رشته «مطالعات شادی» در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوجرسی ایجاد شد

رشته «مطالعات شادی» در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوجرسی ایجاد شد

یکی از دانشگاه های نیوجرسی در حال راه اندازی  اولین کارشناس ارشد در رشته «مطالعات شادی» به صورت آنلاین در جهان نامیده است. مدرک این دانشگاه  برای دانشجویان ۱۷,۷۰۰ دلار هزینه دارد.

به این ترتیب دانشگاه Centenary، رشته مطالعه شادی را به رهبران متعهد به پرورش رفاه، آموزش خواهد داد.  بر اساس اعلامیه کالج، رشته جدید دانشگاه Centenary پیامدهای شادی را برای افراد، محل کار و جامعه گسترده تر بررسی میکند. این رشته قرار است به طور مجازی در پاییز راه اندازی شود و برای دانشجویان ۱۷,۷۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

بروس مورفی، رئیس دانشگاه در اطلاعیه ۱۸ مارس خود گفت: این مدرک فارغ التحصیلی آنلاین با اعتبار، یک برنامه بین رشته ای است که برای رهبرانی طراحی شده است که به شادی شخصی، بین فردی، سازمانی و اجتماعی متعهد هستند. این مدرک جدید که مبتنی بر علم و تحقیق است شادی و تاب آوری را مطالعه خواهد کرد تا فارغ التحصیلان را برای تأثیرگذاری در طیف گسترده ای از زمینه ها آماده کند.Centenary، یک کالج خصوصی در Hackettstown، نیوجرسی، با حدود ۱۱۰۰ دانشجو است.

مورفی گفت: افراد حرفه‌ای مختلفی می‌توانند از این برنامه بهره ببرند، مانند کارمندان منابع انسانی که آموزش‌هایی را برای کارکنان یا مدیران اجرائی ایجاد می‌کنند. آن‌ها میتوانند این درس‌ها را در سازمان خود اجرا کنند.

رشته مطالعه شادی

ایده تاسیس این رشته همزمان با صدمین سالگرد دانشگاه ایجاد شد. ماموریت آکادمی، آموزش شادی به رهبرانی است که خود را وقف شکوفایی شخصی، بین فردی و جمعی می‌کنند.

تال بن شهر، کارشناس شادی و مدیر این برنامه گفت: زمانی که از شادی صحبت می کنیم، در مورد پرورش انعطاف پذیری، توانایی مقابله با سختی ها و مشکلات صحبت می کنیم. امروز چیزهای زیادی برای رنجیدن وجود دارد. خواه از بیماری همه گیر صحبت کنیم یا از جنگ، بلاتکلیفی و مشکلات اقتصادی یا احساسی. او ادامه داد: ما به توصیه‌های عملی و توصیه‌های مبتنی بر شواهد برای کمک به مردم برای مقابله با مشکلات نیاز داریم.

این مدرک شامل جنبه‌های رشته‌های مختلف از جمله روانشناسی، فلسفه و علوم اعصاب  تا امور مالی و تجارت تا ادبیات، دین و موسیقی می‌شود. در وب سایت این دانشگاه آمده است: «این کارشناسی ارشد کاملاً آنلاین و معتبر در مطالعات شادی بر آموزش رهبرانی متمرکز است که متعهد به پرورش رفاه برای خود و دیگران هستند، تا پتانسیل جامعه برای خوشبختی و خوبی را برآورده سازند. صرف نظر از حوزه مورد علاقه و اقدامات شما… ایده های دقیق و مداخلات مبتنی بر شواهد که بخشی از کارشناسی ارشد در مطالعات شادکامی است به شما کمک می کند تا بهترین ها را برای خانواده، همکاران، مشتریان، دانش آموزان و خودتان ایجاد کنید.»

رشته مطالعه شادی

مورفی در این خصوص گفت: من فرصت های زیادی را برای افرادی می بینم که این مطالعات را فرا میگیرند. آن ها می‌توانند کارشناسی ارشد این رشته را به همراه گواهی معتبر بگیرند و کارهای بزرگی را با آن انجام دهند.

Centenary از زمان اعلام رسمی ایجاد این رشته در اجلاس جهانی شادی در ۱۸ مارس در میامی، ۳۸ درخواست برای این برنامه دریافت کرده است.

بن شهر گفت: مدرک در مطالعات شادی اساساً برای هر زمینه‌ای فایده دارد. آکادمی مطالعات شادی پذیرای دانش آموزان از مشاغل مختلف از جمله وکلا، پزشکان، درمانگران، معلمان، مربیان و مدیران است.

بیشتر بخوانید:

شادی را با پول می توان خرید؟ دانشمندان پاسخ می دهند

فارغ التحصیلی ملاله یوسف زی از دانشگاه آکسفورد

دیجیاتو
بدون نظر

ورود