با اپلیکیشن BeReal رقیب جدید اینستاگرام آشنا شوید

با اپلیکیشن BeReal رقیب جدید اینستاگرام آشنا شوید

این روزها شبکه اجتماعی جدیدی به نام BeReal (به معنای «واقعی باش») در میان کاربران فضای مجازی محبوبیت یافته که می توان آن را نسخه ی متفاوتی از اینستاگرام دانست.

در ادامه با اپلیکیشن BeReal آشنا خواهیم شد.

اپلیکیشن BeReal چیست؟

در سال ۲۰۲۰ الکسیس بریات، یک کارآفرین فرانسوی تصمیم گرفت شبکه اجتماعی جدیدی بسازد که شیوه ای متفاوت از دیگر شبکه های اجتماعی در پیش بگیرد. در حقیقت، او با این اپلیکیشن از کاربران می خواهد خود واقعی شان باشند.

بنابراین BeReal جایگزینی برای اینستاگرام نیست و در آن نمی توانید پست هایی که تماشا می کنید را مدیریت و تصاویر خود را ویرایش کنید. در این اپلیکیشن خبری از فیلتر نیست و کاربران باید تصاویر خود را باید به همان صورتی که توسط دوربین ثبت شده با بقیه به اشتراک بگذارند.

نکته ی دیگر این است که اپلیکیشن برای ثبت تصویر، از دوربین جلو و عقب گوشی به طور همزمان استفاده می کند. یعنی تصویری که از خود در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید ترکیبی از تصاویر دوربین های جلو و عقب گوشی شما خواهد بود تا سایر کاربران بی کم و کاست از هر کاری که در حال انجام آن هستید و هر وضعیتی که در آن قرار دارید باخبر شوند.

در حقیقت، در شبکه اجتماعی BeReal تلاش بر واقعی بودن همه چیز است تا کاربران به هیچ روشی نتوانند در مورد کاری که در حال انجام آن هستند یا جایی که در آن حضور دارند دروغ بگویند.

یکی دیگر از مسائلی که در طراحی این اپلیکیشن به آن توجه و برای حل آن تلاش شده، مشکل اعتیادآور بودن شبکه های اجتماعی است. در اپلیکیشن BeReal برای ارسال پست و چک کردن پست های دیگران یک مهلت ۲ دقیقه ای برای کاربران در طول روز در نظر گرفته شده که زمان دقیق آن هم مشخص نیست.

شما تنها همین ۲ دقیقه را برای آماده کردن تصویر خود و پست کردن آن فرصت دارید. در نتیجه فرصتی برای ویرایش تصاویر و انجام کارهای دیگر باقی نمی ماند. تصاویر درون گالری گوشی خود را هم نمی توانید پست کنید.

اپلیکیشن BeReal چیست

در توضیحات این اپلیکیشن در اپ استور اپل آمده: «BeReal شما را معروف نخواهد کرد. اگر می خواهید اینفلوئنسر شوید می توانید از تیک تاک و اینستاگرام استفاده کنید.»

نحوه کار با اپلیکیشن BeReal

شبکه اجتماعی BeReal یکی از ساده ترین اپلیکیشن ها از جهت نحوه ی کار محسوب می شود.

مانند هر شبکه اجتماعی دیگری باید پس از دانلود اپلیکیشن، با ثبت نام در آن برای خود یک حساب کاربری بسازید. برای این منظور شماره موبایل خود را برای احراز هویت از طریق پیامک و دریافت کد ثبت نام وارد می کنید. کاربران ایرانی برای دریافت این پیامک باید از نرم افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنند.

پس از ثبت نام می توانید اولین تصویر خود را پست کنید اما بعد از آن باید منتظر مهلت ۲ دقیقه ای که از آن صحبت شد بمانید.

می توانید تصویر دوربین جلو یا عقب را به عنوان گزینه ی اصلی کنید. تصویر اصلی به شکل بزرگ تر و تصویر دیگر به شکل کوچک تر در گوشه ی آن به نمایش در می آید.

اپلیکیشن BeReal چیست

هر زمان هم که مایل باشید می توانید تصاویر حساب کاربری خود را حذف کنید.

صفحه ی اصلی BeReal از دو بخش Discovery و My Friends تشکیل شده است. در بخش اول می توانید همچون اکسپلور اینستاگرام، تمامی پست های عمومی به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران این شبکه اجتماعی را مشاهده کنید. پست های دوستان تان هم از بخش دوم قابل مشاهده است.

همچنین می توانید احساس خود به پست های سایر کاربران را از طریق ایموجی های این اپلیکیشن که RealMojis نام دارند، ابراز کنید.

نکته ی دیگر آنکه تا زمانی که تصویر خود را منتشر نکرده باشید، اپلیکیشن اجازه ی تماشای پست های دیگران را به شما نمی دهد تا حتماً در چرخه ی اشتراک گذاری اتفاقات شرکت داشته باشید.

اپلیکیشن BeReal چیست

دانلود اپلیکیشن BeReal

این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی‌او‌اس در دسترس است و می توانید آن را از طریق گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید.

منبع: دیجیاتو
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود