۱۰ مورد از بهترین و هیجان‌انگیزترین رقابت‌های تاریخ ورزش؛ از فوتبالیست ها تا تنیسورها

۱۰ مورد از بهترین و هیجان‌انگیزترین رقابت‌های تاریخ ورزش؛ از فوتبالیست ها تا تنیسورها

وقتی صحبت از رقبای ورزشی به میان می آید، نام کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، دو اعجوبه اخیر فوتبال به میان می آید. هر چند این دو ستاره فوتبال در بیش از ۱ دهه اخیر مستطیل سبز را تحت الشعاع رقابت دیدنی خود قرار دادند، اما رقبای ورزشی دیگری هم بوده اند که همچنان پس از گذشت دهها سال از یادها نرفته اند. با روزیاتو همراه باشید.

نتایج نظرسنجی اخیرا نشان می دهد،‌ رقابت همیشگی بین دو تنیسور مشهور، بیورن بورگ و جان مک انرو، برترین و مهیج ترین رقابت بین دو ورزشکار در تاریخ بوده است. این دو فوق ستاره عرصه تنیس بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ در مجموع ۱۴ بار در بزرگترین تورنمنت های جهان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و میلیون ها نفر از هواداران این ورزش را غرق در شور و هیجان کردند. در این نظرسنجی که با حضور ۲ هزار شرکت کننده انجام گرفت، رقابت همیشگی کریستیانو رونالدو در برابر لیونل مسی و تیم ملی فوتبال انگلیس مقابل آلمان، رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

رقابت بین محمد علی کلی، ‌بوکسور افسانه ای و رقیب همیشگی او جو فریزر به همراه نبردهای بی پایان بین راجرر فدرر و رفائل نادال هم پنج رقابت ورزشی برتر این نظرسنجی را تشکیل می دهند. از دیگر نتایج این نظرسنجی می توان به این اشاره کرد که بزرگسالان رقابت های ورزشی را به مشاجره ها و نزاع های بین شرکت کنندگان در برنامه های تلویزیونی (شوهای واقع نما) یا درگیری های نفسگیر فیلم های سینمایی ترجیح می دهند. در واقع، از هر ۱۰ نفر شرکت کننده، ۳ نفر اعلام کردند که وجود یک رقابت جذاب باعث می شود، به تماشای آن سریال یا فیلم ترغیب شوند.

رقابت همیشگی بین بیورگ بورگ و جان مک انرو بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ دنیای تنیس را به وجد آورده بود
رقابت همیشگی بین بیورگ بورگ و جان مک انرو بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ دنیای تنیس را به وجد آورده بود

نظرسنجی اخیر که به سفارش نینتندو، کمپانی مشهور سازنده بازی های ویدئویی انجام گرفت، نشان داد، رقابت بین گریفیندور و اسلیترین در هری پاتر، بزرگ ترین رقابت داستانی جهان است. ۱۴ درصد از شرکت کنندگان رأی به این رقابت دنیای هری پاتر داده بودند. نظرسنجی اخیر همچنین نشان داد که بسیاری از مخاطبان دوست دارند مسابقه ورزشی که در آن رقابت قوی وجود دارد را تماشا کنند. هر ۳ نفر از ۱۰ شرکت کننده گفته بودند که رقابت باعث هیجان انگیزتر شدن رویدادهای ورزشی می شود. ۴۶ درصد از شرکت کنندگان هم گفته بودند که فوتبال بهترین رقابت های ورزشی را به وجود آورده است. پس از فوتبال رقابت های اتومبیلرانی فرمول یک (۲۳ درصد) و تنیس (۲۲،۶) در رده های بعدی قرار گرفتند.

در همین حال، ۳۲ درصد از شرکت کنندگان گفته اند، به لحاظ عاطفی بازی های ورزشی را ترجیح می دهند که نهایتا یکی از دو طرف برنده از زمین بازی خارج می شود. تقریبا نیمی (۴۶ درصد) از حاضران در نظرسنجی هم گفته اند که از مشاجره های بین مشاهیر نهایت لذت را می برند. این دسته از شرکت کنندگان همچنین گفتند که در مورد آخرین شایعات سلبریتی ها با دوستان و خانواده های خود صحبت می کنند. از هر ۱۰ نفر ۴ نفر نیز گفته اند که سرگرم کننده ترین مشاجره ها آن دسته ای هستند که بین دو دوست سابق در می گیرند. نظرسنجی اخیر توسط موسسه بریتانیایی وان‌پل (OnePoll) و به سفارش کمپانی نینتندو انجام گرفت.

۱۰ رقابت ورزشی برتر تاریخ طبق نظرسنجی اخیر وان‌پل را می‌توانید در ادامه ملاحظه کنید.

۱-بیورگ بورگ و جان مک انرو

۲- کریستیانو رونالد و لیونل مسی (فوتبال)

۳- انگلیس و آلمان (فوتبال)

۴- محمد علی کلی و جو فریزر (بوکس)

۵- راجرر فدرر و رافائل نادال (تنیس)

۶- نایجل بن و کریس یوبانک (بوکس)

۷- روی کین و پاتریک ویرا (فوتبال)

۸- آکسفورد و کمبریج (قایقرانی)

۹- لیورپول و منچستریونایتد (فوتبال)

۱۰- آیرتون سنا و آلن پروست (اتومبیلرانی فرمول یک)

منبع: Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • مسعود گلی اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱

    یعنی بسکتبال تو این نباش میشد؟؟مگ میشه رقابت بسکتبال ن ب ای نباشه

  • ابوالفضل اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱

    پس پرسپولیس استقلال چی