اگر هر روز دوش آب سرد بگیرید چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟

اگر هر روز دوش آب سرد بگیرید چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟

اگرچه هیچ چیز به اندازه یک دوش آب گرم پس از یک روز پرمشغله آرامش بخش به نظر نمی رسد، اما گرفتن دوش آب سرد ممکن است برای شما بهتر باشد. آب سرد برای سلامتی و زیبایی شما مفید است. دوش آب سرد علاوه بر اینکه صبح ها شما را از خواب بیدار می کند و به شما کمک می کند سرحال باشید، عصب «واگ» شما را تحریک می کند. این عصب تقریباً بر هر قسمت از بدن شما از جمله روده، قلب، کیسه صفرا و اندام های باروری تأثیر می گذارد. دوش آب سرد به ویژه می تواند برای کلیه ها مفید باشد، چراکه آب سرد سطح اسید اوریک را کاهش می دهد و به کلیه های شما برای دفع سموم کمک می کند.

فواید باورنکردی دوش آب سرد بر سلامت روح و جسم

اگرچه اکثر مردم به دوش آب گرم یا حمام قبل از خواب عادت دارند، اما دوش گرفتن با آب سرد می تواند به همان اندازه موثر باشد. آب سرد سطح هورمون استرس شما را کاهش می دهد و به شما کمک می کند آرام شوید و سریعتر بخوابید. این حالت می تواند هورمون های احساس خوب را افزایش دهد و از بی خوابی جلوگیری کند.

فواید باورنکردی دوش آب سرد بر سلامت روح و جسم

اگر می‌خواهید موهایتان حجیم و سالم باشد، چیزی به سادگی کاهش دمای آب می تواند برای موها مفید باشد و به آنها درخشندگی طبیعی بدهد. برخلاف آب گرم، آب سرد موها را خشک نمی کند و کوتیکول های مو را تقویت می کند. هنگامی که موهای خود را با آب کمی سرد می شویید، لایه سیبم (sebum) دست نخورده می ماند. موها برای هیدراته ماندن به این لایه طبیعی روغنی نیاز دارند.

فواید باورنکردی دوش آب سرد بر سلامت روح و جسم

اگر تا به حال سعی کرده اید وزن کم کنید، می دانید که ممکن است چقدر خسته کننده باشد. خوشبختانه راه‌های آسانی برای کاهش وزن‌ اضافی وجود دارد که دوش آب سرد یکی از آنهاست. هنگامی که بدن را در معرض شرایط سرد قرار دهید، سلول های چربی قهوه ای فعال می شوند که به نوبه خود گرما تولید می کنند که باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید.

بیشتر بخوانید:

مدت زمان ایده‌آل برای دوش گرفتن چقدر است؟

چرا نباید هر روز دوش بگیریم؟

منبع: bright side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود