۱۰ فیلم الهام‌بخش و تاثیرگذاری که تماشای آن‌ها باعث می‌شود بخواهید انسان بهتری باشید

۱۰ فیلم الهام‌بخش و تاثیرگذاری که تماشای آن‌ها باعث می‌شود بخواهید انسان بهتری باشید

در برنامه اکران سال ۲۰۲۲ بار دیگر مانند همیشه شاهد برتری فیلم های ابرقهرمانی و فیلم های اقتباسی از بازی های ویدیویی و کتاب های کمیک بوکی هستیم، سینماروها همچنان دنبال چیزی برای الهام گرفتن هستند و خوشبختانه ناامید نخواهند شد. از Maverick اکشن تا Elvis الهام گرفته شده از سلطان راک اند رول، فیلم های پیش روی بسیاری هستند که باعث می شوند برخی سینماروها سعی کنند انسان های بهتری باشند. اما این ها اولین فیلم هایی نیستند که باعث می شوند بخواهید انسان بهتری باشید و فیلم های قدیمی بسیاری هستند که در این زمینه قابل توجه هستند. از داستان های عاطفی در مورد ارجحیت دادن به دیگران تا فیلم هایی که باعث می شوند تماشاگران بخواهند رویاهایشان را دنبال کنند، برخی فیلم ها هستند که دیدگاه سینماروها نسبت به زندگی را در جهت مثبت تغییر می دهند.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۱- Seven Pounds (2008)

ویل اسمیت در فیلم Seven Pounds نقش بن توماس را بازی می کند، مردی که بعد از پیام دادن با گوشی اش در حال رانندگی باعث وقوع تصادفی می شود که هفت نفر را به کام مرگ می کشد. دو سال بعد، بن هنوز هم به این خاطر احساس گناه می کند و فصد دارد هفت نفر که نیاز ضروری به پیوند عضو دارند را پیدا کرده و بعد از خودکشی، اندام های بدنش را به آن ها هدیه دهد. Seven Pounds نشان می دهد که برخی از اشتباهات در زندگی را تنها با یک عذرخواهی نمی توان جبرا کرد بلکه با اهدای چیز ارزشمند، هر چقدر هم که کوچک باشد، می توان به کسانی که نیاز دارند بهترین کمک را کرد. این فیلم صحبت های تاثیرگذار بسیاری در مورد عشق، فداکاری و اندوه از دست دادن عزیزان دارد که مدت ها پس از پایان فیلم در ذهن مخاطب باقی خواهند ماند.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۲- The Father (2021)

فیلم The Father نگاهی عمیق و درونی به زوال عقل و کهنسالی از دیدگاه یک پیرمرد است که نقشش را آنتونی هاپکینز بازی می کند. دخترش، آن، تلاش دارد تا به پدرش کمک کند تا مراقبتی که نیاز دارد را دریافت کند، علیرغم اینکه پدرش با پرستارهایش سازگاری ندارد. در حالی که آن تلاش دارد مشکل پدرش را حل کند زندگی خودش را نیز به پیش ببرد. اما این فیلم علاوه بر اینکه دیدگاهی بی سابقه و بسیار عمیق نسبت به کهنسالی و افراد مبتلا به زوال عقل به شما می دهد، بلکه به شما کمک می کند انسان بهتری باشید، به ویژه شخصیت های الیویا کولمن و آنتونی هاپکینز که به شدت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بازی تکان دهنده کولمن و هاپکینز، در دنیای واقعی کاملاً قابل درک است، و وحشت های یک بیماری ترسناک و تاثیر مخربی که بر اطرافیان بیمار می گذارد را به نمایش می گذارد.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۳- Groundhog Day (1993)

در فیلم Groundhog Day، فیل یک هواشناس مستقل است که هر روز یک زندگی تکراری را تجربه می کند. در ابتدا او از گیر افتادن در یک حلقه تکراری نهایت استفاده را می برد اما به سرعت از آن خسته شده و به روش های مختلفی برای شکستن این سیکل تکراری وارد عمل می شود. فیلم Groundhog Day از یک فیلم سرگرم کننده کمدی در ابتدای داستان به یک تغییر واقعی شخصیتی برای فیل تبدیل می شود. اگر چه این فیلم به خاطر یک کمدی رمانتیک بودن مورد توجه و علاقه سینماروها قرار گرفته اما شیوه تغییر دیدگاه فیل نسبت به زندگی برای تبدیل شدن به انسانی بهتر می تواند الهام بخش بسیاری باشد.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۴- Requiem For A Dream (2000)

طرفداران سینما چیزهای متعدد و متفاوتی از یک فیلم یاد می گیرند. فیلم Requiem For A Dream یک فیلم بسیار قوی است که وحشت های سوء استفاده مواد مخدر را به تصویر می کشد. علیرغم داستان تاریکی که دارد، اما به گفته برخی از طرفداران این فیلم، آن بخشی که شخصیت مادر اعتراف می کند تنهاست و کسی را ندارد که از او مراقبت کند، باعث شده با مادرهای خودشان تماس گرفته و از احوال و مشکلات او جویا شوند. واقعیت گرایی این فیلم در به تصویر کشیدن اعتیاد به مواد مخدر که می تواند خانواده ها را از هم بپاشاند یک تم قوی در سراسر فیلم است که باعث می شود مخاطبان احساس درماندگی کنند و بعد از تماشای فیلم، سعی کنند با عزیزانشان تماس بگیرند.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۵- Pursuit Of Happyness (2006)

فیلم Pursuit Of Happyness که بر اساس کتاب خاطرات زندگی کریس گاردنر ساخته شده، تصویری پیچیده از فقر در ایالات متحده و تلاش های یک پدر برای رفع نیازهای اساسی خود و پسر پنج ساله اش بعد از ورشکست شدن ارائه می دهد. در یکی از نادیده گرفته شده ترین نقش های ویل اسمیت، کریس گاردنر یک شغل کارآموزی بدون حقوق در یک بنگاه معاملاتی پیدا می کند و تلاش دارد مشکلاتش بر مسیر موفقیتش تاثیرگذار نباشند. این فیلم درس مهمی در مورد اصول اخلاقی در محیط کار به مخاطب می آموزد اما درس های دیگری نیز در این فیلم وجود دارند، از آنجایی که Pursuit Of Happyness یک داستان الهام بخش در مورد رفتن به دنبال رویاها بدون توجه کردن به چهره زشت زندگی در این مسیر است.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۶- As Good As It Gets (1997)

جک نیکلسون برای بازی خود در نقش ملون اودال در فیلم As Good As It Gets برنده جایزه اسکار شد، نویسنده عجیب و غریبی که ترجیح می دهد خود را در آپارتمانش حبس کند. زندگی ملوین زمانی روبرو می شود که می پذیرد مراقبت از سگ همسایه را بر عهده بگیرد و یک رابطه عاطفی غیرمنتظره بین او و این حیوان شکل می گیرد. کاربران بسیاری در شبکه های مجازی به این نکته اشاره می کنند که تشخیص ذهینت و اخلاق ملونی در طول فیلم نشان می دهد که زندگی در مسیر تجربه کردن آن می تواند تغییر کرده و بهتر شود. فیلم As Good As It Gets یک داستان احساسی در مورد شکل دادن روابط غیرمعمول است و اینکه چطور روابط می توانند شما را به انسان بهتری تبدیل نمایند.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۷- Arthur (2011)

در فیلم Arthur راسل برند در این بازسازی از نسخه اورجینال سال ۱۹۸۱ نقش یک مرد لاابالی با رفتارهای کودکانه را بازی می کند که مادرش به او می گوید با زنی به نام سوزان ازدواج کند، زنی که دوستش ندارد و در غیر این صورت ارث ۹۵۰ میلیون دلاری خانواده اش به او نخواهد رسید. وقتی آرتور با نائومی آشنا می شود که یک لیدر تور غیرقانونی است، خیلی زود شیفته او شده و سعی می کند برای دیدن بیشتر این زن دست به هر کاری بزند. بدون شک بسیاری بعد از تماشای این فیلم خواهند خواست پولدار باشند اما پیام کلی داستان این است که پول نمی تواند شادی بخرد. بازی راسل برند شاید نتوانسته باشد توجه بسیاری از سینماروها را جلب کند اما به کمک هلن میرن، این فیلم یک کمدی بامزه در مورد بزرگ شدن و بلوغ شخصیتی است.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۸- The Big Year (2011)

فیلم The Big Year داستان سه علاقمند به پرندگان را روایت می کند که می خواهند بزرگ ترین و مشهورترین کارشناسان و دنبال کنندگان پرندگان سال باشند. شخصیت های جک بلک، استیو مارتین و اوون ویلسون همگی روزگار متفاوتی را در زندگی شان تجربه می کنند او فیلم از این لنزها برای نشان دادن چالش های متفاوتی که زندگی با خود به همراه دارد استفاده می کند. پایان فیلم The Big Year با بسیاری از مخاطبان باقی می ماند و به بسیار این درس را می آموزد که زندگی در مورد سفر و ماجراجویی است و نه رسیدن به مقصد. خیلی برای برنامه ریزی برای فردا وقت نگدارید به طوری که زندگی در روز جاری را فراموش کنید. با تصاویر زیبا و بازی های فوق العاده از بازیگران اصلی، این فیلم بدون شک یک داستان تاثیرگذار کمتر دیده شده در مورد پیدا کردن دوست های ارزشمند در مکان های عجیب و غیرمنتظره است.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۹- The Secret Life Of Walter Mitty (2013)

در فیلم The Secret Life Of Walter Mitty بن استیلر هم کارگردان است و هم نقش اصلی فیلم را بازی می کند، فیلمی با داستانی بسیار تاثیرگذار که از مخاطب می خواهد رویاهایش را زندگی کند و نه اینکه رویاپردازی بیهوده کند. بسیاری این فیلم را اثری سینمایی که زندگی شان را تغییر داده دانسته اند. والتر میتی با زندگی کردن رویای قهرمان بودن مسیر زندگی کسل کننده اش را تغییر می دهد و توجه همه را به خود جلب کرده و در نهایت ماجراجویی تمام زندگی اش را آغاز می کند و به توانایی های بالقوه خود پی می برد. The Secret Life Of Walter Mitty فیلمی است که می توانید دو بار هم آن را تماشا کرده و از آن لذت ببرید.

10 فیلمی که باعث می شود سعی کنید انسان های بهتری باشید

۱۰- Dead Poets Society (1989)

فیلم Dead Poets Society به همه در مورد اهمیت نشان دادن شخصیت و توانایی های خود می گوید. جان کیتینگ با بازی رابین ویلیامز یک استاد دانشگاه انگلیسی است که به تازگی کارش را در یک مدرسه پسرانه آغاز کرده است و پسرها از سبک تدریس متفاوت او الهام می گیرند. این فیلم باعث می شود که مخاطبان هنر را جدی تر گرفته و تماشای روایت های کیتینگ از شعر و علاقه به دنیای هنر ثابت می کند که این موضوعات هنری نیز به اندازه تکنولوژی و علوم مادر اهمیت دارند. Dead Poets Society یک فیلم بسیار عمیق است و بازی رابین ویلیامز مانند همیشه بی نقص و تاثیرگذار است در حالی که تماشای آن باعث می شود هر کسی بخواهد اهمیت بیشتری به زندگی زمان حالش بدهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود