حکم مادر بابک خرمدین اعلام شد

حکم مادر بابک خرمدین اعلام شد

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران از حکم ۴۵ ماه حبس برای مادر بابک خرمدین خبر داد. رامتین آقاجانلو با اعلام خبر محکومیت مادر بابک خرمدین، در این رابطه اظهار کرد: پرونده متهمان قتل بابک خرمدین پس از طی مراحل دادرسی، برای اجرا به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای جنایی تهران ارسال شده است. ایران موسوی ثانی، مادر بابک خرمدین، که به اتهام همدستی با همسرش در قتل دختر و پسر و دامادشان در بازداشت به‌سر می‌برد، با انتشار یک فایل صوتی از داخل زندان ادعا کرده بود همسرش «به دخترشان تجاوز می‌کرد» و خود او نیز «قربانی شکنجه و خشونت او» بوده است.

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران افزود: به دلیل فوت پدر بابک خرمدین، متهم اصلی پرونده در مرحله بازپرسی، قرار موقوفی منع تعقیب صادر شد. ایران موسوی؛ مادر بابک خرمدین به اتهام معاونت در قتل عمدی، به حبس محکوم شد و به دلیل اینکه به رأی دادگاه تمکین کرد با کسر یک چهارم محکومیت صادره توسط دادگاه به ۴۵ ماه حبس (ماده ۴۴۲ قانون آیین به دادرسی کیفری) محکوم شده است.

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران از حکم ۴۵ ماه حبس برای مادر بابک خرمدین خبر داد.

این فایل صوتی که روز یکشنبه، ۶ خرداد، منتشر شده است و در آن خانم موسوی ثانی می‌گوید که در کودکی به اجبار خانواده اش با پدر بابک ازدواج کرده و هیچ علاقه ای به او نداشته است. مادر بابک خرمدین همچنین ادعا می‌کند که همسرش او را زندانی کرده و فرزندانش را به قتل رسانده است.

اکبر خرمدین و ایران موسوی ثانی ابتدا در ۲۶ اردیبهشت به‌اتهام قتل پسرشان، بابک خرمدین که از کارگردانان سینمای ایران بود، بازداشت شدند، اما بعداً اکبر خرمدین اعتراف کرد که «سال ۹۰ با مشارکت دخترش، آرزو، دامادش را کشته و سپس در سال ۹۷ آرزو را هم به قتل رسانده است». نکته حیرت انگیز اینکه خانم موسوی ثانی در تمامی اعترافات قبلی از همسرش حمایت کرده بود و اذیت و آزار فرزندانش را علت اصلی همدستی با همسرش برای قتل فرزندان و داماد خود عنوان کرده بود.

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران از حکم ۴۵ ماه حبس برای مادر بابک خرمدین خبر داد.

اکبر خرمدین صبح یکشنبه ۳۰ آبان گذشته در زندان رجایی شهر کرج درگذشت. محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، ضمن اعلام این خبر، علت مرگ اکبر خرمدین را ایست قلبی عنوان کرده بود.

اکبر خرمدین به اتهام قتل پسر، دختر و داماد خود در زندان به سر می برد. پیشتر اعلام شده بود وی از سال‌ها پیش مبتلا به سرطان بوده است.

بیشتر بخوانید:

اولین فایل صوتی از مادر بابک خرمدین؛ پدر آرزو به او تجاوز می کرد

روایت وکیل اکبر خرمدین از شخصیت این قاتل سریالی و جنایت هایش

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • ارژنگ خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

    چه مسخره. از کی تا به حال مجازات مشارکت در چند تا قتل فقط چند ماه حبسه ؟؟؟؟!!!!!
    این اراجیف تجاوز و غیره رو هم مشخصه وکیلش بهش یاد داده که همه تقصیر ها رو بندازه گردن شوهرش .

  • سما خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

    سلام.من به مدت دو ماه به اتهام ضرب و جرح در زندان شهرری بودم و خانم موسوی هم اونجا بودند.اول اینکه ایشون اصلا وارد بند نشدند و در قرنطینه بودند.احترام خیلی بالایی برای ایشون قائل میشدند.اتاق ایشون اولین اتاق نزدیک درب ورودی بود و دکوراسیون اتاق هم رنگ لیمویی داشت و یخچال بزرگ مخصوص خانم موسوی در اتاق وجود داشت.به تمام مقدسات قسم هیچ کس به ایشون هیچ بی‌احترامی نمیکرد و در اوج آرامش و احترام در حال پادشاهی بودند.من تا امروز هیچ کامنتی در هیچ رسانه‌ای ننوشته بودم.ولی وقتی ایشون گفتن من تو زندان اذیت میشم دیگه نتونستم دروغ به این بزرگی رو تحمل کنم.