استوری معنادار خواهر حسین عبدالباقی درباره ساختمان متروپل + بازسازی سه بعدی ریزش

استوری معنادار خواهر حسین عبدالباقی درباره ساختمان متروپل + بازسازی سه بعدی ریزش

خواهر حسین عبدالباقی در یک استوری اینستاگرامی به پشت پرده ی ساخت برج متروپل آبادان اشاره کرد که ریزش آن حادثه ی بسیار تلخی را رقم زد.

مریم عبدالباقی، خواهر مالک ساختمان متروپل روز گذشته در یک استوری اینستاگرامی نوشت:

چرا فکر میکنن که در پروژه به این بزرگی فقط عبدالباقی مقصره؟ اون سازه مهندس هماهنگ کننده داره. مهندس محاسب داره. ناظر داره. مجری داره. عیار بتونش مشخصه. قطعاً اگه خلاف داشته شهرداری اطلاع داره چون که خود شهرداری هم مهندس میفرسته…

همه ذهن ها رفت پیش عبدالباقی و یادشون رفت شهردارها، شورای شهر قبل و بعد، رئیس منطقه آزاد و خیلیای دیگه هم دخیل هستن…

همه خودشونو پشت اسم عبدالباقی قایم کردن و تمام.

هفته ی گذشته دادستان عمومی و انقلاب اهواز، محسن جعفری چگنی، ضمن تأیید مرگ حسین عبدالباقی در حادثه ریزش ساختمان متروپل، از دستگیری چند تن در رابطه با این حادثه خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز در اینباره گفت: «در ارتباط با متروپل مجموعاً ۱۱ نفر از عوامل اعم از مهندسین ناظر، طراح و عوامل نیروی انسانی شهرداری دستگیر شده‌ اند. با توجه به اینکه پروژه به صورت مشارکتی بین شهرداری و پیمانکار اجرا می‌ شد، برخی از مسئولان شهرداری از جمله شهردار فعلی و سه شهردار قبل بازداشت شده‌ اند و تحقیقات اولیه در حال انجام است.»

همچنین یک شبیه سازی سه بعدی از لحظه ریزش ساختمان متروپل آبادان منتشر شده است.

روز گذشته نیز روایت جدیدی از دو تن از قربانیان حادثه متروپل منتشر شد؛ میترا و ملیکا صالحیان، خواهران مینوشهری ۱۲ و ۱۴ ساله که زیر آوار برج متروپل جان خود را از دست دادند.

این دو خواهر نوجوان به همراه عمه ی خود ظهر روز حادثه برای انجام درمان به خیابان امیری آبادان، محل ساختمان متروپل رفته بودند. آن ها پس از انجام کار خود به آبمیوه فروشی رفتند که در طبقه ی همکف ساختمان متروپل قرار داشت اما همان زمان برج عظیم متروپل یکباره فرو ریخت و آن ها جان خود را از دست دادند.

همکلاسی های ملیکا صالحیان در مدرسه روز گذشته با بغض و گریه و گذاشتن عکس یاد او را گرامی داشتند.

تعداد جانباختگان حادثه ریزش برج متروپل تاکنون به ۳۱ نفر رسیده است که به گفته ی استاندار خوزستان ۳ تن از آن ها مجهول الهویه هستند. استاندار خوزستان همچنین اعلام کرد ۳۸ نفر در جریان این ریزش ساختمانی مفقود شده اند. عملیات آواربرداری و جستجوی قربانیان در محل ساختمان کماکان ادامه دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • محمد خرداد ۹, ۱۴۰۱

    هیچ کسی نگفته عبدالباقی تنها مقصره ولی ۹۹درصدمقصره چون با ……که میداده تونسته همچین سازه ی سستی رو برپا کنه اگه بجای ایشان کس دیگری با نفوذکمتری بود حتما کاربه اینجانمیرسیدوادامه…همه بودن ولی بانفوذ ایشان انگار نبودن تسلیت به بازماندگان داغدار