ویلیام هرت بازیگر سرشناس و برنده جایزه اسکار در ۷۱ سالگی درگذشت

ویلیام هرت بازیگر سرشناس و برنده جایزه اسکار در ۷۱ سالگی درگذشت

ویلیام هرت (William Hurt ) بازیگر برنده جایزه اسکار که در فیلم‌های بوسه زن عنکبوتی، گرمای بدن و سابقه خشونت ظاهر شده بود، در ۷۱ سالگی به مرگ طبیعی درگذشت. ویل، پسر هرت گفت که این بازیگر در آرامش، در میان خانواده و به دلایل طبیعی فوت کرده است.

او برای بازی در فیلم بوسه زن عنکبوتی در سال ۱۹۸۵ برنده جایزه اسکار شده بود. همچنین در سال ۲۰۰۵ در سابقه خشونت، اخبار تلوزیون در سال ۱۹۸۷ و فرزندان خدای کوچکتر در سال ۱۹۸۶ نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. هارت در چندین فیلم مارول نیز نقش ژنرال تادیوس راس را بازی کرده بود.

درگذشت ویلیام هرت

هارت به سرطان پروستات مبتلا بود. از او چهار فرزند به یادگار مانده است. دوست هرت، گری برن، روز یکشنبه مرگ هرت را  تأیید کرد. ویل، پسر هرت، یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «با اندوه فراوان خانواده هرت برای درگذشت ویلیام، پدر محبوب و بازیگر برنده اسکار، در ۱۳ مارس ۲۰۲۲، یک هفته قبل از تولد ۷۲ سالگی او، سوگواری می‌کنند. او در آرامش در میان خانواده به مرگ طبیعی درگذشت. خانواده در این زمان خواستار حفظ حریم خصوصی هستند.»

هرت  در نقش ژنرال تادیوس راس در فیلم‌های سینمایی مارول از جمله هالک شگفت‌انگیز در سال ۲۰۰۸، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ۲۰۱۶، انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت در سال ۲۰۱۸، انتقام‌جویان: پایان بازی در سال ۲۰۱۹ و ویدوو ۲۰۲۱ بازی کرده بود.

درگذشت ویلیام هرت

او پیش از برنده شدن جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در نقش لوئیس مولینا در فیلم بوسه زن عنکبوتی محصول ۱۹۸۵، در چندین فیلم برجسته از جمله گرمای بدن در سال ۱۹۸۱ و پارک گورکی در سال ۱۹۸۳ ظاهر شد. هارت چندین عنوان در فیلم و تلویزیون به دست آورد و نامزدی امی را برای بازی در نقش دانیل پرسل در سریال تلویزیونی Damages در سال ۲۰۰۹ گرفت. از دیگر نقش‌های قابل توجه در طول دهه‌ها زندگی حرفه‌ای او می‌توان به فیلم‌هایی مانند «دکتر» در سال ۱۹۹۱، «جین ایر» در سال ۱۹۹۶، «گمشده در فضا» در سال ۱۹۹۸، «آی.ای» محصول سال ۲۰۰۱ و Tuck Everlasting در سال ۲۰۰۲ اشاره کرد. هارت در سال‌های اخیر در برنامه‌های تلویزیونی جالوت، جستجوی اسطوره‌ای و در فیلم دختر پادشاه ظاهر شده بود.

در میان موفقیت عظیمش روی پرده سینماها، هرت از زندگی شخصی خود محافظت می کرد. او در سال ۱۹۸۹ به نیویورک تایمز گفت: «این درست نیست که حریم خصوصی من مورد تجاوز قرار بگیرد. من حق دارم که حریم خصوصی داشته باشم. من هرگز نگفتم که چون من یک بازیگر هستم شما می توانید وارد حریم خصوصی من شوید.»  هرت دو بار ازدواج کرده بود، از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۲ با مری بث هرت بازیگر و از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ با هایدی هندرسون، و البته با مارلی متلین هم رابطه عاشقانه داشت.

متلین درباره مرگ او گفت: ما یک بازیگر واقعاً بزرگ را از دست دادیم. کار کردن با او در صحنه فیلمبرداری فرزندان یک خدای کوچکتر همیشه چیزی خواهد بود که من با عشق از او به یاد دارم. او به عنوان یک بازیگر چیزهای زیادی به من آموخت و در نوع خود بی نظیر بود.» در پی درگذشت هرت، تعدادی از همکاران او در توییتر به بزرگداشت این بازیگر فقید پرداختند.

درگذشت ویلیام هرت

آلبرت بروکس نوشت: «شنیدن این خبر بسیار ناراحت کننده است. کار با او در اخبار تلوزیون شگفت انگیز بود. بسیار دلتنگش خواهم شد.»

مارک روفالو گفت: «وای، ضرر بزرگ دیگری برای جامعه بازیگری. بازیگر بزرگ دیگری از دست رفت.»

درگذشت ویلیام هرت

تافر گریس، که در سال ۲۰۱۱ با  هرت کار کرده بود، نوشت: «از اینکه فرصت همکاری با ویلیام هرت را داشتم، خوشحالم. من بازی او را بسیار تحسین میکردم تعهد او به حرفه اش قابل توجه بود. فکرم پیش خانواده‌ی او است.»

برایان کوپلمن، نویسنده، هرت را «یک هنرپیشه باشکوه» و یکی از محبوب‌ترین بازیگران نامید.
کوپلمن گفت: هرگز او را ندیدم یا با او کار نکردم، اما همیشه کارهای او را تحسین می کردم.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود