طرح های عجیب و دیدنی آسمانخراش های آینده؛ منتخب مسابقه Evolo 2022

طرح های عجیب و دیدنی آسمانخراش های آینده؛ منتخب مسابقه Evolo 2022

مجله معماری و طراحی ایالات متحده Evolo از سال ۲۰۰۶ یک مسابقه معتبر در زمینه معماری آینده را برگزار می کند. ایده‌های رویایی که روش درک ما از معماری عمودی و رابطه آن با محیط‌های طبیعی و ساخته شده را به چالش می‌کشد. امسال هیئت داوران از بین بیش از ۴۰۰ طرح آسمان خراش آینده نگر، برندگان را انتخاب کردند، اما آثاری که آنها را تحت تاثیر قرار دادند به موضوعاتی مانند گرم شدن کره زمین، بلایای طبیعی و رشد بیش از حد جمعیت پرداخته بودند. تصاویر طرح های هر یک از برندگان و فینالیست های برجسته جالب توجه است.

طرح های معماری عجیب آینده نگر آسمان خراش «آشیانه شناور» یک ساختمان میزبان برای واحدهای مسکونی است که می توانند به مکان های جدید پرواز کنند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «کلروپلاست شهر»، آسمان‌خراشی که دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند و آن را به نشاسته تبدیل می‌کند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر طراحی چینی پیشنهاد ساخت این سازه را در جزایر مارشال، کشوری در اقیانوس آرام مرکزی، برای محافظت از مردم بومی خود در برابر نشت مواد رادیواکتیو از خاک، ارائه کرده است.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «بهار جدید»، مجهز به خطوط انتقال آب، مواد مغذی و کود است که به رشد گیاهان و ارگانیسم ها، در نمای بیرونی ساختمان کمک می‌کند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «کندانسور شهری» یک فضای مسکونی است که هدف آن ادغام کارگران مهاجر با جامعه محلی در شهرهایی مانند Shenzen در چین است.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش مزرعه ادوبی»، ساختمانی که برای مصارف کشاورزی در نظر گرفته شده است. این آسمان خراش برای ساخت در اصفهان، طراحی شده است.

طرح های معماری عجیب آینده نگر آسمان‌خراش «پارک سونامی»؛ هدف ساختار این ساختمان این است که سونامی را قبل از برخورد به ساحل از بین ببرد.

طرح های معماری عجیب آینده نگر پیشنهاد شده است که این سازه در Dunhuang، شهر چین در لبه صحرای گبی که زمانی توقفگاهی در جاده ابریشم بوده، ساخته شود. این طراحی مجموعه ای از واحدهای مسکونی و تجاری است که یک دیوار را تشکیل می دهد تا به محافظت از جنگل در برابر باد و شن های بیابان کمک کند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر سازه «درخت» برای تامین آب قابل دسترس برای روستاهای سودان جنوبی طراحی شده است.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش هایپر ماسک» آسمان خراش با یک ماسک انعطاف پذیر پوشیده شده است که به فیلتر کردن هوای وارد شده از بیرون ساختمان کمک می کند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش شفادهنده شهر»، یک سیستم روگذر شهری است که جاده‌ها را در اطراف فضاهای مسکونی، تجاری و اداری در نظر می گیرد.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «انتوباسیون» از شکاف بین آسمان خراش ها عبور می کند و آنها را به هم متصل می کند، مانند ساختن پلی بین آسمان خراش ها.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «جراحی بای پس شهری» با ایجاد مراکز حمل و نقل در سراسر شهر، راه بندان های ترافیکی در شهر چانگچون چین را کاهش می دهد.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «واحه AE2030» محافظت از زمین‌های کاشت در بیابان با مسدود کردن شن و غبار ناشی از طوفان‌های شن را میسر می کند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر «سکوهای قارچ‌مانند» طرحی برای ارائه خانه به کسانی که در اثر غرق شدن شهر، آواره شده‌اند.

طرح های معماری عجیب آینده نگر این یک آسمان خراش برای انسان نیست، بلکه برای زنبورها است. هدف اصلی این پروژه حفظ تنوع حشرات و احیای جمعیت آنهاست.

منبع: daily mail
دیجیاتو
۱۶ نظر

ورود

 • Kazem خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

  ما هم گرفتاراین پروژه هستیم که اول با کدوم پا وارد توالت بشیم

 • ...... خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

  ???

 • عسلی خرداد ۲۰, ۱۴۰۱

  اونوقت ما باید بفکر گرونی ماکارونی و روغن باشیم?????

 • ناشناس خرداد ۲۱, ۱۴۰۱

  ما الان تو حال خودمون ماندیم بعد شما از آینده صحبت می‌کنید عجیب نیست
  فکر کنم کار دشمنه

 • لویزانی خرداد ۲۱, ۱۴۰۱

  برای خانمهای هندی متاسفم که در اینهمه ظلم به سر میبرند پس سازمان ملل متحد چه برنامه ای داره؟؟؟

 • امیر خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  ایران بره‌مسجد‌بسازه‌اون‌اسمان‌خراش

  • سعید خرداد ۲۶, ۱۴۰۱

   ولی ما هیچ پوخی نشدیم??

 • امیر خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  ایران‌بره‌مسجد‌و‌حوزه‌علمیه‌بسازه

 • امیر خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  چی میگی فازت چیه این داره در مورده مک دنالد حرف میزنه ما دا یم درمورد یدبختب خودمون حرف میزنیم اونوقت تو داری درباری خانم های هندی و سازمان ملل متحد حرف میزنی??? به فکر خانم های ایرانی هم باش

 • اسی خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  خارجی ها چی میسازن ایرانی ها مترو پل میسازن که قبل افتتاحیه تخریب میشه خیلی جالبه اونا به چی فکر میکنن ما به روغن نباتی فکرمیکنیم که فردا گرون میشه

 • زهرا خرداد ۲۵, ۱۴۰۱

  اونایی که میگید اینا به فکر چی هستن ما به فکر چی معماری ایرانی حرف اول میزد تا قبل از این که بخواهیم کورکورانه از بقیه تقلید کنیم همین سازه های قدیمی ببینید چقد مهندسی و دقیق ساخته شدن ولی الان بعضیا به فکر جیب خودشونن کار درست پیش نمیبرن بعدم آسمان خراشا بیشتر برای جاهایی بودن اول که زمین کم داشتن ایرانم به این بزرگی باید حتما مثل اونا باشه

 • علی ام خرداد ۲۶, ۱۴۰۱

  فعلا که کشور ما به حول قوه مسئولین داره عقب میره چن وقت دیگه قحطی میزنه کشورو