ویکتور مدودچوک، سیاستمدار اوکراینی حامی پوتین، بعد از هفته‌ها فرار دستگیر شد

ویکتور مدودچوک، سیاستمدار اوکراینی حامی پوتین، بعد از هفته‌ها فرار دستگیر شد

ویکتور مدودچوک (Viktor Medvedchuk)، متحد ارشد ولادیمیر پوتین، پس از فرار از حبس خانگی و هفته‌ها متواری بودن دوباره توسط سرویس اطلاعاتی اوکراین دستگیر شد.

ویکتور مدودچوک تنها سه روز پس از آغاز تهاجم روسیه به خاک اوکراین در ۲۴ فوریه از بازداشت خانگی فرار کرده بود. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین امروز عکسی از او منتشر کرد که مدودچوک در آن خسته و با دستبند به تصویر کشیده شده است.

مدودچوک ۶۷ ساله رهبر حزب اصلی اپوزیسیون اوکراین، با عنوان برای زندگی (For Life) است و به عنوان متحد اصلی رئیس جمهور روسیه توصیف شده است. او سال گذشته پس از تشکیل پرونده‌ای برای خیانت به کشورش در حصر خانگی قرار گرفت. اگرچه مدودچوک هرگونه تخطی از قوانین را رد می‌کند.

سرویس مخفی اوکراین مدودچوک، متحد ارشد پوتین را دستگیر کرد

سرویس‌های امنیتی در یک پست آنلاین نوشتند: «می‌توانید یک سیاستمدار طرفدار روسیه باشید و سال‌ها برای این دولت متجاوز کار کنید. شاید اخیرا از چنگال عدالت پنهان شده باشید. اما آیا این به شما کمک می‌کند از مجازات فرار کنید؟ به هیچ وجه. دستبندها منتظرتان هستند و این اتفاق برای خائنین به اوکراین نظیر شما هم می‌افتد.»

در این پست به نقل از ایوان باکانوف، رئیس سرویس امنیتی اوکراین آمده است که عوامل او طی یک عملیات ویژه خطرناک چندسطحی و برق‌آسا مدودچوک را دستگیر کرده‌اند اما جزئیاتی از آن ارائه نشد.

سرویس مخفی اوکراین مدودچوک، متحد ارشد پوتین را دستگیر کرد

ماه گذشته زلنسکی گفت حزب برای زندگی و چندین حزب سیاسی کوچک‌تر دیگر که با روسیه روابطی داشته‌اند به حالت تعلیق درآمده‌اند.

وکیل مدودچوک ادعای فرار او را رد کرد و در عوض مدعی شد که موکلش به دلیل تهدیدهای گروه‌های ملی‌گرا مجبور به تغییر مکان شده است. مدودچوک ادعا می‌کند که پوتین پدرخوانده دخترش است و او را یک دوست شخصی توصیف می‌کند. او سال گذشته در مصاحبه‌ای با ایندیپندنت گفت برخلاف پوتین، او اوکراین و روسیه را دو ملت اسلاوی مجزا می‌بیند که تاریخ و مذهبی در هم تنیده دارند. او همچنین مدعی شد که اغلب درباره اوکراین با پوتین بحث کرده است.

سرویس مخفی اوکراین مدودچوک، متحد ارشد پوتین را دستگیر کرد

ماه می سال گذشته دادستان کل اوکراین او را به خیانت و تلاش برای غارت منابع ملی در کریمه متهم کرد. ماه‌ها قبل شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، مدودچوک و همسرش، اوکسانا مارچنکو را به دلیل ادعای تامین مالی تروریسم در فهرست تحریم‌شدگان این کشور قرار داد.

بیشتر بخوانید:

زن تک تیرانداز روسی که ۴۰ اوکراینی را کشته بود اسیر شد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • ناشناس فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

    انگار در مدینه فاظله هم مخالفارو دستگیر میکنن

  • محمد اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۱

    این خیانتکارسزاش مرگه