مادر ایلان ماسک: «از سه سالگی می دانستم او یک نابغه است»

مادر ایلان ماسک: «از سه سالگی می دانستم او یک نابغه است»

می (Maye)، مادر ایلان ماسک که یک مدل است، حاضر نیست درباره خرید احتمالی ۴۴ میلیارد دلاری پسرش در توییتر حرفی بزند و اصرار دارد که ایلان در مورد پیشنهاد جنجالی‌اش برای خرید این سایت رسانه‌های اجتماعی، باید هر کاری که می‌خواهد انجام دهد. او که ۷۴ سال دارد خاطرنشان کرد که سعی کرده در گذشته به ایلان ۵۰ ساله در مورد معاملات تجاری مشاوره دهد و اعتراف کرد که او از ایلان خواسته است که به سمت انرژی خورشیدی، ماشین‌های برقی و موشک نرود، اما ماسک به حرف او گوش نداده.

صحبت های مادر ایلان ماسک درباره پسر نابغه

ماسک ماه گذشته اعلام کرد که در آوریل، پیشنهادی را برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار داده است، اما اوایل این ماه گفت که این معامله موقتا متوقف شده است. مدیرعامل توییتر به طور علنی از نشان دادن مدارکی که ثابت کند کمتر از ۵ درصد از کاربران توییتر ربات هستند، خودداری کرد. او در ۱۳ مه گفت تا زمانی که او این کار را انجام ندهد، این معامله پیش نمی رود. ماسک حدس می‌زند که ربات‌ها می‌توانند حداقل نیمی از کاربران توییتر را تشکیل دهند که بیش از ۱۰ برابر تخمین رسمی شرکت است.

صحبت های مادر ایلان ماسک درباره پسر نابغه

اما در حالی که می که اخیراً با تبدیل شدن به مسن‌ترین مدلی که تا به حال روی جلد لباس شنای ورزشی مصور ظاهر شده است، تاریخ ساز شده است، از پرداختن به موضوع خرید توییتر توسط پسرش امتناع می کند، او در بیان دستاوردهای گذشته پسرش تردیدی به خود راه نمی دهد و می گوید که وقتی ایلان تنها سه سال داشته، می‌دانسته او یک نابغه است.

صحبت های مادر ایلان ماسک درباره پسر نابغه

با این حال، می تاکید می کند که هرگز انتظار نداشت پسرش به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شود و هرگز فکر نمی کرد که او در نهایت شرکت های موفق زیادی را راه اندازی کند. ظاهرا برادر کوچک‌تر ماسک، کیمبال، به او کمک کرد تا نامی برای خود در دنیای تجارت ایجاد کند.

صحبت های مادر ایلان ماسک درباره پسر نابغه

به گفته می، مادر ایلان ماسک، کار کردن کیمبال در کنار ایلان به او کمک کرد تا ایده‌های نبوغ آمیز خود را برای جهان توضیح دهد. در نتیجه کیمبال صدای کسب و کار بود و ماسک توانست از کانون توجه دور شود. ماسک از انجام هر گونه مصاحبه خودداری می کرد، حتی زمانی که شروع به راه اندازی  X.com کرد که پس از ادغام Cofinity در سال ۲۰۰۰، به سرویس مالی آنلاین PayPal تبدیل شد. پس از فروش PayPal به eBay به قیمت ۱.۵ میلیارد دلار او مصاحبه ای انجام داد. ماسک این مصاحبه را برای شناخته شدن انجام داد، چراکه پیش از آن به خاطر گمنامی، کسی به او قطعات موشک نمی فروخت.

بیشتر بخوانید:

رئیس آژانس فضایی روسیه ایلان ماسک را تهدید کرد اما با واکنش مادر وی روبرو شد

چالش ایلان ماسک برای زن مدعی تعرض: «اگر راست می گویی ویژگی خاص بدنم را بگو!»

منبع: daily mail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود