پیدا شدن نوزاد تازه متولد شده درون سطل زباله ای در تهران + ویدئو

پیدا شدن نوزاد تازه متولد شده درون سطل زباله ای در تهران + ویدئو

ویدئویی تکان دهنده از پیدا شدن یک نوزاد تازه متولد شده درون سطل زباله ای در تهران منتشر شده است.

شهروندان تهرانی درون سطل زباله ای در محله نازی آباد کیسه ای حاوی یک نوزاد زنده پیدا کردند که بند نافش هنوز بریده نشده بود.

اورژانس و پلیس تهران در خصوص این اتفاق توضیحاتی ارائه کرده اند.

یحیی صالح طبری، رئیس مرکز اورژانس تهران در اینباره گفت:‌ «روز یکشنبه خبری در مورد کشف یک نوزاد از سطل زباله در محله نازی آباد تهران به مرکز فوریت‌ های اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که در پی آن عوامل اورژانس در محل حاضر شده و اقدامات اولیه درمانی را به روی این نوزاد تازه متولد شده انجام دادند. در ادامه نیز این نوزاد به داخل آمبولانس منتقل شده و پس از تمیز کردن بدن به یکی از بیمارستان‌ های همان محدوده منتقل شد.»

سرهنگ جلیل موقوفه ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نیز در این خصوص گفت: «در تاریخ یکم خرداد ساعت ۱۸:۰۰ در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر پیدایش نوزاد در سطل زباله در محله نازی آباد سریعاً ماموران کلانتری ۱۳۰ این منطقه به محل اعزام شدند.»

رئیس پلیس پیشگیری افزود: «پس از حضور مأموران مشخص شد یکی از زباله گردها از داخل سطل زباله پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده و پس از باز کردن متوجه وجود نوزادی شده که زنده و درحال نفس کشیدن بود که سریعاً با پلیس تماس می‌ گیرد. با حضور عوامل اورژانس سلامت نوزاد تأیید شد. اورژانس نوزاد را سریعاً به بیمارستان امیرالمومنین بخش نوزادان اعزام کرد و نوزاد تحت درمان قرار گرفت.»

وی گفت: «تحقیقات و بررسی لازم جهت کشف راز موضوع و شناسایی عامل یا عاملین ادامه داشته و در دستور کار پلیس است.»

همچنین شیرازی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶ در خصوص وضعیت نوزاد پیدا شده در سطل زباله محله نازی آباد گفت: «نوزاد سالم و پسر است و با مشخص شدن وضعیتش به بهزیستی تحویل داده می شود.»

انتشار ویدئوی پیدا شدن این نوزاد درون سطل زباله واکنش های زیادی در فضای مجازی به دنبال داشته است.

رضا صائمی، نویسنده و منتقد سینما درباره ی این نوشت:

پیدا شدن نوزادی در سطل زباله در نازی آباد تهران، درست در هفته ملی جمعیت رخ می دهد تا نقیضی باشد بر سیاست های فرزندآوری و افزایش جمعیت!…یاد آلبر کامو افتادم که گفته بود امروز خم شدم و در گوش بچه ای که مرده به دنیا آمده بود آرام گفتم: چیزی را از دست ندادی!

در جامعه ای که نوزاد را از سر فقر و نداری یا هر دلیل دیگری به سطل زباله می اندازند….کودکانی که نان سفره شان را با سر فرو بردن در سطل زباله تامین می کنند….و روان پریشانی که برای تفریح و خوشگذرانی خود، کودکان را به سطل زباله پرت می کنند، تولد هر کودک، پیش خرید فلاکت است نه افزایش جمعیت!….تضمین فردا در لشکر ساختن نیست، در کشور ساختن است.

برخی از نظرات کاربران فضای مجازی درباره ی این اتفاق:

– یه رفیقی داشتیم می‌گفت ما خیلی شانس آوردیم که در رقابت از بین میلیون‌ها و میلیاردها برنده بودیم و به دنیا اومدیم. شاید هم بدشانس‌ترین بودیم! در هر حال مشاهده‌ی این عکس حقّاً لذّت‌بخش بود و این شانس کمی نیست واسه من.

– چرا عقل ندارید؟ عکسی از این بچه پخش نکنید و اصلا عکس نگیرید که وقتی بزرگ شد هیچ وقت هیچ کسی بهش نگه چی شد؟ الان یه عده بیمار که می شناسندش و زندگیش رو دنبال می کنند بعدا بهش نشون میدند!

– اسمش رو بگذارید «ایران»

– یه خبر دیدم اینجا، که نوزادی رو توی سطل آشغال پیدا کردن، فیلم و عکس گرفتن و… وقتی اینجور بچه‌هارو منتقل می‌کنن مرکز ما، جز در گزارش پلیس ۱۱۰ و گزارش پرونده پزشکی اشاره‌ای به جزئیات نوزاد نمی‌کنیم. محل پیدا شدن، تصویر و… برای حفظ وجهه و آینده‌ بچه. برام جالب بود بازتاب خبردر واقع در مرکز و بخش ما خیلی پلیسی برگزار میشه ماجرا. حتی به مادرهای حاضر در بخش هم توضیحی نمیدیم راجع به نوزاد وگرنه مگه کم داریم از این بچه‌ها؟! یادمه یه سال یه بچه تو محوطه یه بیمارستانی پیدا شد و منتقل شد مرکز ما. خیلی خیلی خوشگل بود. از همکارا داوطلب شدن واسه فرزند خواندگی. پزشک رییس بخشمون مخالفت کرد. گفت گذشته از مراحل قانونی این بچه رو به آشنا ندین، بزرگ میشه هر جا بره میگن عه این بچه که تو سطل آشغال پیداش کردن.فیلم و عکس و صورت بچه رو دیدم کلی حالم گرفته شد، اون لحظه که کیسه رو‌ باز کردن چقد یخ‌زده بچه طفلک، چقد بی‌رحمانه‌ست مثل یه تیکه آشغال با یه بچه بی‌دفاع رفتار کردن!

– وقتی تمام راههای پیشگیری از بارداری رو میبندن و سقط جنین رو هم غیرقانونی میکنن نتیجه میشه پیدا شدن نوزاد توی سطل آشغال. بعد از این با اضافه شدن فقر مفرط به اون دو مورد، از این صحنه‌ها بیشتر خواهیم دید متاسفانه.

– از صبح داره توی سرم می‌چرخه که یه نوزاد دو روزه توی سطل آشغال بغل بیمارستان پیدا شده و ۹۳۵ هزار دانش‌آموز ترک تحصیل کردن و مردم هنوز توی متروپل زیر آوارن و دارن جون میدن و تهران آلوده‌ترین شهر دنیاست و ..

– توی همه این خبرهای سیاه، عاشق اون‌ نوزاد سرحال و سالمم که برخلاف همه سیاهی‌ و زشتی این روزها، جنگیده و توی سطل آشغال هم زنده مونده؛ امیدوارم خیلی زندگی ببینی بچه و سرنوشت کیک تولد باشه برات؛ پر از غافلگیری و خوشی بی‌وقفه.

– پیدا شدن نوزاد زنده در سطل زباله در جنوب تهران! توضیح و توصیه روش جلوگیری از بارداری ممنوع. فروش اقلام جلوگیری ممنوع. غربالگری نوزاد حذف. اینجا انسانیت در حال فروریختن است!

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود