مسن ترین فرد جهان که ادعا می‌کند ۱۲۱ سال دارد در برزیل پیدا شد

مسن ترین فرد جهان که ادعا می‌کند ۱۲۱ سال دارد در برزیل پیدا شد

پیرترین فرد جهان که ادعا می‌کند ۱۲۱ سال سن دارد در برزیل پیدا شد و می‌گوید برای اثبات این ادعا گواهی تولد دارد.

ماریا گومز دوس ریس پس از ابتلا به بیماری و ویزیت توسط امدادگران توسط مقامات منطقه مسکونی بمس خسوس دالاپا در ایالت باهیای برزیل پیدا شد. طبق شناسنامه، این زن سالخورده در ۱۶ ژوئن ۱۹۰۰ در روستای بلا ویستای بمس خسوس دالاپا به دنیا آمد و تا به امروز در همین منطقه زندگی می‌کند.

این مستمری‌بگیر که حالا چند سال است در تخت بستری است با نوه‌اش، سلیا کریستینا زندگی می‌کند، چراکه تمامی فرزندانش پیش از او از دنیا رفته‌اند. سلیا به رسانه‌های محلی گفت: «من باید غذا را در دهانش بگذارم، لباس‌هایش را عوض کنم و همه کارهایش را انجام دهم. زندگی من در مراقبت از او خلاصه شده است.»

سلیا می‌گوید مادربزرگش پیش از آنکه از هشت سال پیش در تختخواب بستری شود، سرزنده و بانشاط بود. او گفت: «او نوه‌ها و نتیجه‌هایش را بزرگ کرد. به همه چیز رسیدگی می‌کرد. تا همین اواخر واقعا فعال بود و آشپزی می‌کرد و لباس می‌شست.»

پیرترین فرد جهان با ۱۲۱ سال سن در برزیل پیدا شد

رکوردهای جهانی گینس می‌گوید راهبه فرانسوی، خواهر آندره که با نام لوسیل راندون نیز شناخته می‌شود با ۱۱۸ سال سن مسن ترین فرد زنده جهان است. عنوان پیرترین فرد جهان پس از مرگ کانه تاناکای ۱۱۹ ساله ژاپنی در ۱۹ آوریل به این پیرزن فرانسوی نابینا رسید.

سلیا درباره مادربزرگش می‌گوید: «ما می‌دانستیم که او سن زیادی دارد، اما اینکه او پیرترین فرد در جهان است ما را شگفت‌زده کرد.»

پیرترین فرد جهان با ۱۲۱ سال سن در برزیل پیدا شد

ماریا ۱۳ نوه و شش نتیجه دارد و خانواده‌اش امیدوارند زنده بماند تا اولین نبیره‌اش را هم ببیند. ویتوریا استفانی، یکی از نتیجه‌های ماریا می‌گوید: «او هنوز نسبت به خیلی از چیزها آگاه است و با ما حرف می‌زند اما دیگر خیلی چیزها را به خاطر نمی‌آورد.»

ایوانیلد گومز، یکی دیگر از نتیجه‌هایش که از شش سالگی با ماریا زندگی کرد می‌گوید: «هیچ‌وقت هیچ کمبودی احساس نکردم و همیشه فقط به من می‌گفت: «برو درست را بخوان دختر!» اگر امروز موفق به فارغ‌التحصیلی شده‌ام به لطف تشویق‌های اوست.»

پیرترین فرد جهان با ۱۲۱ سال سن در برزیل پیدا شد
شناسنامه ماریا گومز دوس ریس متولد ۱۶ ژوئن ۱۹۰۰

برزیل اخیرا به خاطر شهروندان بالای صدساله‌اش نظیر فرنسیسکا سلسا دوس سانتوس که ۵ اکتبر سال گذشته در ۱۱۶ سالگی از دنیا رفت یا ایپیفانیا ماریا دخسوس مندس که چهارمین خالکوبی زندگی‌اش را به عنوان هدیه ۱۰۵ سالگی دریافت کرد، سرفصل خبرها شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا خانواده ماریا قصد دارند برای ثبت نام ماریا به عنوان پیرترین فرد جهان با سازمان رکوردهای جهانی گینس تماس بگیرند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

پیرترین فرد جهان در ۱۱۹ سالگی درگذشت؛ راهبه فرانسوی رکورددار جدید خواهد بود

پیرترین شهروند آمریکا که ۴۸ نوه و ۲۰۰ نتیجه دارد

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • سارا اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

    پدر بزرگم با۱۱۱ سال سن فوت کرد تازه توگواهی فوت نوشتن تا اخر عمر هوشیار بود

  • 😉🥲 اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

    🙏لاحوله و لا قوته الا بلا