با کشورهایی که بیشترین و کمترین ساعات روزه‌داری را دارند آشنا شوید

با کشورهایی که بیشترین و کمترین ساعات روزه‌داری را دارند آشنا شوید

همه ساله با شروع ماه مبارک رمضان در دنیا مسلمانان در سرتاسر دنیا از این ماه استقبال کرده و به روزه‌داری در آن می‌پردازند. اگر چه ساعات روزه‌داری در تمام دنیا با یکدیگر متفاوت است اما به طور کل باید از بین اذان صبح تا اذان مغرب به روزه‌داری پرداخت. بسته به مکانی که مسلمانان حضور دارند، روزه‌داری در برخی از کشورها می‌تواند برای مسلمانان بسیار طاقت‌فرسا باشد چراکه باید ۲۱ ساعت به روزه‌داری بپردازند.

چه مکان‌هایی بیشترین زمان روزه‌داری را دارند؟

نوک، گرینلند

شهر نوک واقع در گرینلند است که طولانی‌ترین زمان روزه‌داری در آن جریان دارد و مسلمانان این منطقه باید ۲۰ ساعت به روزه داری بپردازند.

هلسینکی، فنلاند

دومین مکانی که مسلمانان آن بیشترین ساعات را نسبت به کل جهان در روزه می‌گیرند، هلسینکی فنلاند است. مردم در این زمان ۱۹ ساعت از خوردن غذا و نوشیدنی پرهیز می‌کنند.

گلاسگو، اسکاتلند

گلاسگو بزرگترین شهر اسکاتلند بوده و سومین شهر پرجمعیت پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی محسوب می‌شود. مردم مسلمان حاضر در گلاسگو ۱۸ ساعت در روز را به روزه‌داری می‌پردازند.

برلین، آلمان

این شهر اروپای غربی در بین ۵ کشور با بیشترین ساعت روزه‌داری قرار دارد. مسلمانان مستقر در این شهر باید روزی ۱۷ ساعت به انجام روزه‌داری بپردازند. به این تعداد ساعات زیاد چالش دما را نیز اضافه کنید چرا که دما در این شهر می‌تواند به ۳۵ درجه سانتی‌گراد نیز برسد.

اوتاوا، کانادا

مسلمانان در اوتاوای کانادا باید روزی ۱۶ ساعت به روزه‌داری بپردازند. با این که این تعداد ساعات از بقیه کشورها کمتر است اما همچنان یک چالش زیاد برای مسلمانان محسوب می‌شود.

مکان‌هایی با کمترین میزان روزه‌داری

و اما مکان‌هایی که مسلمانان آن کمترین زمان روزه‌داری را دارند، نکته جالب در مورد این کشورها این است که همه آن‌ها را می‌توان در جنوب خط استوا یافت. این مکان‌ها عبارت‌اند از:

 • کرایست‌چرچ، نیوزلند
 • پوئرتو مونتت، شیلی
 • کانبرا، استرالیا
 • مونته‌ویدئو، اوروگوئه
 • کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

در این کشورها مسلمانان نهایتا ۱۲ ساعت به روزه‌داری می‌پردازند.

میانگین ساعات روزه‌داری در دنیا

در بیشتر کشورها میانگین روزه‌داری به ۱۲ تا ۱۵ ساعت می‌رسد.

خاورمیانه

کشورها در خاورمیانه مانند امارات، عربستان سعودی، بحرین و ایران حدود ۱۴ الی ۱۵ ساعت به روزه‌داری می‌پردازند. با اینکه این کشورها در بین کشورهای با بالاترین زمان روزه‌داری قرار ندارند اما گرمای طاقت‌فرسا در این کشورها می‌تواند به چالشی بودن روزه‌داری در این کشورها بیفزاید.

جنوب شرقی آسیا

مسلمانان در اندونزی و مالزی حدود روزی ۱۲ الی ۱۳ ساعت به روزه‌داری می‌پردازند که در مقایسه با کشورهای خاورمیانه واقعا کوتاه‌تر است.

آمریکای شمالی و جنوبی

مسلمانان در کشورهای قاره آمریکای جنوبی مانند برزیل و آرژانتین حدود ۱۱ تا ۱۳ ساعت روزه‌داری می‌کنند. در سمت مقابل مسلمانان در کشورهای آفریقای شمالی ۱۵ الی ۱۶ ساعت را به روزه‌داری می‌پردازند.

اروپا

در کشورهایی مانند سوئد، ایسلند و دانمارک مردم مسلمان روزی ۱۷ الی ۱۸ ساعت به روزه‌داری می‌پردازند. در عوض مردم در فرانسه و سوئیس ساعات کمتری را به روزه‌داری پرداخته و ۱۶ الی ۱۷ ساعت روزه می‌گیرند. مردم در یونان، ایتالیا و اسپانیا نیز ۱۵ الی ۱۶ ساعت روزه‌داری می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

۱۴ سلبریتی مسلمانی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • حسین اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۰

  حتما در مورد اتو فاگی و خودخواری سلولی جستجو کنید.
  چطور دانشمند ژاپنی به فستینگ و روزه سرطان رو درمان کرده و جایزه نوبل گرفته

  • Nila مرداد ۸, ۱۴۰۱

   آیا در پژوهش های دانشمند اومده آب ننوشید؟ یا میدونید ننوشیدن آب بالای ده ساعت به کلیه ها آسیب میزنه؟