فرم صورتتان چه چیزی در مورد شخصیتتان می‌ گوید؟

فرم صورتتان چه چیزی در مورد شخصیتتان می‌ گوید؟

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد افراد با صورت‌های مربعی پرخاشگرتر از افراد با صورت‌های بیضی‌شکل به نظر می‌رسند؛ به‌ویژه مردان جوان.

از زک افرون گرفته تا مارگو رابی، بسیاری از زیباترین سلبریتی های جهان به خاطر صورت چهارگوش خود محبوبیت دارند. حالا یک مطالعه جدید ادعا می‌کند افراد با این فرم صورت نسبت به آنهایی که مثل ریحانا و بن افلک صورت بیضی شکل دارند، با خصوصیات تهاجمی بیشتری شناخته می‌شوند.

رازی که فرم صورتتان در مورد شخصیتتان فاش می‌ کند

محققان دانشگاه نیو ساوت ولز پیش از ارزیابی میزان پرخاشگری افراد، نسبت پهنای صورت به قد (FWHR) بیش از ۱۷ هزار تصویر گذرنامه مردان و زنان را اندازه‌گیری کردند. نتایج نشان داده چهره‌های با FWHR بالاتر (صورت های مربعی) پرخاشگرتر از افراد با FWHR پایین (صورت های بیضی شکل) هستند، به‌ویژه اگر صاحب این چهره‌ها مردان جوان باشند.

محققان در مطالعه خود نوشته‌اند: «آدم‌ها با یک نگاه به چهره افراد ناآشنا، اطلاعات اجتماعی زیادی را نتیجه‌گیری می‌کنند و استنباط اجتماعی خود را خواهند داشت. نسبت پهنای صورت به قد آن سرنخی است که با انواع استنتاج‌های اجتماعی مرتبط شده است.»

رازی که فرم صورتتان در مورد شخصیتتان فاش می‌ کند

FWHR را می‌توان با تقسیم پهنای صورت بر فاصله عمودی بین بالاترین نقطه لب بالایی تا بالاترین نقطه پلک محاسبه کرد. در این مطالعه محققان این نسبت را در ۱۷ هزار و ۶۰۷ تصویر گذرنامه از چهره‌های زنان و مردان محدوده سنی شش تا ۹۳ سال اندازه‌گیری کردند. اندازه‌گیری‌ها نشان داد در سنین ۲۷ تا ۴۰ سال چهره‌های مردان به‌طور قابل توجهی FWHR بالاتری داشته است. با این حال در مورد سنین بالای ۴۰ سال عکس این موضوع صادق بود.

در بخش بعدی این مطالعه محققان از ۱۲۱ شرکت‌کننده خواستند تا ۱۸۹۳ عکس پاسپورت را از منظر پرخاشگری ارزیابی کنند. نتایج نشان داد چهره‌هایی که دارای FWHR بالاتری هستند تهاجمی‌تر از افراد با FWHR پایین‌تر تلقی می‌شوند، به‌ویژه اگر صاحب تصاویر مردان باشند.

رازی که فرم صورتتان در مورد شخصیتتان فاش می‌ کند

محققان معتقدند صورت مربعی مردان جوان ممکن است به عنوان سیگنالی از قدرت بدنی او عمل کند و به همین دلیل است که ما آنها را تهاجمی‌تر می‌دانیم. آنها نوشتند: «این الگو در جوانان با این دیدگاه مطابقت دارد که FWHR از نظر تکاملی نشانه‌ای مهم برای قدرت جسمانی است.»

با این حال، صورت‌های مربعی پیرتر زنانه ممکن است به سادگی ناشی از تغییرات مرتبط با سن باشد، به همین دلیل است که ما آنها را تهاجمی نمی‌بینیم.

محققان افزودند: «مطالعات نشان می‌دهد مردانی که نسبت پهنای صورت به قد آن در آنها بزرگ‌تر است، عضلات دوسر بزرگ‌تری دارند، مبارزان فیزیکی بهتری هستند و رفتار تهاجمی‌تری ازجمله خشونت خانگی بیشتری از آنها گزارش می‌شود.»

این مطالعه اندکی پس از آن انجام شد که محققان دانشگاه نیپیسینگ کانادا دریافتند مردان و زنان با صورت‌های کوتاه و پهن‌تر از نظر جنسی فعال‌ترند و احتمال آنکه خیانت کنند بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم؟ [اینفوگرافیک]

بهترین مدل مو برای فرم صورت شما چیست؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود