همه چیز درباره شهروز سخنوری معروف به الکس ؛ رئیس باند قاچاق دختران ایرانی + ویدئو

همه چیز درباره شهروز سخنوری معروف به الکس ؛ رئیس باند قاچاق دختران ایرانی + ویدئو

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤالی در رابطه با بازداشت یکی از سرکردگان یک باند قاچاق دختران به نام شهروز سخنوری و معروف به الکس که ۲ سال پیش به همراه مادر و فردی که رابط وی بود، دستگیر شد، گفت: «راه اندازی شبکه سازمان یافته فساد از اتهامات این فرد است. این فرد به اعدام محکوم شده است. متهمین دیگر به اتهام موجبات فراهم کردن فساد به ۸ سال حبس محکوم شدند و حکم در حال اجرا است. متهم دیگری هم در پرونده است که حکم وی هنوز اجرا نشده و در شرف اجرا است.»

حکم اعدام شهروز سخنوری شهریور سال ۱۴۰۰ صادر شد. خبرگزاری مشرق در اینباره نوشته بود: «رأی بدوی در خصوص اعضای پرونده موسوم به باند الکس که دست به قاچاق بین المللی انسان می‌زدند صادر شد. بر اساس رای دادگاه، متهم ردیف اول و دوم پرونده به اعدام محکوم شدند.»

شهروز سخنوری معروف به الکس رئیس باند قاچاق دختران کیست؟

خبر دستگیری اعضای این باند قاچاق و فروش دختران ایرانی، در اردیبهشت سال ۹۹ منتشر شد.

این گروه تبهکار به سرکردگی شهروز سخنوری، به مدت ٣ سال و با توجه به ارتباطات گسترده خود در کشورهای مختلف، دختران ایرانی را به منظور بهره‌کشی جنسی از آنان به خارج از کشور قاچاق می‌کرد و به فروش می‌رساند.

فعالیت‌های مجرمانه و ضد ملی این گروه تبهکار در تمام مدت ٣ سال تحت رصد اطلاعاتی نیروی انتظامی قرار داشت و این نهاد پس از انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و هماهنگی‌های لازم با پلیس اینترپل، الکس، سرکرده این باند جنایتکار را در مالزی دستگیر و به کشور منتقل کرد.

علاوه بر دستگیری نفر اول باند قاچاق دختران ایرانی، تمام افراد این باند در داخل و خارج کشور نیز طی یک عملیات اطلاعاتی توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند.

الکس سرکرده ی این باند قاچاق و فروش دختران ایرانی با استفاده از دختران ایرانی و بهره کشی جنسی از آن‌ها، ثروت میلیاردی برای خود رقم زده بود. درآمد وی از فروش هر دختر ایرانی ماهانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود.

شهروز سخنوری معروف به الکس کیست؟

شهروز سخنوری، ملقب به الکس در سال ۹۰ و بعد از دیپورت شدن از دوبی، به همراه مادر و یک دختر دیگر معروف به «مانلی» اقدام به تأسیس باند اسکورت دختران ایرانی کرد.

شهروز سخنوری پیش از سال ۹۰ مقیم آمریکا بود که به علت فعالیت‌های غیرقانونی از این کشور دیپورت و مدتی در دوبی ساکن شد.

او از دوبی نیز به علت ارتکاب جرایمی مانند تجاوز به زنان و دختران دیپورت شد تا به ایران بازگردد.

مانلی دست راست الکس، در مورد علت دیپورت شهروز سخنوری از دوبی گفت: «الکس به همراه چند تن دیگر در دوبی اقدام به گروگانگیری اعضای یک خانواده کردند. آن‌ها جلوی چشم پدر خانواده به مادر خانواده و دختر آن‌ها تجاوز و سپس پدر را اتو کردند. الکس به خاطر این کار ۶ ماه زندانی و بعد هم دیپورت شد.»

الکس بعد از بازگشت به ایران با مانلی دوست شد تا به همراه مادرش و مانلی شبکه مخوف خود را پایه گذاری کند.

الکس با تهیه چند عکس برهنه از مانلی و ارسال آن برای دوستان خود در خارج از کشور مقدمات سفر مانلی و مادرش به دوبی را فراهم کرد.

سرانجام در سال ۹۱ مانلی و مادر شهروز به نام شاینا برقی که تابعیت آمریکا را نیز دارد، وارد دوبی شدند تا به اولین مشتری خود خدمت ارائه کنند.

بعد از بازگشت مانلی به ایران، الکس که در این مدت ۲ دختر دیگر را نیز به دام انداخته بود، آن‌ها را این بار با مدیریت مانلی به دوبی فرستاد.

الکس در این مدت با به کارگیری یک مهندس هندی اقدام به طراحی وب سایت اسکورت دختران ایرانی کرد و تصاویر برهنه مانلی و ۲ دختر دیگر را روی سایت بارگذاری کرد.

صنعت اسکورت دومین صنعت غیرقانونی در دنیا محسوب می‌شود که الکس نمونه ایرانی آن را به همراه مادرش و مانلی راه اندازی کرد. در این صنعت که در حقیقت روسپی گری سازمان یافته است، حدود ۴۰ میلیون نفر در دنیا فعالیت می‌کنند.

الکس بعد از راه انداختن سرویس اسکورت ایرانی، ایران را به مقصد مالزی ترک کرد تا از این کشور به مدیریت باند خود بپردازد.

الکس در تمام این مدت طعمه‌های خود را از میان دخترانی انتخاب می‌کرد که تصاویر برهنه خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بودند.

به گفته همدستان الکس، درآمد وی از فروش دختران ایرانی ماهانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

اما الکس برای آن که بتواند در ایران امنیت نیرو‌های خود را تأمین کند، چند حامی با نفوذ در میان مسئولان برای خود پیدا کرد.

یکی از این حامیان با نام مستعار «دُکی» از مسئولان با نفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود.

با دستگیری همدستان الکس در ایران، وی نیز در مالزی بازداشت و به ایران مسترد شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • Fg مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

  قاچاق یعنی چی ؟ مگه این یارو دخترا رو می دزدیده و به زور می‌برده ؟! خود دخترا می‌خواستند برند کشور خارجی خدمات جنسی بدن و پول در بیارند، این بابا هم کمکشان می‌کرده و سهم خودشو می گرفته ، همین .

  • حسین مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

   کم زر زر کن امثال این ادم با وعده شغلهای پردرامد یا تحصیل در خارج دخترا فریب میدن لازم نیست نفهمیتو همه جا به رخ بکشی

  • محمد رضا مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

   ناموس خودت هم بود همین حرفو میگفتی؟ اینا با پول ، بچه های مردم رو اغوا میکردن خیلیاشون رو به اسم مدلینگ میبردن اونجا و دخترا بعدا میفهمیدن تو چه جهنمی هستن . جوونای ما رفتن خون دادن تا ناموسمون دست اجنبی نیفته اما این بیشرفا چیکار کردن
   دم همه بچه های اطلاعاتی گرم این بزرگترین هدیه به مردم ایران بود.

  • اسم بی اسم مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

   خیلیا هستن. ترکیه میرن معمولا برا اولین بار. ارمنستان میرن اما پول زیادی نیست تو ارمنستان. امارات اما بیشترین درامد رو دارن. دختر یکی رفته بود ترکیه با دوس پسرش فرار کرده بود. بعد یکی دو ماه پسره برگشت. دختره برنگشت. پسره هرچی میگفت دخترون اونجا داره تو کاباره ها میررقصه و استررریپ میشه کسی باور نمیکرد. چون دختره مذهبی چادری بسیجی بود. پسره قسم میخورد برا همین دختره رو ول کرده چون مشغول این کارا شد و بعدم خوشش اومده

 • جواد مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

  با این جنایتی که تو دوبی انجام داده فقط ۶ ماه رفت زندان؟ سه ماه برای هر نفر؟ قانون چطوریه اون جا؟ اینجا اگه همچین جرمی مرتکب میشد شاید اعدام میشد