راز طراحی لباس های خاص سریال «بازی مرکب» برملا شد

راز طراحی لباس های خاص سریال «بازی مرکب» برملا شد

طراح لباس سریال بازی مرکب Squid Game که ساخت نتفلیکس است می گوید پوشیدن لباس‌های ورزشی سبز رنگ همسان توسط شرکت‌کنندگان در بازی‌ها، از دوران کودکی وی الهام گرفته شده است.

پس از اینکه سریال اسکوئید گیم (Squid game) در سال گذشته به یکی از جذابیت‌های جهانی تبدیل شد، اکنون طراح لباس این مجموعه اهمیت و منبع الهام‌بخش رنگ‌هایی که در این لباس‌های ورزشی به کار گرفته شده بود  را آشکار می‌کند. این سریال که توسط هوانگ دونگ هیوک ( Hwang Dong-hyuk) ساخته و کارگردانی شد، پس از انتشار در ماه سپتامبر، محبوبیت زیادی در پلتفرم استریم به دست آورد و در سه رشته در جشنواره SAG کاندیداتوری را به خود اختصاص داد. پس از شکسته شدن  رکوردهای پخش نتفلیکس، ساخت سریال برای فصل دوم تمدید شد.

فصل جدید بازی مرکب

Squid Game  مجموعه ای از بازی های بقا را دنبال می کند که شرکت کنندگان برای بردن یک جایزه نقدی بازی می کنند. پروژه هوانگ برای تمثیل کردن توهم اراده آزاد در سرمایه داری، قبل از اینکه توسط نتفلیکس انتخاب شود، به دلیل ماهیت وحشتناکش، طی یک دهه توسط چندین استودیو رد شد. با این حال، سریال استعاره ای است که فضای امروز جامعه از بالا به پایین را نشان می دهد، ثابت کرده است که مخاطبانی از سراسر جهان را جذب کرده است. اخیرا، مدیر عامل نتفلیکس، تد ساراندوس، گسترش بازی Squid Game را به یک جهان برای پخش کننده کنایه زد.

چو سانگ کیونگ، طراح لباس بازی مرکب در مصاحبه اخیرش مفهوم اصلی پشت لباس های ورزشی را به همراه آنچه که الهام بخش انتخاب رنگ ها بوده است، آشکار می کند. چو توضیح می‌دهد که لباس‌های ورزشی از لباس‌هایی الهام گرفته شده‌اند که در فروشگاه‌های لوازم جلوی مدارس فروخته می‌شوند که به‌شدت سبز و شرابی بودند. پس از اینکه تیم در مورد اولی به جای دومی تصمیم گرفت، چو رنگ صورتی را برای محافظان نقابدار توصیه کرد، زیرا صورتی و سبز در مقابل یکدیگر روی چرخ رنگ قرار دارند.

نقل قول کامل او را در زیر بخوانید:

من می‌خواستم حضور آنها برجسته تر جلوه کند. بنابراین پیشنهاد کردم که شخصیت‌ها را با لباس‌های ورزشی مشابه که در گذشته در فروشگاه‌های لوازم جلوی مدارس فروخته می‌شد، بپوشانم. وقتی کوچکتر بودیم خیلی رنگهای سورمه ای و سبز می پوشیدیم اما فکر می کردم رنگ سبز با این سریال خوب می شود. همانطور که تصمیم به رنگ سبز گرفتیم، به کارگردان توضیح دادم که باید شخصیت های نقابدار را به رنگ متضاد، صورتی بپوشیم. مثل همیشه، یک رویکرد ساده تر پیام قوی تری می‌فرستد.

فصل جدید بازی مرکب قدرتمندترین تصویر در صحنه‌های شامل کشتار، پاشیدن خون قرمز روی لباس سبز رنگ است، که مقدمه ای مناسب برای لحن و نحوه سریال است.

هنر طراحی صحنه و لباس علیرغم اینکه نقشی اساسی در فیلمسازی ایفا می کند، کمتر مورد توجه قرار می گیرد. پیش از این، هوانگ فاش کرده بود که تیم سازنده طرح‌های بی‌شماری را برای مردان نقابدار بازی مرکب انجام داده‌اند، زیرا در ابتدا قرار بود از ماسک‌های حیوانات و لباس‌های پیشاهنگ پسر استفاده کنند.

فصل جدید بازی مرکب

بدون شک، دوگانگی لباس‌های ورزشی به شناخت ماندگار سریال کمک کرده است و بسیاری از طرفداران را ترغیب کرده تا به عنوان شخصیت‌های هالووین از این لباس‌ها بپوشند. توجه تیم طراحی به جزئیات در حین تماشای سریال آشکار می شود و توضیح چو در مورد روند لباس پوشیدن آنها نشان می دهد که چگونه انتخاب های قوی اما ساده می توانند به طرز باورنکردنی معنادار باشند. اگرچه فصل دوم بازی Squid Game تایید شده است، اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا قسمت های بعدی به همان سبک بصری خواهند ماند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

کاهش وزن عصبی بازیگر زن «بازی مرکب» پس از انتشار سریال

بدون نظر

ورود