دردسر جدید برای نتفلیکس؛ ۱۰۰ میلیون خانوار پسورد اشتراک خود را به دیگران می دهند

دردسر جدید برای نتفلیکس؛ ۱۰۰ میلیون خانوار پسورد اشتراک خود را به دیگران می دهند

سرویس استریمینگ نتفلیکس می گوید که برآوردهای این غول عرصه تولید محتوای بصری نشان می دهد که تقریباً ۱۰۰ میلیون خانوار مشترک این سرویس پسورد خود را با دیگر خانواده ها به اشتراک می گذارند. با افزایش قابل توجه مشترکان این سرویس استریمینگ در یک دهه گذشته، مدل کسب و کاری نتفلیکس با رشد زیادی مواجه شده است. با رقابت هایی که در سال های اخیر در زمینه استریمینگ محتوای بصری شکل گرفته، نتفلیکس همچنان بزرگ ترین و البته گرانقیمت ترین رقیب در این عرصه است. از زمان اقدام نتفلیکس در چند سال پیش برای متوقف کردن دسترسی برخی از کاربران از طریق وی پی ان، این سرویس به دنبال رفع کردن چالش های جدید در مسیر رسیدن به سود بیشتر بوده است، به ویژه در شرایطی که در ماه های اخیر با کاهش مشترکان مواجه شده است.

100 میلیون خانوار پسورد اشتراک نتفلیکس خود را به دیگران می دهند

در یک دهه اخیر اتفاقات و تغییرات بسیاری در نتفلیکس و عرصه سرویس های استریمینگ رخ داده است. نتفلیکس با عبور کردن از تولید صرف محتوای سرگرم کننده برای مشترکان خود، توانسته پایگاه بسیار قوی و مستحکمی در عرصه سینما پیدا کند. این موفقیت البته بدون دردسر نبوده است. برخی از مشهورترین فیلمسازان هالیوودی مانند استیون اسپیلبرگ نگرانی خود را از توانایی این سرویس برای عرض اندام در مراسم اسکار، علیرغم مدت کوتاه اکران سینمایی بسیاری از فیلم های محبوب و مشهورش اعلام کرده است. اما با گذشت زمان، نتفلیکس خود را بیش از پیش با شرایط وفق داده و قدرت و حاکمیت خود را بیش از پیش نشان می دهد و رد نهایت با بسیاری از منتقدانش آشتی کرده است.

اما همه چیز برای این غول استریمینگ خوب پیش نمی رود زیرا نتفلیکس اخیراً برای اولین بار در یک دهه گذشته از کاهش تعداد مشترکان خود گفته است، معضلی که بخشی از آن به خاطر اشتراک پسوردها توسط خانواده ها بوده است. نتفلیکس در تازه ترین گزارش از درآمدهای این سرویس اعلام کرده است که تقریباً ۱۰۰ میلیون خانوار مشترک این سرویس، پسورد اشتراک خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. این معضل که باعث می شود مشترکان بتواند استفاده از اکانتشان را به کسانی واگذار کنند که اشتراک ندارن، باعث نگرانی نتفلیکس شده است. در شرایطی که تعداد مشترکان نتفلیکس رو به کاهش گذاشته است، این سرویس قصد دارد برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن پسورد اکانت ها توسط خانواده ها دست به اقدامی عاجل و موثر بزند.

100 میلیون خانوار پسورد اشتراک نتفلیکس خود را به دیگران می دهند

نتفلیکس در بیانیه ای در این باره گفته است: «ما همیشه سعی کرده ایم که اشتراک در اعضای یک خانواده را تسهیل سازیم، با قابلیت هایی مانن پروفایل ها و استریم های چندگانه. در حالی که این سرویس ها بسیار محبوب بوده اند، باعث ایجاد ابهام در مورد اینکه کی و چطور می توان نتفلیکس را با دیگر خانواده ها به اشتراک گذاشت شده است. وقتی پای اشتراک خانوارها از تماشای بالا تا موردی به میان می آید، گستره وسیعی از مشغولیت به میان می آید. از این رو در حالی که نمی توانیم در حال حاضر از تمام این موضوع بهره برداری مالی کنیم، بر این باوریم که یک فرصت بزرگ در کوتاه و میان مدت است». بدین ترتیب نتفلیکس به فکر بهره برداری مالی از این اشتراک پسورد افتاده و یک برنامه آزمایشی را در ماه گذشته در آمریکای لاتین راه اندازی کرد.

100 میلیون خانوار پسورد اشتراک نتفلیکس خود را به دیگران می دهند

با این برنامه تازه، کاربران می توانستند اشتراک نتفلیکسی خود را با دیگر خانوارها در قبال مبلغی به اشتراک بگذارند. با این وجود، به نظر می رسد که این مسئله به یک چالش برای نتفلیکس تبدیل شده و برنامه جدید باعث شده مشترکان نتوانند از اشتراک خود در خارج از خانه هایشان استفاده کنند. نتفلیکس که پرهزینه ترین و گران ترین سرویس استریمینگ جهان است، اخیراً هزینه اشتراک یک ماهه خود برای ایالات متحده را به ۱۵.۴۹ دلار افزایش داده است در حالی که این اشتراک برای سرویس HBO Max حدود ۱۵ دلار تعیین شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • جواد اردیبهشت ۱, ۱۴۰۱

    دلیل به اشتراک گذاشتن پسورد گرون بودنشه
    اونوقت میان گرون ترش هم میکنند؟