نرخ تولد در ایالات متحده برای اولین بار طی هفت سال گذشته افزایش یافت

نرخ تولد در ایالات متحده برای اولین بار طی هفت سال گذشته افزایش یافت

نرخ زاد و ولد در ایالات متحده برای اولین بار در نزدیک به هفت سال گذشته در سال ۲۰۲۱ با افزایش روبه‌رو شد. گزارش مرکز ملی آمار بهداشت این کشور می‌گوید در سال ۲۰۲۱، تعداد ۳ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۶۴۷ تولد در ایالات متحده ثبت شده است.

با آنکه این میزان هنوز آن‌طور که بسیاری تصور می‌کردند درنتیجه قرنطینه ناشی از همه گیری و سپری کردن زمان بیشتری در خانه، شاهد افزایش زیاد نرخ تولد باشیم نیست، اما گویا توانسته روندی را که بسیاری از ادامه دار بودن آن تا چندین دهه می‌ترسیدند معکوس کند.

افزایش نرخ زاد و ولد در امریکا پس از هفت سال

نطفه بسیاری از نوزادان متولدشده در اوایل سال ۲۰۲۱ بالطبع در طول سال ۲۰۲۰ بسته شده و این احتمال را قوت می‌بخشد که آنها در نتیجه قرنطینه های کووید-۱۹ متولد شده باشند. گفتنی است این تغییر روند در میزان تولد بیش از همه در منطقه نیوانگلند این کشور مشاهده شد.

در مجموع آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته به ازای هر هزار زن در امریکا ۵۶.۶ تولد وجود داشته است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که نرخ تولد زودرس در سال ۲۰۲۱ با افزایش چهار درصدی روبه‌رو بوده و از هر سه نوزاد اکنون تقریبا یکی با زایمان سزارین به دنیا می‌آید.

افزایش نرخ زاد و ولد در امریکا پس از هفت سال
نرخ تولد در امریکا در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱
افزایش نرخ زاد و ولد در امریکا پس از هفت سال
نمودار میزان تولدها در امریکا با توجه به سن
افزایش نرخ زاد و ولد در امریکا پس از هفت سال
تغییرات میزان تولد در گروه های سنی مختلف

در حالی که ایالات متحده همچنان از زمان اوج میزان تولد در اواسطه دهه ۲۰۰۰، زمانی که هر سال بیش از چهار میلیون امریکایی متولد می‌شدند، سالانه نیم میلیون تولد کمتر را به خود می‌بیند، این تغییر به احتمال زیاد نرخ زاد و ولد را برای مدتی از رسیدن به پایین‌ترین حد خود نجات داده است.

در سال ۲۰۲۰ و با لغو کارهای خارج از منزل، بسیاری منتظر رشد میزان تولدها در ایالات متحده بودند، اما در عوض نرخ زاد و ولد در این کشور، چهار درصد کاهش یافت که در پی شش سال کاهش زاد و ولد پیش از آن، رقم نگران کننده ای بود.

افزایش نرخ زاد و ولد در امریکا پس از هفت سال

امیدوارکننده‌ترین بخش این گزارش، مربوط به کاهش شش درصدی نرخ زاد و ولد در میان نوجوانان امریکایی است. تعداد تولدها در میان مادران ۱۵ تا ۱۷ ساله هشت درصد و در میان افراد ۱۸ و ۱۹ ساله هفت درصد کاهش یافت. با این حال این رقم برای محدوده سنی ۱۰ تا ۱۴ سال با شش درصد افزایش روبه‌رو بود.

در این گزارش همچنین مشخص شد زنان ۳۵ تا ۴۴ ساله با افزایش پنج درصدی بیشترین میزان تولد را به خود اختصاص دادند.

بیشتر بخوانید:

راستی آزمایی ادعای عجیب پزشک ایرانی درباره کاهش شدید جمعیت ایران تا سال ۱۴۸۰

بدون نظر

ورود