افزایش بی سابقه جستجوی «چطور روسیه را ترک کنم» در روسیه پس از حمله به اوکراین

افزایش بی سابقه جستجوی «چطور روسیه را ترک کنم» در روسیه پس از حمله به اوکراین

ولادیمیر پوتین آن قدر بر به کنترل درآوردن اوکراین تمرکز کرده که مشکلاتی که در کشورش روسیه با آن ها روبروست را به کلی نادیده می گیرد. بر اساس تحقیقی که از ۱۷ تا ۲۱ فوریه توسط موسسه نظرسنجی روسی غیردولتی Levada Centre انجام شده، یک هفته پیش از شروع حمله روسیه به اوکراین، ۴۰ درصد از شهروندان روسی بین ۱۸ تا ۲۴ سال می خواسته اند برای همیشه کشورشان را ترک کنند و ۴۴ درصد از این افراد «شرایط اقتصادی» را انگیزه ی خود برای ترک کشور عنوان کرده اند. این شرایط بدون شک بدتر نیز خواهد شد. تحریم های غرب علیه روسیه طوفانی اقتصادی در روسیه ایجاد کرده است: افزایش تورم، کاهش شدید ارزش پول ملی و صادارت که انتظار می رود بیشتر نیز کاهش یابد.

داده های گوگل ترندز از افزایش بی سابقه تقاضا و جستجوی عبارات مرتبط با مهاجرت در روسیه پس از حمله به اوکراین خبر می دهد

بدین ترتیب خیلی زود بسیاری از شهروندان روسی برای تامین نیازهای اولیه خود با مشکل مواجه خواهند شد. به نظر می رسد تمایل به ترک کشور در میان شهروندان روسی نیز رو به افزایش است. داده های بدست آمده از گوگل ترندز نشان می دهد که بیشترین جستجوی واژه ها در اینترنت در میان روس زبانن در روزهای پیش از شروع حمله روسیه به اوکراین در روز ۲۴ اکتبر، شامل عبارت های «مهاجرت»، «پناهندگی سیاسی»، «پروازها» و «ویزا» بوده است. جستجوی واژه ی «پروازها»از هفته منتهی به ۲۰ فوریه تا هفته منتهی به ۲۷ فوریه بیش از ۹ برابر شده است. در طی این مدت نسبت به ۱۸ سال گذشته، روس زبانان بسیار بیشتری در گوگل می پرسند «چطور روسیه را ترک کنیم».

افزایش بی سابقه تقاضا برای مهاجرت در روسیه پس از حمله به اوکراین

داده های گوگل ترندز از افزایش بی سابقه تقاضا و جستجوی عبارات مرتبط با مهاجرت در روسیه پس از حمله به اوکراین خبر می دهد

جستجوی این عبارت در دو هفته آخر فوریه بیش از ۱۶ برابر بیشتر از متوسط هفتگی این جستجو در پنج سال گذشته بوده است. قطارهای فنلاندی که از سنت پترزبورگ به هلسینکی می روند و معمولاً تعداد مسافرانشان بسیار کمتر از ظرفیتشان است، از ۲۷ فوریه از مسافران روسی پر شده است به طوری که کمپانی فنلاندی VR Group گفته است قد دارد تعداد قطارهای روزانه خود را دو برابر کند تا بتواند جوابگوی افزایش تقاضا از طرف مسافران روسی باشد.

افزایش بی سابقه تقاضا برای مهاجرت در روسیه پس از حمله به اوکراین

افزایش بی سابقه تقاضا برای مهاجرت در روسیه پس از حمله به اوکراین

از زمان اعمال تحریم های همه جانبه کشورهای غربی در هفته گذشته علیه روسیه، مقامات روسی تلاش کرده اند شرایط اقتصادی را بهبود بخشیده و ارزش روبل را افزایش دهند، روبلی که ارزش آن در برابر دلار به شدت کاهش یافته است. بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را دو برابر کرده اما روس ها که برای بیرون کشیدن پول هایشان از بانک ها صف کشیده اند همچنان سعی در پیدا کردن راهی برای حفظ ارزش پول خود و خارج شدن از کشور هستند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • Hamed اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  پوتین خوب خوابی برای دنیا دیده، حیف که خیلی ها چشمشون به چپه(غربه) و بالا سرشونو نمیبینن.. گاهی خیلی زود دیر میشه.

 • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  چرا فلسطین رو گرفتند مردم ساکت بودند اوکراین رو گرفتند مردم صداشون درومد
  چرا اوکراین یک ماه جنگید و فعلا چند شهر رو روسیه گرفته ولی بهشون میگن نماد مقاومت و قهرمان
  ولی مردم دلیر ایران ۸ سال جنگیدند و بدون هیچ تکنولوژی خفنی نزاشتن حتی یک وجب خاک ایران بیوفته دست عراق
  قهرمان اوکراین نیست
  قهرمان ایران است برای ۸ سال جنگ
  و اما قهرمانان بزرگ جهان امریکا انکلیس و روسیه هستند که نزاشتن نازی ها کشور ها رو بگیرند از جون خودشون گذشتند تا کشور های بیگانه رو نجات بدن
  بر امریکا و انگلیس لعنت نفرستیم
  چون اگر اونا نبودند جهان و حتی ایران دست نازی ها و ژاپنی ها میوفتاد
  درود بر امریکا
  درود بر انگلیس
  درضمن کی پشت مردم افغانستان ایستاد و از اونا محافظت کرد؟امریکا
  کی با تروریست ها جنگید؟امریکا
  پس چرا بر قهرمان جهان لعنت بفرستیم؟
  انسانیت کجاست؟