فرمانده روسی توسط راننده تانک خودی زیر گرفته شده و کشته شد

فرمانده روسی توسط راننده تانک خودی زیر گرفته شده و کشته شد

فرمانده روسی پس از آنکه توسط تانک نیروهای شورشی خودی زیر گرفته شد، جان باخت. مقامات غربی می‌گویند اوکراین ۲۰ گردان روسی را از کار انداخته است اما همچنین هشدار می‌دهند که پوتین در حال جمع‌آوری ۱۰ گردان دیگر است.

گفته می‌شود سرهنگ یوری مدودف، فرمانده تیپ روسی در اوکراین توسط نیروهای خود کشته شده است. مقامات غربی گفتند این شورش به دلیل خساراتی بود که گردان او در اوکراین متحمل شد. آنها بر این باورند که سرهنگ مدودف پس از آنکه گردان ۳۷ خسارات هنگفتی دید، به طرز وحشیانه‌ای با تانک زیر گرفته شد.

فرمانده روسی توسط تانک نیروهای خودی زیر گرفته شد

خبرها از سرنوشت سرهنگ مدودف، در بحبوحه ادعاها مبنی بر از کار افتادن ۲۰ گردان از ۱۲۰ گردان روسی توسط اوکراینی‌ها منتشر شد. با این حال گفته می‌شود که پوتین در حال جمع‌آوری دست‌کم ۱۰ گردان دیگر است و مقامات هشدار می‌دهند که این می‌تواند نشان‌دهنده خطرناک‌تر شدن اوضاع و تغییر روند به سوی حمله شیمیایی باشد. یک مقام غربی گفت شکست روسیه در سازماندهی تاکنون بسیار قابل توجه بوده و ادعاهای این کشور مبنی بر دستیابی به اهداف نظامی عمده را مورد تمسخر قرار داد. مقامات می‌گویند تلفات در برخی مناطق حقیقتا زیاد بوده است. در ابتدا ۱۱۵ تا ۱۲۰ گروه تاکتیکی از گردان‌های روسی وجود داشت، اما اکنون تصور می‌شود ۲۰ تا از آنها کارایی خود را از دست داده‌ و به دلیل نیاز به تعمیر وسایل نقلیه یا تلفاتِ سنگین مجبور به عقب نشینی شده‌اند.

فرمانده روسی توسط تانک نیروهای خودی زیر گرفته شدفرمانده روسی توسط تانک نیروهای خودی زیر گرفته شد

این مقام در مورد سرهنگ مدودف گفت: «به عقیده ما او در نتیجه میزان تلفاتی که گردانش متحمل شده بود کشته شد و این درباره برخی چالش‌های روحی که نیروهای روسی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بینشی به ما می‌دهد.» این مقام افزود به نظر می‌رسد مدودف با استفاده از تانک زیر گرفته شده باشد و گفت: «ما معتقدیم او توسط نیروهای خودی و به عمد کشته شده است.»

فرمانده روسی توسط تانک نیروهای خودی زیر گرفته شد
آمار تلفات روسیه در اوکراین

این اظهارات پس از آن منتشر شد که ظاهرا در یک ویدیو نشان داده شد که سرهنگ مدودف پس از جراحات شدید در پاهایش به بیمارستانی در بلاروس منتقل شده است. واقعه‌ای که یادآور اتفاقات جنگ ویتنام است؛ زمانی که سربازان، افسران منفور را با پرتاب نارنجک به چادرهایشان به قتل می‌رساندند.

بیشتر بخوانید:

چهار جانشین بالقوه برای ریاست جمهوری روسیه بعد از پوتین

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود