کریم بنزما با عبور از تیری آنری به گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال فرانسه تبدیل شد

کریم بنزما با عبور از تیری آنری به گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال فرانسه تبدیل شد

فصل کریم بنزما بهتر و بهتر می شود در حالی که این بازیکن کهنه کار و افسانه ای تیم فوتبال رئال مادرید و تیم ملی فرانسه اکنون به بهترین گلزن فرانسوی تاریخ این کشور تبدیل شده و رکورد تیری آنری را شکسته است. ستاره فرانسوی شب گذشته در اواخر بازی برابر رئال مایورکا دو گل اخر تیمش بعد از گل وینیسیوس جونیور را به ثمر رساند و نقش مهمی در پیروزی سه بر صفر تیمش داشت. رکورد آنری به عنوان گلزن ترین بازیکن فرانسه با ۴۱۱ گل سال ها بدون رقیب باقی مانده بود تا اینکه بنزما با دو گلی که دیشب به ثمر رساند به رکورد ۴۱۳ گل زده رسیده و از رکورد آنری عبور کرد. پیروزی شب گذشته تیم رئال مادرید باعث شد اختلاف این تیم در صدر جدول با تیم دوم به ۱۰ امتیاز افزایش یابد.

کریم بنزما گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال فرانسه شد

اگر چه بنزما اکنون ۳۴ سال سن دارد اما ستاره فرانسوی هر چه پیرتر می شود گلزن تر می شود و این فصل بهترین عملکردش در ۱۳ فصل حضور خود در برنابئو را داشته است و تازه هنوز ماه مارس است و فاصله زیادی تا پایان فصل لالیگا داریم. کریم بنزما هفته گذشته هم موفق به هت تریک شد تا تیم پاری سن ژرمن را از دور رقابت های لیگ قهرمانان حذف کند و یک تنه تیمش را به دور بعدی رقابت ها برد در شرایطی که رئالی ها برای بردن در این مسابقه به زدن سه گل نیاز داشتند. بنزما اکنون در این فصل ۲۲ گل به ثمر رسانده و ۱۱ پاس گل نیز داده است و بدین ترتیب از بهترین رکورد قبلی خود با لباس رئال در زمینه مجموع گل زده و پاس گل (۳۲ گل و پاس گل) عبور کرد و این در حالی است که هنوز ۱۰ مسابقه تا پایان فصل باقی مانده است.

کریم بنزما گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال فرانسه شد

تیم رئال مادرید همچنین یکی از شانس های کسب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا به شمار می آید و نمایش این تیم برابر پاری سن ژرمن نشان داد که تیم برنابئویی هنوز خطر بزرگی برای تیم های قوی این روزهای اروپا به شمار می آید. رکورد گلزنی کریم بنزما زمانی قابل توجه تر می شود که بدانید او پنج سال و نیم از حضور در تیم ملی فرانسه محروم بوده و دو تورنمنت بزرگ جهانی و چندین مرحله بازی های مقدماتی را از دست داده بود. کریم بنزما در سال ۲۰۰۹ و بعد از ترک تیم لیون فرانسه با مبلغ ۳۰ میلیون پوند به رئال مادرید پیوست و از آن زمان تاکنون در پایتخت اسپانیا بوده و با این تیم سه بار قهرمان لالیگا و چهار بار نیز قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است.

بیشتر بخوانید:

کریستیانو رونالدو رکورد گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال را شکست

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود