کنایه هنرمندانه خواننده ایرانی به خاوری در کنسرت کانادا + ویدئو

کنایه هنرمندانه خواننده ایرانی به خاوری در کنسرت کانادا + ویدئو

پرواز همای، خواننده سنتی، در کنسرت جدید خود در کانادا با خواندن شعری ساختگی به حضور محمودرضا خاوری، اختلاسگر بزرگ در این کشور کنایه زد.

پرواز همای از خوانندگان سبک سنتی است که ترانه هایی با مضامین اجتماعی هم دارد. او در کنسرت اخیر خود در شهر تورنتوی کانادا به محمودرضا خاوری کنایه زد، مدیرعامل سابق بانک ملی ایران و از عوامل اصلی اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی ایران که به کشور کانادا گریخت و سال ها است در این کشور زندگی می کند.

پرواز همای در بخشی از اجرای خود در کنسرت کانادایش این شعر را خواند: دزد با دنیایی از ثروت به شهری امن رفت / شهردار شهر راهی جز حمایت کردن از ایشان نداشت.

بیوگرافی محمودرضا خاوری

محمودرضا خاوری متولد سال ۱۳۳۱ در خرم آباد و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق، در سال ۸۸ در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به سمت ریاست بانک ملی ایران منصوب شد. خاوری دارای مدرک دکترای تخصصی نبود اما در زمان ریاستش بر بانک ملی ایران در مکاتبات رسمی از عنوان «دکتر» برای خطاب به او استفاده می شد.

او علیرغم منع قانونی که به واسطه ی شغلش وجود داشت، در سال ۸۵ مخفیانه تابعیت کانادا را اخذ کرده بود. خاوری پس از مشارکت در یک اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی در شبکه بانکی کشور، در مهر سال ۹۰ به بهانه ی بیماری از سمت خود استعفا داد و با پول های سرقت شده به کانادا گریخت. او حالا در خانه ی مجللی در یکی از محلات ثروتمندنشین کانادا زندگی می کند که در سال ۸۶ پیش از فرار از ایران آن را خریداری کرده بود. خانواده ی او هم از دست کم سال ۸۱ در کانادا صاحب چندین ملک بوده اند. خاوری از سال ها پیش از ترک ایران، به سرمایه گذاری در حوزه ی ساختمان سازی در کانادا مشغول بود. پسران وی نیز در کانادا در کار ساخت و ساز و املاک هستند.

تصویری از خاوری در حال خرید در کانادا

خاوری از سوی دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی ایران به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس و بابت دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌ است.

نام خاوری برای مدتی در فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل قرار داشت اما از مهر سال ۹۵ نام او دیگر در این فهرست وجود ندارد.

کشور کانادا تاکنون از دستگیری محمودرضا خاوری و تحویل آن به ایران خودداری کرده است.

در سال های اخیر چند باری شایعه ی مرگ خاوری منتشر شده که به تأیید نرسیده است.

بیوگرافی پرواز همای

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی با نام هنری پرواز همای، متولد سال ۱۳۵۸ در شهر احمد سرگوراب در شهرستان شفت از توابع گیلان و فارغ التحصیل رشته موسیقی است.

یادگیری موسیقی را از نوجوانی آغاز کرد و با تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه ادامه داد.

پرواز همای پس از آغاز فعالیت حرفه‌ای اش در حوزه ی موسیقی، موفق به اخذ مجوز رسمی برای کارهایش در ایران نشد، به همین دلیل راهی اروپا شد و چند سالی در آنجا با همکاری افرادی که نسبتی با انقلاب نداشتند فعالیت موسیقی خود را ادامه داد. او در گفتگو با برخی رسانه‌ های ضد انقلاب گفته‌ بود: «من چه در ایران و چه در جای دیگر فعالیت ‏خودم را ادامه خواهم داد. من تمام اندیشه‌ ام بر این است که آزادانه ‏هنرمند هر چیزی را که می‌ خواهد اجرا کند. ‏مجوز را مردم می‌ دهند نه هیچ‌ کس دیگر.‏» به دلیل همین فعالیت ها همای چند سالی در ایران ممنوع الفعالیت بود. او اما در نهایت به ایران بازگشت و بالاخره در سال ۹۴ موفق به دریافت مجوز اجرای کنسرت در ایران شد و فعالیت خود را در کشورش به طور رسمی آغاز کرد.

پرواز همای از اعضای گروه موسیقی سنتی مستان و همای است. او قطعاتی هم به زبان های گیلکی و تالشی اجرا کرده و چند اپرا نیز روی صحنه برده است.

از او تاکنون ۱۱ آلبوم منتشر شده است.

پرواز همای ازدواج کرده و ۲ پسر به نام های شهریار و مهریار دارد.

مطالب مرتبط
۸ نظر

ورود

 • صابر قدیمی خرداد ۱, ۱۴۰۱

  افرین بر شرف تو که با هنرمند بودنت حداقل یه حرکتی کردی بجای مسعولین ما

 • محمدرضا خرداد ۲, ۱۴۰۱

  فقط یک حرامزاده میتونه اینطوری بیت المال رو غارت کنه

 • امیر خرداد ۲, ۱۴۰۱

  عجب شما چندسال می‌خوابین این حکایت سالها پیشه کسی رو ندارین خبر جمع کنه لااقل آموزش کیک بزارین

 • اس خرداد ۳, ۱۴۰۱

  مگه کدام مسئولین مدرک دکترا دارند وایشون نداشته لفظ دکتر جهت مسؤلین بی مسؤلیت کشورما عادت شده اخه مدرک ابتدایی ونهایتا دیپلم است که میتواند یک مملکت را بدین گونه به ورته نابودی بکشاند.
  دکترومهندسین دله خالی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • نعمت الله خرداد ۳, ۱۴۰۱

  شما خبر سازهای محترم که از ترس هرچه دستور بدهند درج میکنید،از ایشان بیاموزید طریقت ایرانی بودن و ایرانی زیستن

 • دایان خرداد ۴, ۱۴۰۱

  ای دزد کثیف وطن فروش محمود رضا خاوری تف به غیرتت با پول بیت المال پایمال کردن حق هموطنان تون چطور میخوابی رذل بدبخت

 • طوسی زاده خرداد ۴, ۱۴۰۱

  مملکت در تحریم بوده وانوقت هزاران میلیارد از مملکت چاپید و رفت الهی به عزا میشینید