حسین وفایی، قهرمان اسنوکر جهان پیشنهاد پناهندگی انگلیس را نپذیرفت

حسین وفایی، قهرمان اسنوکر جهان پیشنهاد پناهندگی انگلیس را نپذیرفت

حسین وفایی قهرمان ۲۸ ساله اسنوکر و بازیکن تیم ملی ایران توانست در فینال مسابقات Shoot Out با شکست حریف خود در سال ۲۰۲۲، قهرمان این تورنمنت جهانی شود. او که در سال ۲۰۱۵ قصد داشت با حضور در رقابت های مقدماتی اسنوکر مجوز حضور در رقابت های اصلی را پیدا کنید، به دلیل عدم دریافت ویزا از جانب بریتانیا، از این مسابقات بازمانده بود. اولین بار در سال ۲۰۱۱ بود که او توانست به عنوان اولین ایرانی وارد رقابت های اسنوکر حرفه ای جهان شود.

پیشنهاد پناهندگی به حسین وفایی، قهرمان اسنوکر

هاشم اسکندری رئیس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد ایران گفت که وقتی حسین وفایی از آبادان به تیم ملی دعوت شد مجموعه کوچکی داشتند و حسین بدون هیچ امکاناتی تمرینات خود را انجام می داد. وفایی در آن دوران به سختی تمرین کرد و توانست قهرمان آسیا شود. او گفت از آنجا که اسنوکر یکی از رشته‌هایی است که در سطح جهانی و به خصوص در انگلیس بعد از فوتبال محبوب ترین ورزش است، به وفایی پیشنهاد پناهندگی در این کشور را دادند که او نپذیرفت.

پیشنهاد پناهندگی به حسین وفایی، قهرمان اسنوکر

رئیس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد ایران در نشست خبری که برای حسین وفایی برگزار شده بود گفت که اسنوکر بیش از ۲ میلیارد نفر تماشاگر دارد، اما در ایران به ۳ یا ۴ رشته توجه می شود. او با اشاره به زحماتی که در این سال ها برای اسنوکر کشیده شده است، توضیح داد که چطور حسین وفایی بعد از ۱۱ ساعت جنگیدن با حریف انگلیسی خود توانست او را شکست دهد و قهرمان شود. او به پیشنهادهای خوبی که حتی از کشورهای عربی به حسین وفایی می شود اشار کرد و بابت نپذیرفتن این پیشنهادها از او تشکر کرد.

پیشنهاد پناهندگی به حسین وفایی، قهرمان اسنوکر

اسکندری در خصوص موفقیت‌های وفایی گفت: «سال‌های زیادی در حرفه ای‌های انگلیس، بازیکن آسیایی حضور نداشت.» او همچنین در خصوص مشکلات ویزا گفت: «روزهایی که حسین قهرمان شده بود، گرفتن ویزا بسیار سخت بود. پیشنهادهایی داده بودند که وفایی ایران را ترک کند اما دیدند چاره ای جز دادن ویزا نیست. در سفارت انگلیس افرادی به وفایی گفتند که بیا و پناهنده شو!»

پیشنهاد پناهندگی به حسین وفایی، قهرمان اسنوکر

رئیس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد ایران معتقد است ورزش در ایران به صورت آماتوری تعریف شده و رشته های حرفه ای بسیار کم است. برای رسیدن به ورزش حرفه ای باید سختی کشید. او در مورد حسین وفایی می گوید که کاری کرده است تا زبان زد دنیا باشد و برای اولین بار یک ورزشکار غیر انگلیسی توانسته قهرمان شود. او با اشاره به اینکه در ۳ مرداد لیگ مسابقات آسیایی اسنوکر در شیراز برگزار می شود، گفت که زیرساخت های لازم برای قهرمانی در ۲۶ استان ایران فراهم شده است.

بیشتر بخوانید:

حسین وفایی با شکست برابر جاد ترامپ از دور رقابت های جام جهانی اسنوکر حذف شد

قهرمانی حسین وفایی ملقب به «شاهزاده ایرانی» در مسابقات شوت‌‌آوت بریتانیا

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • ارژنگ خرداد ۳, ۱۴۰۱

  درود به شرفش 👌🇮🇷👏

 • محمد خرداد ۵, ۱۴۰۱

  واقعا آفرین انسان با اصالت و شرافت یعنی همین، نه تازه به دوران رسیده ها و غرب زده وخائن هایی مثل کیمیا علیزاده حود فروخته

  • ن ت خرداد ۸, ۱۴۰۱

   بنده خدا همونجا میموندی حالشو میبردی اینجا روزی که رفتی برای مسابقات روغن ۹۱.۰۰۰بود مرغ ۲۵۰۰۰بود الان روغن شده ۴۰۰.۰۰۰مرغ ۵۰۰۰۰هزار اینجا خبری نبود که
   حالا یه سری میگن دورود به شرفت

 • صالح خرداد ۶, ۱۴۰۱

  شرف بر درودش

 • عرفان خرداد ۷, ۱۴۰۱

  هیچ کشوری به شما پیشنهاد پناهندگی نمیده، بلکه این ادم ها هستن که به کشور ها درخواست پناهندگی میدن. این خبر ها زرد رو توی سایتتون نذارید لطفا.

  • علی خرداد ۷, ۱۴۰۱

   برو بمیر….

  • مهدی خرداد ۸, ۱۴۰۱

   قهرمان باشی کشور های اروپایی میخوان تو هوا بقابپنت

 • سردار دلها خرداد ۱۱, ۱۴۰۱

  واقعا دمش گرم،انشالا هرچی از خدا میخواد بهش برسه.