پرتاب تخم مرغ به مجسمه یادبود «مارگارت تاچر» تنها دو ساعت بعد از نصب آن + ویدیو

پرتاب تخم مرغ به مجسمه یادبود «مارگارت تاچر» تنها دو ساعت بعد از نصب آن + ویدیو

گفته می شود مدتی است در شهر گرانتهام صحبتی در مورد یادبود ماندگاری برای اولین نخست وزیر زن کشور که یک شخصیت سیاسی عظیم، هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی بود، وجود داشته است. انجمن میراث اجتماعی گرانتهام (GCHA)، یک موسسه خیریه آموزشی است که موزه گرانتهام را مدیریت می کند. آنها چندین سال را صرف جمع آوری پول برای یادبود دائمی مارگارت تاچر کردند.

دو ساعت بعد از نصب مجسمه مارگارت تاچر به آن تخم مرغ پرتاب کردند

مسئولین معتقدند که این مجسمه یادبود، ادای احترام مناسبی است برای یک شخصیت سیاسی منحصر به فرد و تاچر همیشه بخش مهمی از میراث گرانتهام خواهد بود. او در گرانتهام به دنیا آمد، بزرگ شد و به مدرسه رفت. بنابراین مناسب است که او در شهر زادگاهش گرامی داشته شود و مباحث پیرامون میراث او در گرانتهام برگزار شود. مسئولین شهری معتقدند که آنها هرگز نباید تاریخ خود را پنهان کنند و این یادبود برای نسل های آینده مورد توجه خواهد بود.

دو ساعت بعد از نصب مجسمه مارگارت تاچر به آن تخم مرغ پرتاب کردند

در فوریه ۲۰۱۹، یک کمیته برنامه ریزی به اتفاق آرا به مجسمه ای از مارگارت تاچر که در ابتدا برای میدان پارلمان در وست مینستر در نظر گرفته شده بود، رأی مثبت داد. این مجسمه برنزی که کمی بیش از ۶ متر ارتفاع دارد، بین دو مجسمه موجود از سر اسحاق نیوتن و فردریک تولماش در شهر قرار دارد. مسئولین امیدوارند که این یادبود، دیگران را تشویق کند که از گرانتهام  و محل زندگی او دیدن کنند و از نمایشگاه زندگی او در موزه گرانتهام استقبال شود. قبل از این مجسمه، تنها نشانه ای از  تاچر در شهر، پلاکی بود که محل تولد او را نشان می داد. علیرغم اینکه رونمایی آن به دلیل کرونا به تعویق افتاد، این مجسمه صبح یکشنبه ۱۵ مه، بر روی یک پایه گرانیتی به ارتفاع ۳ متر نصب شد.

دو ساعت بعد از نصب مجسمه مارگارت تاچر به آن تخم مرغ پرتاب کردند

پس از تصویب مراسم رونمایی  یک گروه در فیس بوک پیشنهاد «مسابقه پرتاب تخم مرغ» را دادند که توجه بیش از ۱۳,۰۰۰ نفر را به خود جلب کرد. شورای شهر گفت که یک دوربین مداربسته دقیقاً در مقابل بنای یادبود نصب شده است تا با هرگونه تهدید خرابکاری مقابله کند. اما تنها دو ساعت بعد از نصب مجسمه در پشت حصارهای امنیتی، مردی با تی شرت سفید دیده شد که یک کارتن تخم مرغ در دست داشت و آماده پرتاب تخم مرغ بود. بقایای تخم مرغ و تکه ای از پوسته آن در نیمه پایینی مجسمه دیده می شد. پلیس چند دقیقه پس از حادثه در محل حاضر شد ولی هیچ بازداشتی صورت نگرفته است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

«به خودت شلیک کن»؛ نصب مجسمه ولادیمیر پوتین در کیف با اسلحه ای در دهان

بانوی آهنین؛ ماجرای لقب مارگارت تاچر که از یک روزنامه دوران شوروی گرفته شد

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • علی اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

  داداش نکن خبر داری تخم مرغ گرون شده؟

 • ایرانیم اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  به نظرتون چون خانم بوده این مسخره بازیارو باز درآوردن؟؟!! نمی دونم بخاطر این بوده یانه ولی به هرحال نمی دونم چرا گاهی به بعضی مردا فشار بیهوده وارد میشه معلوم نیست چشونه ماکه آخرم متوجه نشدیم چرا خاری درچشم بعضیا هستیم خخخ

  • احسان خرداد ۱, ۱۴۰۱

   هیچ ارتباطی به زن بودنش نداره ای کاش نویسنده به خودش زحمت میداد و مینوشت چرا این اتفاق افتاد.