مزایا، معایب و راهنمای خرید باربیکیو برای سال جدید

مزایا، معایب و راهنمای خرید باربیکیو برای سال جدید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در این متن قصد داریم تا راجع به خرید باربیکیو صحبت کنیم. اما در مقدمه باید بگوییم باربیکیو یکی از لوازم پخت و پز است که اغلب در فضای آزاد مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا افراد با باربیکیو، بساط کباب را راه انداخته و از طعم کباب های ذغالی لذت می برند. در گذشته افراد برای پخت و آماده سازی کباب به سراغ منقل های سنتی و ساده می رفتند. پس از روشن کردن منقل و برپا کردن آتش هم کباب را آماده می کردند.

اما حالا دیگر زندگی، شکل پیشرفته تری به خود گرفته و از این رو افراد نیز با تکیه بر روش های مدرن، کباب می پزند. روش هایی که هم سریع تر بوده و هم راحت تر می باشند. البته این روش ها با کمک باربیکیو اجرا می گردند.

کباب های پخته شده با باربیکیو

در مجموع باربیکیو، کباب هایی با طعم عالی را پیش روی افراد ظاهر کرده و آنها را برای لحظاتی غرق در لذت خواهد کرد.

البته باربیکیو به جز کباب کردن، به گریل کردن مواد غذایی نیز پرداخته و غذاهایی باب طبع و میل را آماده می سازد. این دستگاه به دلیل ساختار مجهز و پیشرفته ای که دارد، منجر به پخت کامل مواد غذایی می گردد.

در نتیجه هیچ یک از قسمت ها را خام باقی نخواهد گذاشت. پس نگران این نباشید که ممکن است مواد غذایی خام بخورید و سلامتی تان به خطر بیفتد.

مزایا، معایب و راهنمای خرید باربیکیو برای سال جدید
خرید باربیکیو

مزیت باربیکیو: هرجا بری باهاته!

گسترش زندگی شهری از یک سو و تغییر سبک و سیاق زندگی از سوی دیگر، منجر به رواج باربیکیو در خانه های ایرانی شده است. حالا دیگر کمتر کسی به سراغ روش های سنتی کباب کردن رفته و از آتش و منقل کمک می گیرد. همه سعی می کنند ابزارهای جدیدتر مثل باربیکیو را امتحان کنند. چون میدانند با این ابزار، کارشان بهتر راه می افتد.

البته امکانات متنوع باربیکیو هم بی تاثیر در این انتخاب نیست. با باربیکیو می توانید در هر کجا که مایل بودید، بساط کباب راه بیندزاید. مثل حیاط خلوت، ویلا، بالکن، باغ، ساحل، پارک و غیره. پس محدودیتی از نظر مکانی نخواهید داشت. فقط کافی است یک باربیکیو در منزل داشته باشید، تا به هر کجا که رفتید، آن را هم با خود برده و بساط تفریح و کباب را برپا کنید.

مزایای باربیکیو را میدانید؟

بهتر نیست پیش از خرید باربیکیو، از مزایای آن مطلع شوید. قطعا این مزایا در نظر مثبت شما تاثیر گذاشته و انگیزه خرید باربیکیو را دو چندان خواهند کرد. البته پیش از اینکه به مزایای این دستگاه بپردازیم؛ باید بگویییم باربیکیو با مدل های متنوعی همراه است. هر کدام از این مدل ها به طور مجزا دارای مزیت ها و معایب خاص خود می باشند. پس ابتدا مدل های باربیکیو را نام برده و سپس مزایا و معایب مربوط به آنها را ذکر خواهیم کرد:

باربیکیو ذغالی

اگر فرد صبوری در هنگام کباب کردن هستید، پس می توانید خرید باربیکیو ذغالی را انجام دهید. چون پختن کباب روی آن، نیازمند زمان بیشتری است. بنابراین باید صبر کافی داشته باشید. وگرنه خیلی زود از این باربیکیو، دلزده خواهید شد. در ادامه به مزایا و معایب این دستگاه اشاره خواهیم کرد. اطلاع از مزایا و معایب این دستگاه، کمک بیشتری به شما در خرید باربیکیو خواهد کرد.

خرید باربیکیو گازی

مزایا

 • باربیکیو ذغالی، امکان پخت کباب با ذغال های متنوع را به راحتی میسر می سازد. یعنی اگر مایل باشید، می توانید از ذغال لیمو یا ذغال های دیگر برای پخت کباب استفاده کنید.
 • بعضی از ذغال ها از قابلیت روشن شدن خودکار برخوردار می باشند. این ذغال ها کمک می کنند تا از آماده کردن باربیکیو ذغالی، نهایت لذت را ببرید.
 • شما می توانید از این کباب پز، علاوه بر پخت مواد پروتئینی مثل مرغ، استیک و ماهی، مواد غذایی دیگر را هم بپزید. موادی مثل سیب زمینی، فلفل دلمه یا هر چیزی که مد نظر شماست.

معایب

 1. یکی از معایبی که ممکن است به هنگام خرید باربیکیو ذغالی با آن مواجه شوید، فضای کمتر آن است. بنابراین اگر به دنبال یک باربیکیو با فضای بزرگ هستید، بهتر است قید این مدل را بزنید.
 2. متاسفانه باربیکیو ذغالی فاقد قفسه جهت قرار دادن کباب های آماده روی آن می باشد. به همین دلیل باید از لوازم دیگری برای این کار کمک بگیرید.
 3. یکی دیگر از عیب های این دستگاه این است که وقت زیادی از شما می گیرد. بنابراین در موقع مهمانی، فرصت کافی برای حضور در کنار مهمانان نخواهید داشت.

باربیکیو گازی

خرید باربیکیو گازی را به شما پیشنهاد می کنیم. این دستگاه، امکان پخت راحت کباب را در اختیار شما قرار می دهد. فقط کافی است سوئیچ دستگاه را روشن کرده تا شروع به کار کند. پس از آن می توانید شاهد آماده شدن خودکار کباب ها باشید. بدون اینکه خود به دردسر بیفتید. در ادامه به بررسی مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

مزایا

 • یکی از مزایای قابل توجه این باربیکیو این است که کباب ها را در سریع ترین زمان ممکن آماده می سازد. بنابراین نیاز به صرف وقت زیاد ندارید.
 • از امکان تنظیم حرارت دلخواه برخوردار می باشد. پس هر حرارتی که مد نظرتان است را تنظیم کنید تا مطابق با آن کباب آماده شود. در این صورت کباب های با کیفیت تری هم پیش رویتان قرار خواهند گرفت.
 • این باربیکیو با برخورداری از مشعل های دو یا سه عددی، امکان پخت یکنواخت کباب را فراهم می سازد.

معایب

 1. یکی از معایبی که در باربیکیو گازی وجود دارد و باید متوجه آن باشید، حرارت کمتر آن است. در واقع این دستگاه نسبت به باربیکیو ذغالی، حرارت کمتری دارد.
 2. عیب دیگر آن این است که برای پخت کامل کباب ها، نیازمند استفاده از درپوش خواهد بود. لذا باید درب باربیکیو را بگذارید تا حرارت به خوبی انتقال یابد. وگرنه ممکن است کباب ها خیلی خوب پخت نشوند.

باربیکیو برقی

اگر به دنبال خرید باربیکیو خانگی هستید که بتوانید از آن در فضای منزل استفاده کنید، این مدل، مناسب شما خواهد بود. در مورد مزایای این دستگاه باید بگوییم که از مزیت هایی شبیه به باربیکیو گازی برخوردار می باشد. اما در مورد معایب آن می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم:

 • باربیکیو برقی فاقد شعله بوده و به جای آن از سینی چدنی برخوردار می باشد. به همین دلیل دست شما برای پخت و پز، خیلی باز نخواهد بود.
 • عیب دیگر این دستگاه این است که حتما نیاز به پریز برق برای اتصال دارد. وگرنه قابل استفاده نخواهد بود. شما باید باربیکیو برقی را در فضاهایی که مطمئن هستید به پریز دسترسی دارد، مورد استفاده قرار دهید.
 • ضمن اینکه ممکن است این کباب پز منجر به افزایش مصرف انرژی شده و هزینه ها را هم بالا ببرد. به خصوص اگر قرار به پخت مقدار زیادی از مواد غذایی توسط این دستگاه باشد، مصرف انرژی و هزینه هم به مراتب، بیشتر خواهند بود.
مزایا، معایب و راهنمای خرید باربیکیو برای سال جدید
خرید باربیکیو ایستاده

راهنمای خرید باربیکیو

خرید باربیکیو مستلزم توجه و اهمیت فراوانی است. برای اینکه موفقیت کافی در امر خرید باربیکیو را کسب کنید؛ باید به نکاتی مهم دقت داشته باشید. این نکات، راهنمای شما در خرید بوده و به یک انتخاب درست و هوشمندانه از سوی شما خریداران عزیز منجر خواهند شد. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد:

به امکانات دستگاه برای خرید باربیکیو دقت کنید

اگر می خواهید موفق به انجام خرید باربیکیو شده و محصول دلخواه خود را دریافت کنید، به امکانات آن توجه کنید. دستگاه هایی که مجهز به هود هستند، گزینه انتخابی بهتری به شمار می آیند. این دستگاه ها منجر به پخت کامل شده و غذاهای فوق العاده ای را آماده می سازند.

خرید باربیکیو گازی را در اولویت قرار دهید

مواد غذایی هر چقدر کاملتر پخت شوند، به نفع ما و سلامتی مان خواهند بود. پس اگر می خواهید غذاهایتان روی باربیکیو به خوبی پخت شوند. اگر خواهان حفظ سلامتی هستید. خرید باربیکیو گازی را در اولویت قرار دهید. این دستگاه، کباب هایی باب میل شما را مهیا کرده و به طور غیر مستقیم، در سلامتی تان تاثیر مستقیم دارد.

دستگاه هایی که دارای گریل قابل تنظیم هستند را انتخاب کنید

خرید باربیکیو با گریل قابل تنظیم، یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. با این وجود امکان تنظیم دمای دستگاه را هم خواهید داشت.

خرید باربیکیو توری دار را فراموش نکنید

اگر خواهان کسب نتیجه بهتر هستید، پس خرید باربیکیو توری دار را انجام دهید. دستگاه هایی که دارای این امکان می باشند، از برخورد مواد غذایی به ذغال جلوگیری می کنند. در نتیجه مانع از سوختگی و طعم بد آن خواهند شد.

در هنگام خرید باربیکیو به جنس آن دقت کنید

باربیکیو بر اساس جنس و متریال به نمونه های مختلفی تقسیم می گردد. مثل باربیکیو چدنی، فلزی، سنگی و استیل. پس از بررسی هر کدام می توانید آنها را انتخاب کنید.

پس از مشاهده مدل های متنوع باربیکو، خرید باربیکیو بپردازید

به هنگام خرید باربیکیو با مدل های متنوع مثل باربیکیو دیواری، ایستاده، قابل حمل، رومیزی و تاشو روبرو خواهید شد. پس از مشاهده و بررسی کامل آنها را انتخاب کنید.

الو گرما، بهترین مرکز فروش باربیکیو

اگر در پی خرید باربیکیو هستید. اگر از روش های سنتی خرید خسته شده اید یا وقت کافی برای این کار را ندارید. می توانید با مراجعه به فروشگاه الو گرما، خیلی سریع و راحت؛ خرید خود را انجام دهید. بدون اینکه نیاز به روش های دیگری از خرید داشته باشید. اکنون روش های خرید به کلی تغییر کرده و دیگر کمتر کسی، خرید حضوری انجام می دهد.

وقتی شما می توانید در خانه، محل کار یا هر کجای دیگر، خیلی فوری خرید خود را انجام دهید. پس چرا باید رنج ترافیک را به تن خریده و ساعت های زیادی را صرف خرید این محصول نمایید؟ حالا سایت های فروشگاهی مثل الو گرما، این امکان را به شما می دهند تا خیلی راحت خرید باربیکیو را انجام دهید. بدون صرف وقت و هزینه زیاد. در ضمن با مراجعه به این فروشگاه، از مدل های متنوع باربیکیو نیز برخوردار خواهید گشت.

بدون نظر

ورود