گروه موسیقی اوکراینی برنده مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۲ شد

گروه موسیقی اوکراینی برنده مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۲ شد

فینال مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۲ شب گذشته پخش شد و گروه اکراینی کالوش (Kalush Orchestra) با آهنگ استفانیا (Stefania) به عنوان برنده این رقابت شناخته شد.

مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۲ شنبه شب با برنده شدن گروه رپ ارکستر کالوش به پایان رسید. این گروه اوکراینی برای گرفتن این جایزه معتبر از سد سایر کشورها ازجمله سم رایدر (Sam Ryder) از بریتانیا گذشت. اوکراین از ابتدای این مسابقه پیشتاز بود، قبل از آنکه فینال زنده از شهر تورین ایتالیا، خانه برنده سال گذشته یوروویژن یعنی گروه راک منسکین (Måneskin) آغاز شود.

چه کسی برنده یوروویژن ۲۰۲۲ شد؟

در بحبوبه درگیری اوکراین با کشور روسیه که منجر به محرومیت روسیه از این مسابقه سالانه آوازخوانی شد، گروه اوکراینی کالوش به فینال راه یافت و سرآخر برنده شد. این سومین پیروزی این کشور پس از سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۶ است.

این گروه پس از یک شب پرتنش رای‌گیری که طی آن بریتانیا با رای هیات داوران در صدر جدول قرار گرفت، مقام اول را به دست آورد. در نهایت گروه اوکراینی با کسب آرای عمومی و ۶۳۱ امتیاز به صدر فهرست رسید و رتبه اول را از آن خود کرد.

چه کسی برنده یوروویژن ۲۰۲۲ شد؟

این گروه پس از دریافت جایزه خود گفت: «بسیار ممنونیم. به خاطر حمایت از اوکراین از شما ممنونیم. این پیروزی متعلق به همه اوکراینی هاست.»

اوله سیوک (Oleh Psiuk) خواننده اصلی این گروه به خبرنگاران گفت: «ما اینجا هستیم تا نشان دهیم فرهنگ اوکراین و موسیقی اوکراین زنده‌اند و امضای خاص خود را دارند.»

چه کسی برنده یوروویژن ۲۰۲۲ شد؟

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از این پیروزی استقبال کرد و گفت: «ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا روزی در شهر بندری ماریوپل میزبان این مسابقه باشیم. ماریوپل اوکراینی، آزاد، در صلح و بازسازی شده!» او در پستی در تلگرام نوشت: «مطمئنم که آوای پیروزی ما در نبرد با دشمن دور از دسترس نیست.»

سم رایدر شرکت کننده بریتانیایی که با اجرای ترانه مرد فضایی (Space Man) اروپا را شگفت‌زده کرد، در جایگاه دوم قرار گرفت. او در مجموع ۴۶۶ امتیاز به دست آورد. در حالی که شَنل تررو (Chanel Terrero) از اسپانیا با آهنگ پر سروصدای خود SloMo و کسب ۴۵۹ امتیاز سوم شد.

چه کسی برنده یوروویژن ۲۰۲۲ شد؟
سم رایدر از بریتانیا که به مقام دوم یوروویژن ۲۰۲۲ رسید

ترانه استفانیا از گروه کالوش که ترکیبی از رپ، هیپ هاپ و موسیقی فولک اوکراینی است، در ادای احترام به مادر اوله سیوک رپر این گروه نوشته شده است، اما از زمان تهاجم روسیه به خاک کشور اوکراین معنایی کاملا جدید به خود گرفت. در جایی از این ترانه گفته می‌شود: «همیشه راهم را به خانه پیدا خواهم کرد، حتی اگر همه جاده‌ها ویران شوند…» عبارتی که در پرتو جنگ، معنایی ویژه به خود گرفته است.

اجرای کامل ترانه استفانیا از گروه کالوش در مسابقه یوروویژن را می‌توانید اینجا از یوتیوب ببینید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود