واکنش همسر رضا رویگری به ویدیوی جنجالی شوهرش در خانه سالمندان + فایل صوتی

واکنش همسر رضا رویگری به ویدیوی جنجالی شوهرش در خانه سالمندان + فایل صوتی

تارا کریمی ، همسر رضا رویگری به ویدئوی منتشر شده از او در خانه سالمندان واکنش نشان داد.

دیروز ویدئویی از رضا رویگری، بازیگر پیشکسوت ۷۶ ساله در آسایشگاه کهریزک منتشر شد که بسیار خبرساز شد. او در این ویدئو اعلام کرد توسط همسرش و بر خلاف میل خود در خانه سالمندان رها شده و از طرفداران خود درخواست کمک کرد.

پس از انتشار این ویدئو که واکنش های زیادی را به دنبال داشت، همسر رضا رویگری، تارا کریمی هدف حمله و انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

بیوگرافی تارا کریمی همسر دوم رضا رویگری

تارا کریمی که متولد سال ۱۳۶۸ در شیراز، دانش آموخته ی رشته مکاترونیک در خارج کشور و در حال حاضر به طراحی لباس مشغول است، در سال ۹۲ زمانی که رضا رویگری ۶۷ سال داشت، با اختلاف سنی ای در حدود ۴۳ سال با وی ازدواج کرد. این ازدواج دوم رویگری بود؛ ازدواج اول وی با زنی به نام فرشته میرهاشمی، دارای مدرک دکترای روانشناسی از کالیفرنیا، که ثمره ی آن پسری به نام کیارش (متولد سال ۱۳۵۳) بود، به جدایی ختم شده بود. تنها چند ماه پس از ازدواج رویگری با کریمی، این بازیگر پیشکسوت دچار سکته مغزی شد و از آن زمان درگیر بیماری و خانه نشین شد. رویگری علاوه بر بیماری، با مشکلات مالی نیز دست و پنجه می کرد و در سال های اخیر بارها از اینکه رسیدگی‌ های لازم به هنرمندانی چون او که پس از سال‌ ها کار دچار مشکلات مالی هستند و هیچ حمایت و مزایایی برای بازنشستگی ندارند، انتقاد کرده بود.

حالا تارا کریمی در گفتگویی با رسانه تی وی پلاس به ویدئوی جنجالی همسرش در آسایشگاه کهریزک واکنش نشان داده است.

واکنش تارا کریمی به صحبت های رضا رویگری در خانه سالمندان

تارا کریمی در این مصاحبه گفت نظر متخصصان این بود که رضا رویگری باید در جایی نگهداری شود که تحت مراقبت پزشکان قرار داشته باشد و از طرفی به خاطر مشکلات مالی رویگری، امکان بستری او در جای خصوصی و پرداخت هزینه های دیگر بیماری او وجود نداشت. کریمی گفت رویگری به دلیل وخامت حالش به مراقبت زیادی نیاز داشت که او به تنهایی قادر به آن نبود.

تارا کریمی همچنین تصوری که به دنبال صحبت های رویگری در ویدئوی مذکور از او ایجاد شده را غیرمنصفانه خواند. او گفت ۸ سال از زندگی خود را صرف مراقبت از همسرش کرده و البته خوشحال است که هر چه از دستش برمی آمد برای او انجام داده است. کریمی گفت خود او هم از بستری شدن رویگری در آسایشگاه ناراحت است اما این بهترین تصمیم بود چرا که با وجود مطرح شدن مشکلات رضا رویگری، تاکنون کمکی به آن ها نشده است. او همچنین گفت قرار بود رضا رویگری به طور موقت در آسایشگاه کهریزک بستری شود تا شرایط بهتری برای نگهداری از وی فراهم شود و خود نیز در این مدت به طور مرتب به همسرش سر زده است.

تارا کریمی در پایان گفت امیدوار است وعده های کمکی که از روز گذشته به دنبال انتشار ویدئوی رضا رویگری داده شده، در حدف حرف باقی نماند و عملی شود.

روز گذشته پس از انتشار ویدئوی صحبت های رضا رویگری در آسایشگاه کهریزگ، جمعی از چهره های مشهور به عیادت وی رفتند و در این دیدار قول فراهم کردن یک آپارتمان و همینطور پرستاری تمام وقت برای رویگری به وی داده شد. در ویدئویی که از این دیدار منتشر شده، علیرام نورایی و حضورِ اینترنتی پرویز پرستویی و شهربانو منصوریان و چندی دیگر دیده می‌ شود.

واکنش علیرضا غروی به ماجراهای رضا رویگری

پس از انتشار این خبر، علیرضا غروی ، مجری، بازیگر و فیلمساز که اظهار می‌ کند از دوستان بسیار نزدیک رضا رویگری است و در جریان زندگی خصوصی این هنرمند قرار دارد، اعلام کرد در حال حاضر حاج‌مهدی عباسی نامی که یکی از مالکان بزرگ شمیران تهران است، به او گفته است در خیابان نیاوران یک آپارتمان ۱۵۰ متری با تمام امکانات و چند پرستار برای رضا رویگری آماده کرده است، اما به این شرط که تنها خودش باشد.

غروی که خود از مجریان صداوسیما است می‌گوید، دوستی‌اش با رضا رویگری مربوط به ۲۰ سال پیش است.

او که از این که چهره‌های هنری برای کمک به رضا رویگری واکنش نشان داده‌اند از منظری ناراحت است، در اینباره می گوید: «وقتش رسیده حرف بزنم و بگویم که چقدر به رضا ظلم شده است. چطور آن موقع که تماس گرفتم، گریه کردم و خواستم برای رضای عزیز کاری کنید، گرفتار بودید اما الان قهرمان‌بازی درمی‌آوردید؟!»

او ادامه می‌دهد: «حالم بسیار بد است و ناراحتم. من دو سال تمام سعی و تلاشم این بود که بتوانم کاری انجام بدهم که رضا به آخر خط نرسد و…»

او می‌افزاید: «خدا را شاهد می‌گیرم و به راستی این عالم سوگند می‌خورم مهم‌ترین دغدغه من در این دو سال رضای رویگری بود، از هزینه‌های درمانی و رفاهی تا پرداخت اجاره‌های معوقه خانه‌اش. امروز صراحتا اعلام می‌کنم که هیچ کس نزدیک‌تر از من به او نبود. او درد دل‌هایی با من می‌کرد که فکر می‌کنم پسرش، کیارش هم خبر ندارد، گریه‌هایی که رضا پیش من می‌کرد، به خاطر ظلمی که به او می‌شد. دو سال تمام این دردها را در دلم ریختم و کلامی نگفتم و فقط اجازه می‌دادم رضا خودش را خالی کند اما دیگر وقتش رسیده که حرف بزنم. من خودم سال‌ها در رشته روانشناسی کار و تدریس کرده‌ام و طی این دو سال همواره سعی می‌کردم با تمام ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی که وجود داشت تا کسی به رضا نزدیک نشود، برای رضا سنگ صبور باشم. رضا متاسفانه مدت‌ها بود که در روابط‌اش دچار مشکل شده بود؛ تا جایی‌که در بغل من ساعت‌ها گریه می‌کرد و از مرگ حرف می‌زد.»

علیرضا غروی با بیان این که «در این دو سال برای رضای عزیزم زیاد هزینه کردم اما با جان و دل»، در ادامه به کمک‌هایی که این روزها به رضا رویگری شده است، می‌گوید: «آقا دست شما درد نکند، چقدر شما بزرگوار و بزرگمرد هستید، چرا وقتی من زنگ زدم و گریه کردم و به مدیران و هنرمندانی که با رضا زندگی کرده بودند و با او خاطره‌ها داشتند اطلاع دادم، همه شما می‌گفتید علی جان شرمنده کاری از ما برنمی‌آید! هزینه‌هایی که شما آن موقع باید می‌کردید من از جیب خودم پرداخت کردم، حالا امروز قهرمان قصه رضا رویگری شده‌اید!؟ نمی‌دانم کجای این انصاف است. درد دارد. نمی‌خواستم بگویم، نمی‌خواستم حرف بزنم اما می‌گویم و حرف می‌زنم.»

او همچنین خاطرنشان می‌کند: «کجا بودید آن موقع که من به شما گفتم آقایان محترم، دوستان آقای رویگری، این مرد بزرگ سینما نیاز به حمایت معنوی دارد، حتی مراسمی را تدارک دیدم اما همین دوستان که امروز اعلام کردند پیگیر احوال رضا رویگری هستند نیامدند و وانمود کردند که گرفتارند.

در حال حاضر حاج مهدی عباسی نامی که یکی از مالکان بزرگ شمیران تهران است، به من گفت در خیابان نیاوران یک آپارتمان ۱۵۰ متری با تمام امکانات و چند پرستار آماده کرده‌ام که رضا بیاید، فقط تنها، که من گفتم شما این کار را انجام بده، رضا کسی را ندارد و تنهاست.

حالا آقایان از آن سر دنیا زنگ زده و می‌گویند ما برایت خانه می‌گیرم! آقای رضا رویگری نیاز به ترحم ندارد، آن روز که شما باید نوشدارو می‌دادی نبودی، غیبت داشتی، گفتی گرفتارم!»

دوست رضا رویگری در ادامه به یکسری اتفاقات ناگوار در زندگی این هنرمند سرشناس اشاره می‌کند و می‌گوید: «موهای رضا به طرز عجیبی سوزانده شده بود و من برای درمانش تا مدتی پماد خریدم که جای زخم‌هایش خوب شوند.

گریمور خودم را به خانه شخصی رضا بردم و گفتم جوری موهایش را درست کن که فکر کند مو دارد و اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده است.»

علیرضا غروی در پایان می‌گوید: در حال حاضر خانه، وسایل و پرستار رضا رویگری آماده است و این هنرمند بیش از این احتیاج به ترحم و دلسوزی نمایشی ندارد.»

واکنش تارا کریمی به صحبت های رضا رویگری در خانه سالمندان

دیروز همچنین به‌دنبال انتشار خبر بستری شدن رضا رویگری در آسایشگاه کهریزک، سیدمجید پوراحمدی، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دیدار این بازیگر پیشکسوت رفت.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به دیدار با این هنرمند پیشکسوت گفت: «بلافاصله پس از انتشار ویدئویی از آقای رویگری، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از من خواستند با حضور در آسایشگاه کهریزک دلیل بستری شدن ایشان را بررسی و اقدامات لازم در این جهت انجام پذیرد.»

پوراحمدی ادامه داد: «توجه به وضعیت معیشتی و سلامت اصحاب فرهنگ و هنر، از وظایف صندوق اعتباری هنر است و تمام تلاش ما این است که به طرق مختلف از جامعه فرهنگ و هنر کشور حمایت کنیم.»

وی افزود: «پس از بررسی‌های به‌عمل آمده از همسر و مسوولان آسایشگاه کهریزک مشخص شد، دلیل اصلی بستری ایشان موضوع مسکن نبوده و آقای رویگری به‌دلیل شرایط ویژه جسمانی پس از ترخیص از بیمارستان، باید تحت مراقبت‌های ویژه قرار می‌گرفتند که این امکان در منزل مهیا نبوده و پزشکان معالج و همسر ایشان، آسایشگاه کهریزک را به دلیل امکانات ویژه و کادر پرستاری مجرب برای گذراندن دوران نقاهت وی پیشنهاد دادند. از آن‌جایی که آقای رویگری در جریان اقداماتی که برای سلامت ایشان در آسایشگاه کهریزک ضروری است نبودند، اقدام به انتشار این ویدئو کردند.»

پوراحمدی در خصوص حل مشکلات این بازیگر قول مساعد داد و گفت: «با دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می‌کنیم تا مشکلات آقای رویگری طی روزهای آتی مرتفع شود.»

وی در ادامه گفت: «طی چندسال اخیر تلاش کردیم در کنار آقای رویگری باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان با اعطای تسهیلات بلاعوض، انجام بیمه درمان تکمیلی و پرداخت هزینه‌های درمان و بسته‌های معیشتی، حمایت‌های لازم به عمل آوریم.»

پوراحمدی ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: «برای پرداخت هزینه‌های درمانی و پرستاری ایشان چه در منزل و یا فراهم نمودن امکانات ویژه برای مراقبت از ایشان در خارج از منزل آمادگی کامل را داریم.»

وی در عین حال اظهار داشت: «با تاکید مقام عالی وزارت، در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خواهیم کرد هرگونه اقدام برای بهبود شرایط ایشان انجام شود و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.»

همچنین مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، طی دیدار با مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در جریان وضعیت درمانی و نگهداری این هنرمند قرار گرفت و با تاکید بر آمادگی همه جانبه مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر برای بهبود شرایط درمانی و معیشتی این هنرمند پیشکسوت، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر شاهد، رضا رویگری به صحنه‌های تئاتر، سینما و تلویزیون بازگردد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۱۵ نظر

ورود

 • ارژنگ اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

  همون طور که پسران رو دو سال می‌فرستید سربازی اجباری ، لااقل دختران رو هم دو سال بفرستید پرستاری اجباری از بیماران و سالمندان . مگه زن‌ها از امکانات کشور استفاده نمی‌کنند که هیچ وظیفه ای ندارند ؟؟؟

  • نرگس اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱

   اقای محترم, شما شروع کننده باشین.اول مادر و خواهرتون راجهت تیمار داری بفرستید سرای سالمندان, بقیه هم کم کم شروع می کنند.
   خدا رحم کرده شما مردا, زایمان نمی کنید.وگرنه معلوم نبود چه بلایی سر زنان ,میامد.
   دو سال سربازی خیلی به چشمتون میاد.از یه عمر مشکلاتی که خانم درک می کنه, خبر نداری
   کاش ما زن ها هم فقط دوسال سربازی داشتیم

 • حشمت اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

  بوشم چه؟

  • فرشید اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱

   اونروزی که زن یه آدم چند سال از خودش بزرگتر میشد فکر نمی کرد این شخص سریعتر پا به سن میزاره و نیاز به مراقبت خواهد داشت، با این حساب هر کی از پا افتاده شد رو بریم بندازیم بیرون؟
   خوب بی جا کردی زن یه آدم چند سال بزرگتر از خودت شدی که حالا زر مفت بزنی برا مردم
   شما فقط مگس دور شیرینی هستی تا زمانی طرف مشهور و رو پاست یکسره خودتونو میمالین بهش همین که از کار افتاده میشه میندازینش بیرون

 • Cj اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

  اینا پولاشونو چکار می کنن که اینقدر ناله می کنن دستمزداشون ماشاالاه بالاس

 • پویا اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱

  سلام دوستان مدافع حقوق زنان و … پیگیر دو سال خدمت رایگان نسوان نسبت به جامعه باشید مساوات یا مساوی مردان که به سن قانونی نرسیده دو سال خدمت اجباری ببخشید وظیفه انجام باید دهند .‌‌برجکو سلاح تعطیل بفرمایند پرستاری س-مندان و …باور کنید روزی خود منتقدان این اتفاق میمون مدافع ٱن خواهند شد وقتیکه سن والدین امروز تک فرزندی هستند به رضا رویگری و امقالعم برسد و محتاج تیمارداری شوند ….موفق باشند

  • هاجر اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱

   عزیزم بریدی دیگه حق میدم دیگه توبه میکنی به خاطر شهرت و پول با ۴۰سال بزرگترت ازدواج نکنی

 • A اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  تارا کریمی .اصلا مقصر نبوده چندین سال سخته درکنار بیماری بااین شرایط اقای رویگری صدای انقلاب ایا زمانی که این دختر بهار رنگارنگ زندگیش را دراختیار شما گذاشت( هم سن پدرخودش) حتی اگر به پیشنهادایشان باشد.شما فکرکردید با ازمایش چکاب ساده حداقل ۲۰سال سلامت خودرا برای ایشان از دکتراجازه بگیریدو مهیا فرمایید .بی عدالتی می باشد الان اقای رویگری کوچکترین انتقادی از این خانم داشته باشد هم وطن نان هم بهتره بی جهت قضاوت نکنند (تجربه درسطراول کرداراست درست اعمال نیک انسان درحادثه فریاد رس اوست) اقدام اقای پرستویی ودیگر هم کاران مورد ستایش می باشد خداوند شما را توفیق دهد.تارا کریمی مقصرنیست

 • aliasghar اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  خدا رحمتش کنه کارش تمومه مقصر خودشه اما حیف از تارا که هشت سال از بهترین روزهای عمرش رو حروم کرده

 • اچ اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  درکشون میکنم، ما هم مریض بدحال سالیان سال داشیم که کنترل جسمانی در هیچ ابعادی نداشتن از تعویض تا ماساژ و هزاران کار ،ادم وقتی از خودش مراقبت میکنه وقت داره اما برای یه بیمار بد حال یک نفر کم میاره چندین نفر هم مراقبت کنند باز خستگی بالایی داره و موجب مریضی و گرفتاریهای زیادی میشه در حالی که اون شخص بیمار عزیز خانواده هستن ،مطمئنا اگر شما جاتون رو به افراد مراقبت کننده بزارید که بخواید پوشک عوض کنید بغل کنید غذا دهانش بزارید دور دهانشو صورتشو تمیز کنید داخل حمام جسم سنگین رو بشویید و جابجا کنید و…. چه فشار جسمانی داره و مریضی مخصوصا به خانمها عرضه میشه موجب کمر درد بی خوابی استرس سردرد گرفتگی عضلات کم خونی ضعف و هزارا عارضه دیگه مبتلا میشه که اینها تیکه های کوچکی از درد هستند ،لطفا قضاوت نکنیم و خودمون رو جای اون مراقب بزاریم که این کار ها رو نه فقط برای یک روز و یک هفته و یک ماه بلکه سالیان سال انجام میده ،لطفا انجه برای خودمون میپسندیم برای دیگران هم بپسندیم و خودمون رو جاشون بزاریم و با حرفامو آزارشون ندیم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم،

 • اچ اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱

  درکشون میکنم، ما هم مریض بدحال سالیان سال داشیم که کنترل جسمانی در هیچ ابعادی نداشتن از تعویض تا ماساژ و هزاران کار ،ادم وقتی از خودش مراقبت میکنه وقت داره اما برای یه بیمار بد حال یک نفر کم میاره چندین نفر هم مراقبت کنند باز خستگی بالایی داره و موجب مریضی و گرفتاریهای زیادی میشه در حالی که اون شخص بیمار عزیز خانواده هستن ،مطمئنا اگر شما جاتون رو به افراد مراقبت کننده بزارید که بخواید پوشک عوض کنید بغل کنید غذا دهانش بزارید دور دهانشو صورتشو تمیز کنید داخل حمام جسم سنگین رو بشویید و جابجا کنید و…. چه فشار جسمانی داره و مریضی مخصوصا به خانمها عرضه میشه موجب کمر درد بی خوابی استرس سردرد گرفتگی عضلات کم خونی ضعف و هزارا عارضه دیگه مبتلا میشه که اینها تیکه های کوچکی از درد هستند ،لطفا قضاوت نکنیم و خودمون رو جای اون مراقب بزاریم که این کار ها رو نه فقط برای یک روز و یک هفته و یک ماه بلکه سالیان سال انجام میده ،لطفا انجه برای خودمون میپسندیم برای دیگران هم بپسندیم و خودمون رو جاشون بزاریم و با حرفامو آزارشون ندیم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم

 • Hamideh اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  متاسفم واسه زنهای مفت خور ایرانی……منم یک زنم ولی اگه خدای نکرده زبونم لال همچین مشکلی واسه شوهرم پیش بیاد هیچوقت از خودم جداش نمیکنم ….درسته شوهرم دوستم نداره و اخلاقش با من خوب نیست ولی من عاشقشم و تا تهش باهاشم

 • احمد اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱

  بیچاره مردم باز گول اینهارو خوردن والله بالله فیلمه همش برای ترگه کردن مردم اونمقع که این رضای عزیز سفر تایلند میرفت با تارا خانم عیش ونوش پس چرا درکنار مردم بیچاره گرسنه نبودن که حالا درمیان مردم نبودن براش شده زندان به خدای واحد تا یه کم پول بهش برسه وضع زندگیش بهتر بشه باز مردم یادش میره همینطور که وقتی تارا خانم لباس کیف مانتو مارک دار چند ده میلیونی میپوشید اصلا مردم یادشون نبود آقا رضای رویگری کی یه کار خیر انجام داده کدوم کودک کار رو برده یه ساندویچ ساده خریده براش تورو خدا مردم گول نخورید

 • نرگس اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱

  اقای محترم, شما شروع کننده باشین.اول مادر و خواهرتون راجهت تیمار داری بفرستید سرای سالمندان, بقیه هم کم کم شروع می کنند.
  خدا رحم کرده شما مردا, زایمان نمی کنید.وگرنه معلوم نبود چه بلایی سر زنان ,میامد.
  دو سال سربازی خیلی به چشمتون میاد.از یه عمر مشکلاتی که خانم درک می کنه, خبر نداری
  کاش ما زن ها هم فقط دوسال سربازی داشتیم

 • Fateme اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  روانشناس زندان ساز