بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما؛ از Your Name تا Parasite

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما؛ از Your Name تا Parasite

در زمینه فیلم های باکیفیت و بی نقص غیرانگلیسی زبان که باید حتماً ببینید هیچ کمبودی وجود ندارد زیرا هزاران فیلم فوق العاده غیر از بلاک باسترهای هالیوودی ساخته شده اند که در انتظار کشف شدن هستند. خوشبختانه کاربران Reddit برخی از بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان را به سینمادوستان پیشنهاد کرده اند که باید حتماً دید. چه هدف سرگرم شدن و چه ترسیدن و الهام گرفتن باشد، در میان فیلم های توصیه شده توسط کاربران Reddit چیزی برای هر سلیقه ای وجود دارد. از درام تکان دهنده Battle Royale در مورد تلاش برای بقا تا فیلم های تحسین شده جهانی مانند Parasite، این فیلم ها از بهترین فیلم های ژانرهای خود هستند. بدین ترتیب در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما که حتماً باید ببینید آشنا کنیم.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۱۰-  Battle Royale (2000)

فیلم Battle Royale ساخته سال ۲۰۰۰ یک فیلم تعریف کننده ژانر است که بسیاری آن را الهام بخش ساخت فیلم های تریلری در مورد تنازع بقا مانند سه گانه The Hunger Games می دانند. به کارگردانی فینجی فوکاساکو، این فیلم در مورد تجربیات گروهی دانش آموز دبیرستانی است که به اجبار دولت مجبورند با یکدیگر مبارزه کرده و همدیگر را بکشند. تماشای این فیلم مناسب افرادی که دل نازکی دارند نیست زیرا کارگردان هیچ ابایی از نشان دادن صحنه های خونریزی و مرگ های خشن ندارد. اما نباید لحظات دلگرم کننده و احساسی فیلم را نیز نادیده گرفت که باعث می شود برخی از شخصیت ها علاقه شما را به خود جلب کنند.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۹- Pan’s Labyrinth (2006)

فیلم ترسناک فانتزی Pan’s Labyrinth داستان اوفلیا را روایت می کند، دختر نوجوانی که شیفته داستان های مربوط به افسانه هاست. به یکباره اوفلیا خود را در حال زندگی در یکی از این داستان ها یافته و هزارتویی باستانی مملو از موجودات جادویی را کشف می کند. وقتی رب النوع این هزارتو به او می گوید که پرنسسی گمشده است، اوفلیا می خواهد بر ترسش غلبه کرده و تبار نجیب زادگی خود را به اثبات برساند. کارگردان فیلم، گیرمو دل تورو ابایی از نشان دادن جنبه های تاریک زندگی اوفلیا ندارد. طرفداران فیلم های فانتزی باید بدانند که این فیلم به لطف تصویرسازی استادانه از زندگی واقعی و وحشت های جادویی که اوفلیا با آن ها روبرو می شود، در میان بهترین فیلم های این ژانر قرار دارد.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۸- Princess Mononoke (1997)

انیمه Princess Mononoke که در سال ۱۹۹۷ ساخته شد یکی از آن انیمه های ژاپنی به یادماندنی و الهام بخش است که به توانایی بی نظیر هایائو میازاکی در استفاده از عناصر ماوراءالطبیعه برای انتقال پیام های مهم تاکید دارد. این فیلم داستان سان و شاهزاده آشتیاکا را روایت می کند که هر دو در دنیایی تکان دهنده زندگی می کنند، جایی که طمع انسان در حال از بین بردن زمین و طبیعت است. بسیاری Princess Mononoke را یک انیمیشن بزرگسالانه دانسته که هالیوودی ترین انیمه ژاپن است. اما درگیری های دراماتیک و تم های تاریکی که در این فیلم به تصویر کشیده می شوند چندان هم برای درک کردن سخت نیستند ولی همزمان تاثیری فراوان و پایدار روی مخاطب دارند که تا مدت ها به یاد خواهند داشت.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۷- Amelie (2001)

فیلم Amelie به کارگردانی ژان پیر ژونه فرانسوی از نگاه بسیاری یکی از الهام بخش ترین و توانمندسازترین فیلم های تاریخ سینماست و دلیل خوبی نیز برای این اعتبار وجود دارد. آملی پولن (آودری توتو) در می یابد که موهبت کمک به دیگران در وجود اوست اما وقتی پای کمک کردن به خودش به میان می آید تردید دارد. بسیاری به خاطر موسیقی، فیلمبرداری، داستان و شخصیت های بی نقص Amelie آن را از بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما می دانند. جدای از شخصیت اصلی دوست داشتنی این فیلم، حال و هوایی رویایی و تصویرسازی رمانتیک از زندگی در پاریس باعث شده فیلم کمی ساده انگارانه اما همزمان الهام بخش باشد که گزینه مناسبی برای کسانی است که به فیلم های الهام بخش و حال خوب کن علاقه دارند.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۶- Your Name (2016)

فیلم انیمه Your Name ساخته سال ۲۰۱۶ داستان هیپنوتیزم کننده میکی و تاکی را روایت می کند که بدون توضیح خاصی بدن هایشان تعویض شده و تصمیم می گیرند به یکدیگر کمک کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. به کارگردانی ماکوتو شینکای، داستان این فیلم در ابتدا غیراورجینال به نظر می رسد اما طرفدارانش به خوبی می دانند که خیلی زود و در ادامه داستان به فیلمی بسیار پیچیده و تکان دهنده تبدیل می شود. برخی آن را فیلمی برای گریه کردن دانسته اند که البته می توان انتظارش را داشت به ویژه وقتی واقعیت ماجرا مشخص می شود.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۵- Seven Samurai (1954)

فیلم Seven Samurai به کارگردانی آکیرا کوروساوای افسانه ای، کلاسیکی بدون تاریخ مصرف است که در میان بهترین فیلم های سامورایی ژاپن و بهترین فیلم های تاریخ سینما قرار دارد. این فیلم که در سال ۱۹۵۴ ساخته شده روایت اتفاقاتی است که در یک روستا رخ می دهد، جایی که کشاورزان توسط گروهی از راهزن ها دائماً تهدید می شوند و در نهایت تصمیم می گیرند از هفت سامورایی آواره درخواست کمک کنند. فیلم های بسیاری از این فیلم کوروساوا کپی کرده اند که البته چیز بدی هم نیست. سکانس های اکشن بسیار خوش ساخت این فیلم برای آن دوران بی سابقه بود هر چند نباید از استفاده خلاقانه کوروساوا از دوربین های مختلف برای به تصویر کشیدن این سکانس ها از زوایای مختلف نیز غافل شد.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۴- Harakiri (1962)

فیلم Harakiri همانطور که از نام آن بر می آید داستان هاراگیری پیچیده  و بحث برانگیزی را به شکلی معنا دار به تصویر می کشد در حالی که این درام تاریخی روی شرایط تعمق برانگیز یک سامورایی ژاپنی تمرکز دارد که برای حفظ شرافتش دست به خودکشی به روش سامورایی ها می زند. ماساکی کوبایاشی به عنوان کارگردان فیلم به شکلی تاثیرگذار می گوید که خودکشی به چنین شکلی چندان هم شرافتمندانه نیست و در این مسیر به موضوعات فساد و قدرت متمرکز در دست عده ای محدود در کشور می پردازد. برخی از کاربران این فیلم را بهترین فیلم تاریخ سینمای ژاپن دانسته که با توجه به تاثیرگذاری این فیلم بر سینمای جهان چندان هم پربیراه نیست. این فیلم شما را تکان داده و پیام خود را از طریق دیالوگ های هوشمندانه و تند و تیز و با سکانس هایی با گام بندی مناسب روایت می کند.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۳- Train To Busan (2016)

فیلم Train To Busan ساخته یئون سانگ هو یک فیلم اکشن ترسناک کره ای است که در میان بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما قرار دارد. این فیلم به شکلی حیرت انگیز و با فضاسازی خاصش مخاطب را در شرایط دشوار شخصیت های اصلی فیلم قرار می دهد در قطاری سریع السیر که به سمت بوسان می رود. اگر چه داستان فیلم در مورد زامبی هاست اما قدرت اصلی فیلم در شخصیت های انسانی است که در طی داستان رشد کرده و بسیار تاثیرگذار هستند. حتی کسانی که علاقه چندانی به فیلم های زامبی محور ندارند هم  از تماشای این فیلم لذت خواهند برد و شیفته شخصیت اصلی و قهرمان داستان سئوک وو خواهند شد.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۲- Oldboy (2003)

فیلم Oldboy ساخته سال ۲۰۰۳ یکی از بهترین فیلم های اکشنی است که تاکنون ساخته شده است و سبک خاص کارگردانی سازنده آن، پارک چان ووک، را می توان به وضوح در سراسر فیلم دیده و تحسین کرد. این فیلم نئونوآر داستان اوه دائه سو را روایت می کند که به تازگی از زندان آزاد شده و مستقیم به داخل توطئه ای می رود که توسط قدرت های بزرگ برای او طرح ریزی شده است. سکانس بدون کات نبرد در راهرو این فیلم به تنهایی برای بی نقص دانستن این فیلم کافی است هر چند فیلم به طور کلی چیزهایی بیشتر از این سکانس برای ارائه دارد. کسانی که این فیلم را دیده اند می دانند که برای لذت از داستان فیلم Oldboy هر چه کمتر بدانید بهتر است و باید با کمترین اطلاعات به تماشای آن بنشینید.

بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما به انتخاب کاربران

۱- Parasite (2019)

بونگ جون هو کارگردان فیلم Parasite فیلمی تریلر ساخت که جهانیان را حیرت زده کرد و به درستی به یک فیلم محبوب بین المللی تبدیل شد که خیلی زود جایگاه یک فیلم کلاسیک را یافت. داستان خوش ساخت این فیلم به شکلی شجاعانه پیامی قوی در مورد نابرابری و مشکلات مردم نادیده گرفته شده ارائه می دهد، کسانی که علیرغم تلاش ها و توانایی هایشان، در زندگی روزمره خود مشکلات فراوانی دارند. بسیاری این فیلم را سرگرم کننده دانسته که دائماً شما را در حال حدس زدن نگه می دارد. کسانی که Parasite را ندیده اند باید بدون کمترین اطلاعات و اسپویل داستان به تماشایش بنشینند به ویژه در مورد پیچش داستانی اواخر فیلم که روایت فیلم را به یکباره از یک داستان سرراست به داستانی پیچیده تبدیل می کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • afshin اسفند ۱۴, ۱۴۰۰

  زحمت کشیدی داداش، بهتر بود به جای فیلم غیر انگلیسی زبان بنویسی فیلم ژاپنی و کره ای زبان . بین اونا تنها دوتا فیلم بود که کره ای یا ژاپنی نبود.

  • نفس اسفند ۱۴, ۱۴۰۰

   خب فیلماشون خیلی پیشرفت کرده مخصوصا کره به شخصه پشیشنهاد میدم سریال اسم من رو ببینید

  • آرین اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

   دقیفا همینو میحواستم بگم شما زحمتش رو کشیدین
   :))

  • Erfan اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

   خب این فیلم ها حرف ندارن و بیشترشون اثر قابل احترام و قدرتمندی هستند، مخصوصا دیدن انیمیشن ها و فیلمای ژاپنی و فیلم های کره‌ای و فرانسه‌ای و مکزیکی درجه یک و دو خیلی جذابه ولی یه ایرادی توی این لیست هست، همه اینا خیلی مشهور هستند به همین دلیله که اسمشون توی اولویت ها قرار دارن، شاهکار‌های غیرانگلیسی‌زبان خیلی زیادی هستند که خیلی بهتر از اینا هستن، از جمله این فیلم‌ها اثر های فدریکو فلینی و ژان لوک گدار و ساتیاجیت رای هستند که خود اینا هم باز یجورایی شناخته شده و بین هنرجو ها و هنرمندان کلیشه هستن. توصیه میکنم حداقل فیلم های کریشتوف کیشلوفسکی و ویم وندرز رو حتما ببینید. باز هم بسیار ممنون

 • Sh اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  کاملا درسته
  خیلی دوست داشتم جدایی هم باشه

 • بهرنگ اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  دقیقا! این همه شاهکار اروپایی و آمریکای جنوبی و غیره رو ول کردین، چسبیدین به سینمای کره و ژاپن! :))

 • حسین اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  پارازیت خیلی مسخره بود

  • mmd_Tk اسفند ۲۲, ۱۴۰۰

   منظورت پاراسایته؟
   از نظر من فوقالعاده بود