لحظه ترسناک برخورد قایق توریست‌ها با نهنگ گوژپشت و پرت شدن آن ها به هوا + ویدیو

لحظه ترسناک برخورد قایق توریست‌ها با نهنگ گوژپشت و پرت شدن آن ها به هوا + ویدیو

گروهی از گردشگران پس از برخورد یک نهنگ گوژپشت عظیم‌الجثه به قایق توریستی‌شان در اقیانوس آرام به هوا پرتاب شده و به شدت مجروح شدند.

فیلم تکان‌دهنده‌ای که از این حادثه منتشر شده نشان می‌دهد که بر اثر برخورد یک نهنگ به قایق گردشگران، تعدادی از مسافران به داخل دریا پرتاب می‌شوند. بر اساس گزارش‌ها این حادثه پنج مجروح ازجمله سه کودک به جا گذاشته که سه نفر از آنها در بیمارستان بستری شده و حال یک نفر وخیم است.

پنج مجروح در حادثه برخورد نهنگ عظیم الجثه به قایق توریست ها + ویدیو

مقامات همواره اصرار دارند که قایق‌های گردشگری باید همیشه در فاصله ایمن از حیوانات دریایی حرکت کنند. گزارش‌های محلی تایید کرده‌اند که تحقیقات برای کشف اینکه چرا این قایق گردشگری فاصله ایمنی با نهنگ را حفظ نکرده در حال انجام است. از طرفی گفته می‌شود سرعت این قایق فراتر از حد مجاز بوده که این موضوع نیز در دست بررسی است. آنها این ویدیو را در تلاش برای کمک به تحقیقات خود منتشر کردند.

بنجامین گارسیا، سخنگوی این واحد حفاظت‌شده گفت: «نهنگ از دریا بیرون آمد و قایق را هل داد. در نتیجه این اتفاق تعدادی از مسافران قایق به هوا و بعد داخل دریا پرتاب شده و زخمی شدند. با حضور یک واحد نجات نیروی دریایی مکزیک در محل، مسافران مجروح به بیمارستان منتقل شدند.»

پنج مجروح در حادثه برخورد نهنگ عظیم الجثه به قایق توریست ها + ویدیو

مشخص نیست که کدام گونه از نهنگ قایق را واژگون کرده و آیا خود در این حادثه مجروح شده یا نه.

این حادثه در سواحل شرقی شبه جزیره باجا در کالیفرنیا، محل اقامت معروف توریست‌ها و بهشت علاقه‌مندان به تماشای نهنگ‌ها از سرتاسر جهان رخ داده است. ماه‌های بعد از دسامبر بهترین زمان برای تماشای نهنگ‌ها در آب‌های اطراف باجاست که به دلیل حضور نهنگ های گوژپشت، نهنگ قاتل، نهنگ عنبر و نهنگ های خاکستری و آبی به شهرت جهانی رسیده است.

خلیج باجا یک مکان حفاظت‌شده حیات وحش یونسکو است، به این معنی که نهنگ‌ها از گزند قایق‌های بزرگ و شکارچیان محافظت می‌شوند.

اواسط دسامبر و اوایل آوریل بین دو تا سه هزار نهنگ آبی برای جفت‌گیری و زایمان به تالاب‌های کم‌عمق این منطقه مهاجرت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دو نیم شدن هواپیمای بوئینگ کاستاریکا در هنگام فرود + فیلم

تصاویر هوایی خیره‌کننده یک چترباز بر فراز اهرام ثلاثه مصر + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود