تحویل سریع ترین موشک زمین به هوای جهان به نام Starstreak به اوکراین

تحویل سریع ترین موشک زمین به هوای جهان به نام Starstreak به اوکراین

بریتانیا از طرح خود برای ارسال سریع ترین موشک زمین به هوای جهان به اوکراین خبر داده است. بن والاس وزیر دفاع بریتانیا شب گذشته در دیدار با نمایندگان مجلس بریتانیا گفته است که این کشور قصد دارد موشک های دوش پرتاب پرشتاب Starstreak را برای ساقط کردن پرنده های نظامی روسیه در اختیار اوکراین قرار خواهد داد. این موشک ها که با سرعت سه برابر بیشتر از سرعت صوت حرکت می کند، در طول مسیر پرواز خود به سه دارت تقسیم می شود که پیش از انفجار کلاهک ها، زره را سوراخ و در آن نفوذ می کنند. این موشک ها که توسط کمپانی Thales در بلفاست، ایرلند تولید می شوند قابلیت پرتاب از روی دوش یا از روی خودرو را دارند.

Starstreak سریع ترین موشک زمین به هوای جهان در اوکراین

والاس درباره ارسال این موشک زمین به هوای قدرتمند به اوکراین گفته است: «این سیستم در تعریف سلاح های دفاعی باقی می ماند اما به نیروهای اوکراینی امکان می دهد تا بهتر از آسمانشان دفاع کنند». او همچنین گفته است که کشورش بیش از ۳,۶۱۵ فروند سلاح ضد تانک دوش پرتاب NLAW را نیز در اختیار نیروهای اوکراینی قرار داده است. استفاده از این سلاح های ضد تانک و سلاح های مشابهی که توسط دیگر کشورهای غربی در اختیار اوکراین قرار داده شده است، در طی دو هفته اخیر توانسته اند به خوبی نقش خود را ایفا کرده و باعث نابودی تعداد زیادی از تانک ها و خودروهای زرهی و حتی پرنده های نظامی روسیه شوند. بن والاس همچنین گفته است که «تعداد کمی» موشک ضد تانک جاولین نیز در اختیار اوکراین قرار خواهد گرفت. این موشک های برد بلندتر می توانند اهدافی در فاصله ۲.۵ کیلومتری را مورد هدف قرار دهند.

Starstreak سریع ترین موشک زمین به هوای جهان در اوکراین

Starstreak سریع ترین موشک زمین به هوای جهان در اوکراین

موشک های زمین به هوای Starstreak که سریع ترین موشک های زمین به هوای جهان به شمار می آیند در نسخه های جدید برد خود را تا ۷ کیلومتر نیز افزایش داده اند و سیستم هدایت لیزری به آن امکان می دهد که سریع ترین و ریزترین اهداف را نیز منهدم سازد. وزن موشک های STARStreak حدود ۱۴ کیلوگرم بوده و یک سیستم لانچر سبک دارد که کلاهک آن از جنس تنگستن بسیار محکم است و برای ساقط کردن اهداف هوایی در ارتفاعات پایین به کار می رود. سیستم هدایت لیزری این موشک دوش پرتاب از دقت بالایی برخوردار بوده و در مقابل تمامی استراتژی های دفاعی دشمن مانند ارسال نویز و غیره ایمن است.

بیشتر بخوانید:

استفاده موثر ارتش اوکراین از پهپادهای کوچک و پنهانکار «مجازاتگر» علیه نیروهای روسی

۱۲ نوع سلاح موثر و قدرتمندی که کشورهای عضو ناتو تاکنون در اختیار اوکراین قرار داده اند

بیرقدار تی بی ۲ ؛ پهپاد قدرتمند ترکیه‌ای که کابوس روس ها در اوکراین شده است + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود