ناگفته‌های معلم ولادیمیر پوتین از دوره نوجوانی متفاوت رئیس‌ جمهور روسیه

ناگفته‌های معلم ولادیمیر پوتین از دوره نوجوانی متفاوت رئیس‌ جمهور روسیه

ورا گورویچ (Vera Gurevich) در کودکی معلم ولادیمیر پوتین بود. پس از اینکه ورا نگران مسیر اشتباهی که پوتین نوجوان در پیش گرفته بود، شد آن دو به هم نزدیک تر شدند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، که تهاجم وحشیانه تمام‌مقیاس به اوکراین را آغاز کرده است، در سن ۱۱ سالگی پس از تعیین هدفی جدی برای خودش کاملا از معاشرت کردن دست کشید.

پوتین که در خانواده‌ای از طبقه کارگر سن پترزبورگ به دنیا آمد، خود اعتراف کرده که در دوران جوانی جزو اوباش بوده است. ورا گورویچ در مصاحبه ای که در سال ۲۰۰۰ در کتابی به نام «اولین شخص» منتشر شد، گفت که پوتین در ۱۱ سالگی به طور ناگهانی تغییر کرد.

او در این کتاب گفته است: «[پوتین] در کلاس ششم خیلی ناگهانی تغییر کرد. واضح بود که او برای خودش هدفی تعیین کرده بود. به احتمال زیاد او فهمیده بود که باید در زندگی خود به چیزی برسد.» قبل از این، یکی از معلمان به ورا گفته بود که پوتین را آب زیر کاه و بی‌نظم می‌داند، اما به گفته گورویچ او بعدا متوجه شد که پوتین قرار است از خودش چیز دیگری بسازد.»

در این کتاب، پوتین گفت که از مدرسه لذت می برده، «تا زمانی که بتواند رهبر ضمنی شود»، به این معنی که سعی نکرد به مردم فرمان دهد و «مستقل» باقی ماند. او متوجه شد که باید وضعیت اجتماعی خود را بهبود بخشد و در کنار تلاش بیشتر در درس‌ها، شروع به ورزش کرد.

معلم ولادیمیر پوتین

ورا به پوتین کمک کرد تا بهبود پیدا کند، به او بیشتر توجه می کرد و  او را از حضور در خیابان ها آن هم همراه یک جفت برادر متعصب منصرف کرد .در حالی که سایر دانش‌آموزان از شرکت در رقص لذت می‌بردند، پوتین از حضور در کلاس‌های رقص اجتناب می‌کرد و دوست نداشت کلاس‌های جودو  را در مقابل رقصیدن از دست بدهد.

او به نویسندگان کتاب گفت: « در ابتدا یک روز در میان و سپس هر روز ورزش می‌کردم. برای هیچ چیز دیگری وقت نداشتم. اولویت های دیگری داشتم، باید در ورزش خودم را ثابت می کردم، هدف گذاری می کردم تا به چیزی که می‌خواستم برسم.» سرانجام این دو نفر آن قدر به هم نزدیک شدند که ورا برای او تبدیل به مادر دوم شد و حتی او را به تعطیلات می برد.

او در سال ۲۰۰۰ به نویسندگان کتاب گفت: “به نظر من [پوتین] آدم خوبی است. اما او هرگز افرادی را که به او خیانت می کنند یا با او بد رفتار می کنند، نمی بخشد.”

نوجوانی پوتین

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت: واضح است که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین یک «نیروی مصرف‌شده» است. او گفت رهبر روسیه  اکنون یک اشغال گر است که البته حفظ موقعیتش ممکن نیست. هر چه در مورد رئیس جمهور پوتین فکر کنیم،  میبینیم او یک آدم تمام شده است. او یک نیروی مصرف شده دست دوم در جهان است.

والاس در برنامه رادیو ۴ بی بی سی گفت که هیچ کس تماس های تلفنی پوتین را پاسخ نمی دهد. او ارتش خود را خسته کرده است، او مسئول کشته شدن هزاران سرباز روسی، مسئول کشته شدن مردم بیگناه و کشته شدن غیرنظامیان در اوکراین است. او اقتصاد خود را به نقطه صفر می رساند.

وی ادامه داد: من نمی‌دانم که او فکر می‌کند این کار هوشمندانه‌ای است یا خیر، اما با این کار اعتبار کشورش را در جهان کاهش می‌دهد. او باید مسئولیت این کار را بپذیرد.»

بیشتر بخوانید:

معشوقه ژیمناست ولادیمیر پوتین و فرزندانش کجا هستند؟

با زندگی دختران ولادیمیر پوتین بیشتر آشنا شوید

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود