سرمربی سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد اعلام کرد به سرطان مبتلا شده است

سرمربی سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد اعلام کرد به سرطان مبتلا شده است

لویی فن خال سرمربی سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد فاش کرد که با سرطان پروستات دست و پنجه نرم می کند. این مربی ۷۰ ساله هلندی در حال حاضر هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده دارد. فن خال در یک برنامه زنده در شب گذشته به نام Humberto فاش کرد که مدتی است با این بیماری مرگبار دست به گریبان است. سرمربی سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد در ادامه تصریح کرد که درمان هایش را آغاز کرده اما تصمیم گرفته که در جریان رقابت های ملی هفته های اخیر این موضوع را به اطلاع بازیکنانش نرساند تا آن ها بتوانند روی بازی های دوستانه با دانمارک و آلمان تمرکز کنند.

سرمربی سابق تیم منچستر یونایتد به سرطان مبتلا شد

فن خال در این باره گفت: «آن ها نمی دانند. آن ها قرمزی روی گونه هایم را می بینند و با خود می گویند: چه مرد سالمی است. اما این واقعیت نیست. به نظر من به همین راحتی این موضوع را به کسانی که باهاشان کار می کنید نخواهید گفت زیرا ممکن است این کار روی انتخاب هایشان، تمرکزشان تاثیر بگذارد و به همین خاطر فکر کردم که بهتر است ندانند».

سرمربی تیم ملی فوتبال هلند در ادامه افزود: «سرطان پروستات کشنده نیست، دستکم در نود درصد موارد. در واقع این بیماری های زمینه ای دیگر هستند که شما را می کشند. اما من یک نوع بسیار تهاجمی از سرطان را دارم و ۲۵ بار اشعه درمانی شدم. در ادامه مدیریت بسیاری باید انجام بدهید تا به زندگی تان ادامه دهید. من درمان های باکیفیتی در بیمارستان دریافت کردم. وقتی برای جلسه درمانی مراجعه کردم به من اجازه داده شد که مخفیانه وارد شوم و به سرعت به اتاق دیگری برده شدم. به شکلی حیرت انگیز مورد درمان قرار گرفته ام. البته که به دوستان و بستگانتان در این مورد می گویید. این واقعیت که هنوز چیزی فاش نشده نیز چیزهایی در مورد محیط اطراف من می گوید که فوق العاده است».

سرمربی سابق تیم منچستر یونایتد به سرطان مبتلا شد

اکنون لویی فن خال پیش از انتشار یک فیلم مستند در مورد دوران حرفه ایش که قرار است هفته آینده منتشر شود تصمیم گرفته در مورد ابتلایش به سرطان پروستات افشاگری کند. علیرغم بیماری سرطانش، ون خال اعلام کرده که همچنان هدایت تیم ملی هلند در رقابت های جام جهانی قطر ۲۰۲۲ را بر عهده خواهد داشت. فن خال از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ هدایت تیم فوتبال منچستر یونایتد را بر عهده داشت و بعد از اخراج به دلیل کسب نتایج ضعیف، ژوزه مورینیو جانشین او شد. بعد از ۵ سال دوری از مربیگری، فن خال در سال ۲۰۲۱ برای سومین بار هدایت تیم ملی فوتبال هلند را بر عهده گرفت. او پیش تر در جام جهانی ۲۰۱۴ توانسته بود تیم ملی کشورش را به مقام سوم جام جهانی برساند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود