مردی پاکستانی نوزاد هفت روزه‌اش را به خاطر دختر بودن کشت

مردی پاکستانی نوزاد هفت روزه‌اش را به خاطر دختر بودن کشت

یک پدر هیولاصفت، دختر هفت روزه‌اش را به دلیل اینکه می‌خواست فرزند اولش پسر باشد، به ضرب گلوله کشته است. پلیس پاکستان روز پنجشنبه شهذیب خان (Shahzaib Khan) را پس از اینکه متهم شد ماشه را روی نوزاد تازه متولد شده‌اش به دلیل جنسیتش زده است، دستگیر کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که این حادثه تکان دهنده روز دوشنبه ۷ مارس در شهر میانوالی واقع در استان پنجاب رخ داده است. عموی بزرگ این نوزاد، هدایت الله خان به مطبوعات محلی گفت: «نوزادش دختر بود … برای همین خشمگین شد.» کالبدشکافی نشان داد که جنه (Jannah) کوچولو که نامش به معنی بهشت است، پنج گلوله خورد و بلافاصله کشته شد.

گروه‌های حقوقی ادعا می‌کنند که نوزادکشی دختران در پاکستان، که جایگاه پایینی در آخرین گزارش جهانی شکاف جنسیتی مجمع جهانی اقتصاد دارد، گسترده است. فیصل ادی، که رئیس بزرگترین گروه خیریه رفاه اجتماعی در بزرگترین شهر پاکستان در کراچی است، گزارش داد که بیش از ۵۰۰ جسد نوزاد در دو سال گذشته پیدا شده است که اکثرا دختر بودند.

دخترکشی در پاکستان

اعتقاد بر این است که خانواده ها اغلب دختر نمی خواهند، زیرا از آنها انتظار می رود هنگام ازدواج جهیزیه تهیه کنند. این کشور دارای یک فرهنگ تعصب قوی است که به موجب آن یک زن می تواند اعتبار خانواده خود را از طریق رفتارهای خاص – معمولاً مرتبط با جنسیت – خدشه دار کند.

این پرونده اکنون خشم پاکستان را برانگیخته است و مردم محلی برای به اشتراک گذاشتن انزجار خود به رسانه های اجتماعی سرازیر شده اند. یک مرد نوشت: این رفتار فراتر از وحشیانه و شرورانه بودن است. تنها راه حل برای جلوگیری از این وحشیگری اعدام این پدر در ملاء عام است. یکی دیگر اضافه کرد: من تا حد زیادی از این اتفاق منزجر هستم. احساس وحشتناکی برای  آن مادر دارم. به دختر زیبای او نگاه کنید. این اتفاق وحشیانه زمانی اتفاق افتاده که زنان جهان را در سال ۲۰۲۲ رهبری می کنند.

بیشتر بخونید:

فیلم سینمایی ترکی برگن ؛ زندگینامه دردناک خواننده زن ترک که قربانی اسیدپاشی و قتل شد

ماجرای قتل «قندیل بلوچ» مدل جنجالی پاکستان به دست برادرش چیست؟

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • مجتبی فروردین ۱۱, ۱۴۰۱

    مرگ بر جهل مرگ بر نادانی یکی نیست بگه خودت از مادر متولد شدی اون از عرب های جاهل عربستان که دختران خود را زنده به گور میکردن اینم از پاکستانی های جاهل و نادان

  • محسن فروردین ۱۱, ۱۴۰۱

    از جهتی کار خوبی کرده ، این دختر اگر چشم به جامعه ای می گشود که در آن زنان ابتدایی ترین حقوق را ندارند مثل یک کالای جنسی باید زندگی کنند رنج باید می کشید شما خیال می کنید مردان جزیره العرب قبل از محمد که دختران قنداقی خود را زنده به گور می کردند مردان خبیث وبدی بوده اند نه برادر جان اتفاقا نوزادشان را دوست هم داشته اند به این خاطر نوزاد خود را می کشتند که می دانستد آن دختر وقتی بزرگ شود هیچ گونه حقوق جنسی ندارد وکاملا مثل برده جنسی اسباب لذت بردن مردان است امروز هم ما با تاریکی اندیشه ها زندگی می کنیم .