سخنگوی حزب حاکم هند به خاطر توهین به مقام پیامبر اسلام از مقامش برکنار شد

سخنگوی حزب حاکم هند به خاطر توهین به مقام پیامبر اسلام از مقامش برکنار شد

حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) که حزب حاکم هند است روز یکشنبه اعلام کرد که خانم نوپور شارما، سخنگوی این حزب را به خاطر اهانتش به دین و پیامبر اسلام در جریان یک مناظره تلویزیونی برکنار کرده است. حزب نارندرا مودی در بیانیه ای که در وبسایت این حزب منتشر شده گفته است که به تمامی ادیان احترام گذاشته و «قویاً توهین به هر شخصیت مذهبی از هر دینی را محکوم می کنیم. همچنین حزب بهاراتیا جاناتا قویاً با هر گونه ایدیولوژی که به مذهب یا دینی توهین کرده یا آن را تقبیح می کند مخالفت می کند. حزب بی جی پی چنین فرد یا فلسفه ای را پشتیبانی نمی کند».

 

ماجرای توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اسلام چیست؟

شارما نیز در حساب توییتری خود گفت که صحبت هایش در پاسخ به اظهاراتی در مورد یک خدای هندو بوده اما هرگز نمی خواسته به احساسات پیروان دینی توهین کند. وی در پستی بیانیه گونه گفته است: «اگر صحبت های من باعث نارضایتی یا آزار احساسات مذهبی هر کسی به هر شکلی شده است، بدین ترتیب بدون هیچ اعتراضی صحبت هایم را پس می گیرم».گفته می شود شارما در جریان یک مناظره تلویزیونی در هفته گذشته به پیامبر اسلام و همسرش توهین کرده است. شارما مدعی است که در جواب به توهین به یک خدای هندو صحبت هایی در مورد دین اسلام داشته و صحبت های او در این مناظره به شدت تقطیع و منتشر شده است که باعث شده وی و خانواده اش تهدیدهای مرگ دریافت کنند.

یک سخنگوی دیگر حزب بهاراتیا جاناتا به نام ناوین جیندال نیز به خاطر صحبت هایش در شبکه های اجتماعی در مورد دین اسلام از کار برکنار شده است. جیندال نیز در توییتر خود گفته که به برخی از صحبت ها علیه یکی از خدایان هندو واکنش نشان داده است: «من تنها آن ها را به چالش کشیدم اما این بدان معنا نیست که من علیه دین خاصی هستم». اظهارات شارما باعث واکنش برخی از کشورهای مسلمان، از جمله ایران، عربستان سعودی، قطر و کویت شده که در مورد ایران سفیر این کشور به وزارت امور خارجه فرا خوانده شده و مراتب اعتراض ایران به توهین به پیام عظیم الشأن اسلام به وی اعلام شده است. پاکستان نیز توهین سیاستمدار حزب حاکم هند به دین اسلام را به شدت محکوم کرده است. صحبت های شنیع این دو سیاستمدار هندی به دین اسلام باعث شده که بسیاری از کاربران مسلمان شبکه های مجازی خواستار بایکوت کردن کالاهای هندی شوند و مدعی شوند که این کشور در مسیر مشابه فرانسه و چین برای ترویج اسلام هراسی قدم بر می دارد.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • یه جهان دیده خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  چینیها و هندوها. از این دوتا دوری کنین
  یادمه یه مناظره بود بین یه مسیحی و هندو. مسیحیه به هندوهه میگه شما معتقدی خدایی با هفت تا دست که کوه رو رو دستش بلند میکرده وجود داشته و بهش ایمان داری اما معتقد نیستی شخصی به اسم مسیح بوده؟
  اینا همینن. و عجیب اینه این زن هست. زن تو هندو اصلا انسان حساب نمیشه. ببینین چقدر با بالیوود تونستن جایگاه زن رو بابا ببرن ولی هنوز که هنوزه حتی تو شهرنشینها میبینی زن یه موجود هست نه انسان. معتقدن گناه کنی بمیری روحت مثلا مگس میشه یا این چیزا. اما اگه کارهای شیطانی بکنی به صورت زن میایی دوباره.
  حالا خیلی چیزای دیگه هست که اصلا قابل گفتن نیست.
  و چینیها. لعنت بهشون

 • مصی خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

  تو کشور خودمون شیعه ها به اصحاب پیامبر همسر پیامبر توهین میکنن از هندی گاو پرست که انتظاری نداریم