حسین وفایی با شکست برابر جاد ترامپ از دور رقابت های جام جهانی اسنوکر حذف شد

حسین وفایی با شکست برابر جاد ترامپ از دور رقابت های جام جهانی اسنوکر حذف شد

حسین وفایی نابغه اسنوکر ایران با شکست مقابل جاد ترامپ از دور رقابت های جام جهانی اسنوکر حذف شد. جاد ترامپ قهرمان سال ۲۰۱۹ قهرمانی جهان اسنوکر کار سختی در شکست اسنوکرباز ایرانی نداشت و با پیروزی مجموع ۱۰ بر ۴ توانست به جمع ۱۶ نفر پایانی این مسابقات راه یابد. ترامپ دور دوم مسابقه را پس از آن آغاز کرد که در مسابقه اول در عصر روز چهارشنبه گذشته توانسته بود با نتیجه ۶ بر ۳ از حسین وفایی پیش بیفتد. اگر چه وفایی در این بازی عملکرد قابل توجهی از خود نشان داد اما اولین ایرانی تاریخ مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان که به مسابقات موسوم به Crucible راه می یابد از راهیابی به جمع ۱۶ نفر نهایی باز مانده و باید دستکم یک سال دیگر صبر کند تا اولین پیروزی اش در این مسابقات را بدست آورد.

حسین وفایی از جاد ترامپ شکست خورد و حذف شد

ترامپ بعد از شکست دادن وفایی گفت :«همیشه در اینجا در دور اول مشکل دارم. در دور اول و دوم. هیچ وقت خوب بازی نمی کنم. همیشه این احساس را دارم. سپس به شکل طبیعی همه چیز خوب می شود. تورنمنت طولانی است، هر بازی خودش شبیه یک تورنمنت است و این شانس را به من می دهد که یک روز خوب بازی نکنم و بازی بعدی بهترین باشم». در روزهای اخیر دعوای لفظی حسین وفایی و رونی او سالیوان بسیار خبرساز شده و اسنوکر باز ایرانی از سالیوان خواسته بود بهتر است از دنیای اسنوکر خداحافظی کرده و بازنشسته شود.

حسین وفایی از جاد ترامپ شکست خورد و حذف شد

اسنوکر باز ۲۷ ساله ایرانی در مورد این اسنوکرباز کهنه کار و شناخته شده گفته بود :«بهتر است رونی به سبک زندگی خودش نگاهی داشته باشد تا متوجه شود چرا بعد از این همه سال هنوز به جوایز رقابت‌های اسنوکر نیاز دارد. من نیازی به جوایز ندارم و مشغول بازی کردنم هستم. این سالیوان است که باید از این رشته خداحافظی کند، چرا که در همه این سال‌ها هیچ تلاشی برای گسترش این رشته نکرده است. من هیچ پیشرفتی نمی‌بینم، او ۲۰ سال در این ورزش بوده و برای ما چه کرده است؟ این بزرگترین سوال من است: او برای ما چه کرده است؟ من نسل جوان هستم، می‌خواهم ببینم او برای ورزش ما چه کرده است. اسپانسرهای بزرگ کجا هستند؟».

حسین وفایی از جاد ترامپ شکست خورد و حذف شد

اما ظاهراً رابطه این دو بهتر شده و این رد و بدل کردن انتقاد تنها بخشی از رویدادهای روتین دنیای اسنوکر در این روزهاست زیرا وفایی بعد از کنار رفتن از این دور از مسابقات گفته است که به سالیوان احترام می گذارد و با هم دوست بوده و حرف می زنند و می خندند. حسین وفایی که لقب «شاهزاده ایرانی» را در دنیای اسنوکر یدک می کشد پیش از این یکبار دیگر نیز در مرحله نیمه نهایی اسنوکر آزاد ولز مقابل ترامپ قرار گرفته بود و با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورده بود.

بیشتر بخوانید: قهرمانی حسین وفایی ملقب به «شاهزاده ایرانی» در مسابقات شوت‌‌آوت بریتانیا

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود