سرباز روسی در ازای دریافت ۷۵۰۰ یورو تانک خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرد

سرباز روسی در ازای دریافت ۷۵۰۰ یورو تانک خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرد

یک سرباز روسی در ازای دریافت ۷۵۰۰ پوند و و دریافت تابعیت اوکراینی تسلیم شد و تانک روسی را تحویل نیروهای اوکراینی داد. ویکتور آندروسیو، مشاور رئیس وزارت کشور اوکراین، مدعی شد این مرد که نامش میشا است، از بازگشت به خانه می ترسید. وی افزود: این مرد تا پایان جنگ تحت مراقبت قرار خواهد گرفت.

این تانک که ماژول فرماندهی Krasukha-4 نام دارد، برای مسدود کردن سیگنال های ماهواره ها، موشک ها و پهپادها و محافظت از واحدهای روسی در برابر سیستم های نظارتی طراحی شده است.

به گفته ویکتور آندروسیو، مشاور رئیس وزارت کشور اوکراین، این مرد در اوایل ماه جاری با ارتش ملاقات کرد تا تسلیم شود و تانک خود را تحویل دهد. او در پستی در فیسبوک توضیح داد که تعدادی از نیروهای روسی از زمان آغاز جنگ در فوریه، خود را به اوکراین تحویل داده‌اند.

جنگ روسیه و اوکراین

آندروسیو گفت که پلیس تلفن‌های همراهی را که توسط نیروهای روسی استفاده می‌شود زیر نظر گرفته و پیام‌های هدفمندی را ارسال کرده است که توضیح می‌دهد چگونه می‌توانند به بهترین شکل تسلیم شوند. در مورد میشا، او شرایط نسبتاً راحتی را دریافت کرده است. او همچنین ۱۰۰۰۰ دلار پول و فرصت درخواست شهروندی اوکراین را پس از پایان جنگ دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای تسلیم شدن وی، یک نقطه ملاقات تعیین شد. با نزدیک شدن او، یک هواپیمای بدون سرنشین منطقه را زیر نظر گرفت تا مطمئن شود که این یک کمین نیست. پس از آن، نیروهای امنیتی ما او را بازداشت کردند. معلوم شد که همتایانش به خانه گریخته اند و او را پشت سر گذاشته اند. او هیچ فایده ای برای ادامه مبارزه نمی دید. میشا همچنین به ما گفت که آنها عملاً ذخایر غذایی ندارند.

در ویدئو انتشار یافته، در حالی که سربازان اوکراینی به نقطه ملاقات تعیین شده نزدیک می‌شدند، یک خودروی زرهی به نما نزدیک شد و مکث کرد. فیلم لحظه ای را نشان می دهد که میشا دریچه راننده را باز کرد و به مردان رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی پیوست.

کراسوخا-۴ قرار است قبل از پرواز در ایالات متحده به پایگاه هوایی رامشتاین نیروی هوایی آمریکا در آلمان منتقل شود. پس از آن، توسط دولت ایالات متحده مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت، به این امید که اطلاعات مورد نیاز در مورد تحرکات و برنامه های روسیه جمع آوری شود.

بیشتر بخوانید:

علت درخواست عاجزانه اوکراین از آمریکا برای تأمین جنگنده چیست

شورش در کشتی جنگی روسیه و نافرمانی ملوانان علیه دستور حمله به اوکراین

دیجیاتو
بدون نظر

ورود