تاسیس یک کشور جدید با خرید جزیره ای کوچک در نزدیکی برزیل

تاسیس یک کشور جدید با خرید جزیره ای کوچک در نزدیکی برزیل

مارشال مایر یکی از بنیانگذاران «بیا یه جزیره بخریم» Let’s Buy an Island است، پروژه ای جاه طلبانه که در سال ۲۰۱۸ برای خرید یک جزیره سرمایه گذاری جمعی انجام داد. در دسامبر ۲۰۱۹، آرزوهای گروه به واقعیت تبدیل شد و بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار برای تکمیل خرید Coffee Caye، جزیره‌ای غیرمسکونی با وسعت ۱.۲ هکتار در سواحل بلیز جمع‌آوری شد.

سرمایه گذاران فقط دنبال خرید سهمی از دارایی بلیز نبودند. آنها همچنین روی یک پروژه غیرعادی ملت‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کردند، زیرا Coffee Caye، که به عنوان  «شاهزاده جزیره‌ها» شناخته می‌شود، با پرچم ملی، سرود و دولت خود، جدیدترین “Micronation” جهان است.  موجودیتی که ادعا می‌کند مستقل است، اما توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است. اکنون، در اوایل سال ۲۰۲۲، مایر در حالی که گروهی مختلط از سرمایه‌گذاران و گردشگران شیفته به دیدن اولین جزیره با سرمایه‌گذاری جمعی در جهان را گرد هم آورده است، تور افتتاحیه Coffee Caye را هدایت می‌کند. مایر پس از ۱۵ دقیقه قایق سواری از شهر بلیز می گوید: «احساس قدم گذاشتن به جزیره ای که در آن سرمایه گذاری کرده اید و مالک آن هستید، احساس شگفت انگیزی است.»

ایجاد کشور جدید

تنها چند دقیقه بیشتر طول می کشد تا از یک سر این جزیره تا انتهای آن راه بروید. Coffee Caye بلند، نازک و به شکل دانه قهوه است. یک طرف جزیره مشرف به ساحل کوچکی است که به خلیجی کم‌عمق منتهی می‌شود و به عنوان کمپینگ برای شب در نظر گرفته شده. نیمه دیگر Coffee Caye ضخیم است و توسط درختان حرا پوشانده شده است. ایده اولیه تأمین مالی جمعی یک جزیره، تقریباً ۱۵ سال پیش ایجاد شد، زمانی که گرت جانسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل این پروژه، پس از تصمیم گیری در مورد اینکه ممکن است خرید یک جزیره و راه اندازی یک کشور کوچک سرگرم کننده باشد، نام دامنه letsbuyanisland.com را خریداری کرد.

ایجاد کشور جدید

جانسون که نتوانست برای این تور به بلیز برود، همچنین شرکت Young Pioneer Tours را تأسیس کرد، شرکتی که متخصص در بردن مسافران به مقاصد عجیبی مانند کره شمالی و سوریه و کشورهای ناشناخته مانند ترانس نیستریا، آبخازیا و قره باغ کوهستانی است که مدعی استقلال عمل از کشورهای اطراف هستند.

سپس، در سال ۲۰۱۸، زمانی که جزیره‌ای در فیلیپین برای فروش عرضه شد، ایده قدیمی جانسون مبنی بر تامین مالی جمعی یک جزیره دوباره زنده شد. مایر که با جانسون در سفری که توسط Young Pioneer Tours اداره می شد، همراه بود، گفت: وقتی گرت برای اولین بار این ایده را به من ارائه داد، گفتم این هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد. اما او شروع به توضیح کرد که یک جزیره چقدر ممکن است هزینه داشته باشد، و ما متوجه شدیم که در واقع، بخش هایی از جهان وجود دارد که خرید یک جزیره در آنجا بسیار واقعی تر از آن چیزی است که من تا به حال فکر می کردم، به خصوص اگر سرمایه هایمان را با هم جمع کنیم.

ایجاد کشور جدید

اعضای موسس در اوایل اعلام کردند که هر سهم در جزیره ۳۲۵۰ دلار هزینه دارد. آنها تا کنون نزدیک به ۱۰۰ سهم فروخته اند و در حال افزایش فروش سهام هستند. در حالی که سرمایه‌گذاران می‌توانند چند سهام بخرند، هر فرد تنها حق یک رای در فرآیند تصمیم‌گیری دموکراتیک را دارد. لیست کوتاهی از جزایر در فیلیپین، مالزی، ایرلند، پاناما و بلیز پس از تحقیقات گسترده تهیه شده و سرمایه گذاران به Coffee Caye به عنوان یک جزیره گرمسیری معمولی رای دادند که دسترسی به آن نسبتاً آسان است و می‌توانستند آن را به طور کامل بخرند.

ایجاد کشور جدید

Coffee Caye به قیمت ۱۸۰۰۰۰ دلار به اضافه مالیات خریداری شد و فروش آن در دسامبر ۲۰۱۹ تکمیل شد، درست قبل از اینکه کووید-۱۹ برنامه های بعدی را متوقف کند. کشورهای کوچک ممکن است عناوین فاخری را به حامیان خود اعطا کنند و قوانین اساسی غیرعادی و قوانین عجیب و غریب ایجاد کنند. برای جانسون، تبدیل Coffee Caye به یک کشور کوچک نوعی فرار از واقعیت و آزمایش است. او می گوید: در دنیای پس از ترامپ، پس از برگزیت، و کووید اگر یک دسته از مردم عادی بتوانند این کار را انجام دهند، شاید اوضاع خوبی پیش بیاید. سرمایه‌گذاران و بازدیدکنندگان از Coffee Caye به‌طور خودکار شهروند شاهزاده‌نشین جزیره می‌شوند و هر کسی می‌تواند با خرید شهروندی یا عناوینی مانند لرد یا بانوی جزیره با مبلغی کم، از این کشور کوچک حمایت کند.

ایجاد کشور جدید

اسکار دی. رومرو، مشاور املاک بلیزایی که Coffee Caye را برای Let’s Buy an Island پیدا کرده است، می گوید که این گروه باید توازن محیطی و رشد اقتصادی ایجاد کند. رومرو توضیح می‌دهد که آنها برای هر گونه توسعه به مجوزهای زیست‌محیطی از دولت نیاز دارند، زیرا هم جنگل‌های حرا و هم صخره‌های دیواری نزدیک آن وضعیت حفاظت شده دارند.

رومرو می‌گوید که اگر بتوان جزیره را به‌طور پایدار توسعه داد، ممکن است مردم محلی بلیز نیز به بازسازی محیط‌زیست آن کمک کنند، آن‌گاه این پروژه می‌تواند آن چیز خوبی باشد، که باید باشد.

آینده Coffee Caye و Principality of Islandia در دست سرمایه گذاران آن است و باید دید که این جزیره چگونه توسعه می یابد ؟

بیشتر بخوانید:

جزیره‌ای که یک قرن است سنگ گرانیت ورزش «کرلینگ» المپیک زمستانی را تامین می‌کند

دیجیاتو
بدون نظر

ورود