ژنرال اوکراینی: «جنازه سربازان روسی خوراک سگ های ولگرد می شود»

ژنرال اوکراینی: «جنازه سربازان روسی خوراک سگ های ولگرد می شود»

یک ژنرال اوکراینی گفت: سربازان مرده روسی که اجسادشان در خیابان ها رها شده بود، به غذای سگ های ولگرد تبدیل شده اند.

نیروهای روسی در حال محاصره شهر میکولایف، مرکز بزرگ کشتی سازی دریای سیاه و هدف استراتژیک کلیدی کرملین هستند. اما ژنرال اوکراینی که رهبری دفاع از شهر را بر عهده دارد هشدار داده است که هر نیروی مهاجم در نهایت به عنوان غذای بیشتر برای سگ های ولگرد در خیابان ها تبدیل می شود. ژنرال دیمیترو مارچنکو (Dmytro Marchenko) مسئول پادگان در میکولایف است و قول داده است که به ازای هر غیرنظامی اوکراینی که بمیرد، او و افرادش ده روس را خواهند کشت.

در حالی که یکی از حملات روسیه دفع شده است، این ژنرال ادعا می کند که خیابان ها مملو از کشته های روس است. او در گفتگو با تایمز گفت: گفتن این حرف ناخوشایند است، اما اجساد آنها غذای سگ های ولگرد است و به دلیل ادامه آتش باران روسیه در آن مناطق، نمی‌توانیم آنها را بازیابی کنیم.

وی افزود: آنها می توانند چهره سربازان روس را  در لحظات پایانی و منزجرکننده شان در عکس ها ببینند. او گفت: ما تضمین می‌کنیم که به هیچ سرباز روسی که تسلیم شود شلیک نمی‌کنیم. همچنین، ما تضمین می کنیم که اگر خدمه تانک روسی در حالی که اسلحه های اصلی شان را غلاف کرده اند، به سمت مرزهای ما بیایند، هیچ آسیبی متوجه آنها نخواهد شد. اگر مرتکب جنایت شده باشند، محاکمه خواهند شد اما زنده خواهند بود و بقیه آنها غذای سگ می شوند.

اسارت سربازان روسی

ارتش اوکراین گفت که در حال انجام «نبردهای شدید» با نیروهای متجاوز روسیه در حاشیه شهر است. مارچنکو به نیویورک تایمز گفت که آنها نیروهای روسی را که به شهر حمله می کردند، از بین می برند.
وی گفت: شبانه روز با آنها می جنگیم، نمی گذاریم بخوابند، صبح ها بی حوصله، خسته از خواب بیدار می شوند،  حالت روحی روانی آنها به هم خورده است.

در حالی که نیروهای اوکراینی کنترل شهر را در دست دارند اما همچنان تحت بمباران بسیار شدید هواپیماها و توپخانه های روسیه هستند. به گفته مقامات شهری، چندین آتش سوزی در مناطق مسکونی که توسط موشک های روسی ایجاد شده بود، در حال خاموش شدن است.

اسارت سربازان روسی

همکار مارچنکو، سرهنگ سویاتوسلاو استتسنکو (Colonel Sviatoslav Stetsenko)، قول داده است که سربازانش تا پای جان برای دفاع از شهرشان خواهند جنگید. اگرچه استتسنکو در سال ۲۰۱۰ از ارتش بازنشسته شد، پس از حمله روسیه دوباره لباس خدمت به تن کرده است.
استیسنکوی جوان زمانی در ارتش شوروی خدمت کرده و در کنار بسیاری از نسل های فعلی فرماندهان روسی می جنگیده است. او به نیویورک تایمز گفت: آنها اکنون دشمن من هستند.  هر یک از آنها که با اسلحه می آیند به عنوان یک مهاجم شناخته می شوند، من همه کار می توانم تا زمانی که از آن ها به عنوان کود برای زمین های مان استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:

استفاده موثر ارتش اوکراین از پهپادهای کوچک و پنهانکار «مجازاتگر» علیه نیروهای روسی

مطالب مرتبط
۶ نظر

ورود

 • مصطفی اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  اگر همین حرف رو ژنرال هر کشور دیگه درگیر جنگی می گفت تمام رسانه ها به عنوان یک جنایتکار جنگی در مقابلش جبهه گیری می کردند (حتی با وجود بهانه ای که در مورد آتش باران آورده). نمی دونم چی شده که اوکراینی ها شدن مظهر حق در دنیا. توی دیجیاتو هم یک خبر گذاشته بودند که فیس بوک و اینستاگرام تهدید های مرگی که علیه روسیه بشه رو جزو موارد خلاف قانونش نمی دونه و حذف نمی کنه. فیفا و یوفا هم که مسابقات فوتبال با روسیه رو لغو کردند در حالیکه همیشه به طبل جدایی ورزش و سیاست می کوبیدند.
  من توی عمرم مرگ بر هیچ کشوری نگفتم (البته در کودکی سر صف مجبورمون میکردن بگیم و ما هم ناآگاهانه می گفتیم) و این شعار رو خلاف روحیه صلح طلبی می دونم ولی الان می بینم همین شرکتهایی که تا الان ادای صلح طلبی و انسانیت رو در می آوردند حالا از شعار مرگ بر روسیه جمایت می کنند. نمیگم روسیه برحقه و کارش جنایتکارانه نبوده ولی از اینکه یک عده از کشورها شدن مرجع تعریف حق و باطل حالم بهم می خوره. اگر اصول اخلاقی ای دارید باید تحت هر شرایطی به اون پایبند باشید نه اینکه طبق تشخیص خودتون یک جا اون اصول رو توی چشم همه بکنید و یک جا کاملا نادیده بگیریدش.

 • زارت اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  فقط دروغ

 • آریایی اسفند ۲۵, ۱۴۰۰

  آقای مصطفئ شما که هیچی سرت نمیشه الکی زر نزن روسیه داره بی وقفه به شهرها شلیک میکنه و غیر نصامیان رو میکشهرروسیه جنایتکار هست باید جلویش را گرفت و مثل … اونهارو کشت شما هم اگه زیاد بهت فشار اومده برو با اوکراین بجنگ تا مثل …قت بشی

 • احمد اسفند ۲۷, ۱۴۰۰

  قبل تو صدام و قذافی از این حرفا زدن یکی رو تو گودال و دیگری رو تو لوله بتنی پیدا کردن اندازه خودت و قدرتت حرف بزن من طرفدار روس و جنگ نیستم ولی اگه عرض داشتید دو روزه کیف رو محاصره نمی کردن

  • مهراب فروردین ۱, ۱۴۰۱

   عجب قیاسی ؟ دومین ارتش قدرتمند جهان با اکثریت سلاحهای متعارف با چهل درصد نیرو درگیر جنگ هست و اوکراینیها با تمام وجود از خاکشون دفاع می کنن اون وقت دیکتاتورها رو با جان بر کفان قیاس می کنی بهترین قیاس برا صدام و قذافی همون پوتین لعین هست که روسوفیل ها تا مقام امامت هم می خوان بالا ببرن.

 • مهرداد اسفند ۲۹, ۱۴۰۰

  نیاز بود شرق و غرب باهم درگیر بشن تا دست از سر کشور های مسلمان بردارن انشاالله این جنگ انقدر ادامه پیدا کنه و کم کم به اروپا کشیده بشه و تاوان این همه ظلم و ستم به کشور های جهان سوم و افریقا پس بدن چرا زن و بچه های مسلمان زیر اتش بدبخت بیچاره بشن زن بچه های اونها در اوج رفاه و اسایش از خون ما تغذیه کنن اونا هرچی بگن ازادن ولی خدا نکنه ما کوچکترین حرفی بزنیم بیچاره میکنن ما را روسیه هم تو این تحریمها از ما سو استفاده زیادی کرد دارن تاوان پس میدن خدا جای حق نشستن