توصیه یک متخصص باروری: زنان گیاهخوار برای باردار شدن باید گوشت بخورند

توصیه یک متخصص باروری: زنان گیاهخوار برای باردار شدن باید گوشت بخورند

به گفته یک متخصص باروری، زنانی که به‌طور معمول رژیم غذایی گیاهخواری را دنبال می‌کنند و در تلاشند که بچه‌ دار شوند باید مقدار کمی گوشت و ماهی مصرف کنند.

گریس داگدیل، زیست شناس تولید مثل هشدار داد که رژیم غذایی کاملا گیاهی ممکن است باردار شدن را برای زنان دشوارتر کند. خانم داگدیل در سخنرانی خود در نمایشگاه باروری در لندن گفت اگر خام گیاهخواران و گیاهخواران مکمل‌ های مورد نیاز را مصرف نکنند، ممکن است برای بازسازی ذخایر این مواد مغذی در بدن خود به تلاش بیشتری نیاز داشته باشند.

رژیم غذایی گیاهی بارداری را برای زنان دشوار می کند؟

او گفت با آنکه رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و حبوبات، سالم است اما حذف کامل گوشت و ماهی می‌تواند مشکلاتی را برای زنانی که سعی در باردار شدن دارند ایجاد کند.

داگدیل پس از این رویداد در مصاحبه‌ای افزود: «من کاملا دلایل اخلاقی و محیطی روی آوردن مردم به گیاهخواری را درک می‌کنم و می‌دانم آدم‌ها باید آنچه احساس می‌کنم برایشان مناسب است انجام دهند. اما گاهی به زنانی که قصد باردار شدن دارند و سطح مواد مغذی بدنشان پایین است می‌گویم که با شروع مصرف مقدار کمی گوشت و ماهی وضعیتشان بهبود خواهد یافت.»

رژیم غذایی گیاهی بارداری را برای زنان دشوار می کند؟

او گفت آزمایش سطوح ویتامین‌ ها و مواد معدنی به شما می‌گوید که آیا رژیم غذایی‌ تان نیازهای تغذیه‌ای بدنتان را برآورده می‌کند یا خیر. این امر به ویژه برای بیماران وگان که اغلب سطوح پایینی از مواد مغذی کلیدی مورد نیاز برای رشد کودک را دارا هستند مهم است.

خانم داگدیل گفت: «تخم مرغ و لبنیات حاوی مواد مغذی مهمی هستند که برای باروری و بارداری مورد نیازند.»

ریحان سلیم، مشاور زنان و زایمان و پزشک باروری مرکز بهداشت امپریال کالج نیز در این رویداد سخنرانی کرد و به صحبت درباره زنانی پرداخت که می‌خواهند تخمک‌ های خود را فریز کنند و به پروتئین نیاز دارند. او نیز برای برآورده شدن این نیاز، زنان را به خوردن مقدار زیادی گوشت و سبزیجات توصیه کرد.

رژیم غذایی گیاهی بارداری را برای زنان دشوار می کند؟

اما برخلاف توصیه آقای سلیم، تحقیقات در این زمینه تا کنون نتایج متفاوتی داشته و نشان می‌دهد بسیاری از کمبودهای رژیم غذایی را می‌توان با استفاده از مکمل‌ ها برطرف کرد. بر اساس تحقیقاتی که سال ۲۰۲۱ در بریتانیا منتشر شد، یک رژیم غذایی گیاهی سالم در واقع ممکن است باروری شما را بهبود ببخشد.

بر اساس گزارش‌ها، رژیم گیاهی کم چرب می‌تواند منجر به وزن سالم شود که به معنای بهبود سلامت زنان و افزایش تعداد و کیفیت اسپرم مردان است.

همچنین نتایج یک مطالعه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که احتمال ناباروری تخم گذاری در زنانی که پروتئین حیوانی بیشتری مصرف می‌کنند تقریبا ۴۰ درصد بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

باورهای غلط درباره ناباروری و چند راهکار ساده برای افزایش امکان بارداری

این نشانه ها می گویند رژیم گیاهخواری مناسب شما نیست

دیجیاتو
بدون نظر

ورود