روایت رویارویی الکساندر اسکارشگارد و هافثور پی یرشون در فیلم The Northman

روایت رویارویی الکساندر اسکارشگارد و هافثور پی یرشون در فیلم The Northman

الکساندر اسکارسگارد، از هنرپیشگان ستاره در سریال The Northman یا مرد شمالی، فیلمبرداری یک صحنه نبرد حماسی را به یاد می آورد که او را در مقابل شخصیت «کوهستان» از سریال بازی تاج و تخت قرار داده بود.

الکساندر اسکارسگارد فیلمبرداری صحنه مبارزه در سریال The Northman را با کوهستان از بازی تاج و تخت به یاد می آورد. جدیدترین اثر رابرت اگرز از فرهنگ عامه اسکاندیناوی برای یک داستان حماسی انتقام جویانه در دوران وایکینگ ها استفاده می کند. اسکارسگارد نقش شاهزاده املث را بازی می کند، مرد جوانی که پس از قتل پدرش به دنبال انتقام است.

البته، خمیرمایه این داستان انتقام طلبانه کلاسیک باید آشنا به نظر برسد، زیرا مدت ها پیش اساس داستان هملت شکسپیر را تشکیل داده است. با این حال، در برداشت اگرز از داستان شاهزاده املث نیازی نبود ستاره آن، یعنی اسکارسگارد، بسیاری از گفتگوهای شکسپیر را یاد بگیرد.

چالش حضور در «The Northman» بیشتر برای اسکارسگارد یک چالش فیزیکی بود، او قبلاً در مورد تجربه طاقت‌فرسای کمک به اگرز برای زنده کردن داستان حماسی وایکینگ خود صحبت کرده بود.

به نظر می رسد برای اسکارسگارد یک صحنه خاص در The Northman از نظر فیزیکی از همه صحنه ها سخت تر بوده است. بازیگر شاهزاده املث در مصاحبه با EW، خاطر نشان کرد که در برابر بازیگری حیرت‌انگیز مانند هافثور جولیوس پی یرشون، که البته بیشتر برای بازی در نقش گرگور کلیگین با نام مستعار کوهستان در بازی تاج و تخت شناخته می‌شود، رقابت کرده است.

اسکارسگارد اعتراف کرد که حتی قبل از اینکه با هم سر صحنه فیمبرداری بروند، قد ۲ متری پی یرشون او را می ترسانده است. سپس وقتی بازی خود را در صحنه انجام دادند، متوجه شد که وقتی از کسی خواسته می شود با یکی از قدرتمندترین نمونه های فیزیکی جهان مبارزه کنید، دقیقاً چه اتفاقی می افتد:

«پی یرشون سعی کرد در حمله به من سخت نگیرید اما هنوز هم باید به آرامی به من ضربه بزند و با همان ضربات آرام هم من پرواز کردم. من قطعاً بعد از آن هفته فیلمبرداری خیلی درد داشتم. حتما شما هم نمی خواهید با قوی ترین مرد روی کره زمین بجنگید.»

البته، هیکل چشمگیر اسکارشگارد در تیزرهای بازاریابی منتهی به انتشار فیلم The Northman به شدت مورد توجه قرار گرفته است. اما به همان اندازه که شاهزاده املث بازیگر لباس دریده قوی به نظر می رسد، واضح است که به اندازه پی یرشون قدرتمند نیست؛ مردی که زمانی زندگی خود را با برنده شدن در مسابقات قوی ترین مردان می گذراند و زمانی عنوان رسمی قوی ترین مرد جهان را داشت.

ناگفته نماند جثه بزرگ و حضور مهیج پی یرشون قبلاً در بازی تاج و تخت مورد استفاده به یادماندنی قرار گرفت؛ درست همان جایی که او در نقش محافظ غول پیکر سرسی لنیستر، گرگور «کوهستان» کلیگین بازی کرد.

کوهستان یا The Mountain یکی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران در GoT است که در نهایت وقتی او در فصل آخر سریال به نبرد حماسی علیه برادر خود Sandor “The Hound” Clegane پرداخت، با بدرقه‌ای مواجه شد که بینندگان امیدوار بودند.

بعد از بازی به یاد ماندنی بیورنسون در نقش کوهستان در بازی تاج و تخت، این کاملاً یک موضوع منطقی در دنیا است که اگرز این بازیگر را در فیلم فانتزی همجوار خودش یعنی The Northman بگنجاند. و با نگاهی به روایت اسکارشگارد در مورد بازی آنها در صحنه، به نظر می رسد که اگرز دقیقاً همان چیزی را که از زندگی واقعی انسان-کوه ایسلندی می خواست به دست آورد.

اسکارشگارد ممکن است در طول فیلمبرداری «The Northman» بیش از یک بار ضرب و شتم قرار گرفته باشد، اما با توجه به واکنش مثبت منتقدان و تماشاگران به حماسه وایکینگ ایگرز، به نظر می رسد که ارزشش را داشته است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

انتشار تریلر جدید فیلم تاریخی The Northman با بازی الکساندر اسکارشگارد + ویدیو

رونمایی هافثور پی یرشون از عضلات خود پیش از مسابقه بزرگ بوکس امروز در دُبی

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود