اعترافات قاتلان طلبه های گنبدی و جزئیات جدید از این حادثه

اعترافات قاتلان طلبه های گنبدی و جزئیات جدید از این حادثه

به دنبال دستگیری قاتلان طلبه های گنبدی معلوم شد آن ها پس از این جنایت، یک راننده ی آژانس را هم در بندر ترکمن به قتل رسانده بودند.

شامگاه شنبه ۱۳ فروردین ماه امسال، ۲ طلبه ی اهل سنت به نام های «آخوند پژمان» و «آخوند خوجه» در محله ی چای بویین گنبدکاووس به ضرب گلوله قتل رسیدند. در ابتدا گمانه زنی هایی درباره ی مذهبی بودن این قتل وجود داشت اما با دستگیری قاتلان معلوم شد که اختلاف شخصی انگیزه ی قتل این طلبه ها بوده است.

به فاصله ی اندکی از این حادثه، جنایت دیگری نیز در بندر ترکمن رخ داده بود که پس از بازداشت قاتلان طلبه های گنبدی مشخص شد عاملان این جنایت نیز آن ها بودند. قاتلان بعد از کشتن طلبه های اهل سنت، دست به قتل یک راننده ی جوان گلستانی به نام ارازمراد اکباتانی زده بودند.

سرهنگ مجتبی مروتی در توضیح جزئیات این دو حادثه گفت:«دو متهم با انگیزه ی اختلافات شخصی با یک موتورسیکلت مقابل در حوزه علمیه رفتند و دو طلبه را به ضرب گلوله به قتل رساندند.

عاملان جنایت بعد از به قتل رساندن دو طلبه ی جوان اهل سنت قصد سرقت مسلحانه داشتند و برای انجام سرقت خود احتیاج به یک خودرو پیدا کرده بودند.

به همین دلیل یکی از متهمان به عنوان مسافر سوار خودروی راننده آژانس شده و بعد از کمی چرخ زدن در شهر از او می خواهد که او را به مکانی تقریباً دور از شهر ببرد که مسیر خلوتی داشت. وقتی موقعیت را برای اجرای نقشه خود مساعد دید به بهانه ی اینکه حالش بد است از راننده می خواهد که توقف کند.

سپس با راننده درگیر می شود و دو گلوله به سر او شلیک می کند. متهم جسد را روی صندلی عقب خودرو می برد و سپس با دوست خود که در قتل طلبه ها با او همدست بود تماس می گیرد و می گوید من یک نفر را به قتل رسانده ام.از دوستش می خواهد بیل بیاورد و به کمک هم جسد را در یک گودال دفن می کنند.»

سرهنگ مروتی در ادامه افزود: «متهمان بعد از دفن کردن جسد راننده برای رد گم کردن، مقداری لوازم خودرو را سرقت کردند که وانمود کنند راننده اسیر سارقان شده بوده و موضوع قتل راننده را گمراه کنند. سپس از سرقت مسلحانه صرف نظر کردند. خانواده ی راننده گم شدن او را گزارش داده بودند و متهمان بعد از دستگیری به قتل اعتراف کردند و محل دفن جسد را فاش کردند.»

سرهنگ مروتی در آخر گفت: «هر چند عاملان جنایت در قتل طلبه های جوان و قتل راننده جوان مشترک بودند اما این دو قتل ارتباط معنایی با هم نداشتند.»

سه شنبه ۶ اردیبهشت ماه بود که رئیس کل دادگستری گلستان، حیدر آسیابی، از دستگیری قاتلان طلبه های گلستانی خبر داد.

آسیابی گفت: گفت: «قاتل و همدست او و فردی که از ماجرای این قتل ها خبر داشت، دستگیر شده اند.»

آسیابی افزود: «متهم اقرار کرده است به علت اختلافات شخصی، پس از تهیه اسلحه، اقدام به قتل دو روحانی گنبدی کرده است.»

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه بررسی ‌ها نشان مید‌دهد این قتل ‌ها هیچ انگیزه ی خارجی یا ارتباطی با گروه‌ های تروریستی ندارد، افزود:« هم مقتولان و هم افراد دستگیر شده، از اهل سنت گنبدکاووس هستند.»

آسیابی با بیان اینکه متهمان سابقه ی کیفری دارند گفت: «در بازرسی از منزل متهم اصلی پرونده، ۴ قبضه سلاح جنگی کشف شد.»

وی افزود: «پرونده در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای گنبدکاووس به صورت ویژه در حال رسیدگی است.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود