رئیس امارات و برادر مالک باشگاه منچستر سیتی با ۱۵۰ میلیارد دلار ثروت درگذشت

رئیس امارات و برادر مالک باشگاه منچستر سیتی با ۱۵۰ میلیارد دلار ثروت درگذشت

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی، روز جمعه در سن ۷۳ سالگی درگذشت و ۱۵۰ میلیارد دلار ثروت از خود به جای گذاشت. در بیانیه ای دفتر امور ریاست جمهوری امارات، اعلام کردند که درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور امارات را به مردم امارات، ملت عربی و اسلامی و جهان تسلیت گفته است. رسانه های دولتی این کشور، گزارش دادند که او چندین سال درگیر بیماری بود.

شیخ خلیفه، رهبر امارات در گذشت

در امارات ۴۰ روز عزای عمومی و سه روز ممنوعیت کار اعلام شده و تمامی پرچم ها در این کشور به حالت نیمه افراشته در خواهند آمد. شیخ خلیفه از سال ۲۰۰۴ پس از مرگ پدرش به عنوان رئیس جمهور امارات مشغول به کار بود. او در سال ۱۹۴۸ متولد شد و دومین رئیس جمهور کشور و شانزدهمین رئیس ابوظبی بود. شیخ مدتها بود که دیگر درگیر امور حکومت کشور نبود و برادرش، ولیعهد ابوظبی، محمد بن زاید، به عنوان حاکم غیررسمی مسئولیت های او را به عهده داشت.

شیخ خلیفه، رهبر امارات در گذشت

شیخ خلیفه از سال ۲۰۱۴ که پس از سکته مغزی تحت عمل جراحی قرار گرفت، به ندرت در انظار عمومی دیده می شد. هیچ اطلاعیه ای در مورد جانشینی او وجود ندارد، اما محمد بن زاید در راس لیست نامزدهای کسب مقام اوست. او در توییتی نوشت که امارات فرزند صالح و رئیس توانمند و ارشمند خود را از دست داد. پادشاه بحرین، رئیس جمهور مصر و نخست وزیر عراق رسما تسلیت گفتند.

شیخ خلیفه، رهبر امارات در گذشت

بلندترین ساختمان جهان در دبی به افتخار او، برج خلیفه نامگذاری شده است. امارت نفت خیز شیخ خلیفه، در طول یک بحران مالی، به دبی کمک شایان توجهی کرد. گفته می شود ثروت خانواده سلطنتی ابوظبی که توسط شیخ خلیفه اداره می شد، ۱۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد. شیخ همچنین ریاست سازمان سرمایه گذاری ابوظبی را بر عهده داشت که دارایی هایی به ارزش بیش از ۸۷۵ میلیارد دلار را تحت کنترل خود داشت.

بیشتر بخوانید:

Fazza کیست؟ ولیعهد دبی و وارث میلیاردها دلار ثروت پدرش که ستاره اینستاگرام است

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود