گروه ۱۲ نفره نیروهای ویژه سابق بریتانیا که تاکنون ۲۰ ژنرال روسی را در اوکراین کشته اند

گروه ۱۲ نفره نیروهای ویژه سابق بریتانیا که تاکنون ۲۰ ژنرال روسی را در اوکراین کشته اند

تیمی از نیروهای ویژه سابق بریتانیا موسوم به SAS تاکنون بیش از ۲۰ ژنرال روسی را در اوکراین کشته و گفته اند که تا سر حد مرگ به مبارزه ادامه خواهند داد. این گروه ۱۲ نفره در شش هفته اخیر برخی از افسران عالیرتبه ارتش روسیه را در اوکراین کشته اند. آن ها همچنین در این مدت توانسته اند ۱۵ نفر از مزدورهای کارکشته گروه واگنر را نیز در کمینی که ماه گذشته انجام شده بکشند. یک منبع نزدیک به این گروه ویژه بریتانیایی به روزنامه دیلی استار گفته است: «آن ها روی هم حدود ۱۲۰ سال تجربه نیروی ویژه بودن بین خود دارند. آن ها کاملاً خوداتکا بوده و به مواد منفجره، سلاح و مهمات دسترسی دارند. دستکم دو نفر از آن ها در زمینه خدمات پزشکی میدان جنگ آموزش دیده اند».

کشته شدن 20 ژنرال روسی توسط نیروهای ویژه بریتانیایی در اوکراین
ژنرال رومن کوتوزوف
کشته شدن 20 ژنرال روسی توسط نیروهای ویژه بریتانیایی در اوکراین
ژنرال رومن بردینکوف

تمامی این افراد از کهنه سربازان جنگ های عراق و افغانستان بوده و سن آن ها بین ۲۹ تا ۶۲ سال است در حالی که مسن ترین آن ها پدربزرگ شده است. گفته می شود این گروه از طریق یک گروه واتس اپی متعلق به اعضای سابق نیروهای ویژه شکل گرفته است. این شهروندان بریتانیایی می گویند تا پایان جنگ در اوکراین خواهند ماند و هرگز زنده دستگیر نخواهند شد. منبع نزدیک به این گروه ویژه ۱۲ نفره گفته است: «آن ها می دانند که نمی توانند دستگیر شوند زیرا در هر صورت شکنجه شده و به عنوان مزدوران خارجی محاکمه و اعدام خواهند شد». خبر حضور این گروه ویژه بریتانیایی پس از آن مخابره شد که اوکراینی ها توانستند دو ژنرال دیگر روسی را در یک حمله بکشند. ماه گذشته اعلام شد که منابع اطلاعاتی ایالات متحده به نیروهای اوکراینی کمک می کنند تا ژنرال های روسی را شکار کنند.

کشته شدن 20 ژنرال روسی توسط نیروهای ویژه بریتانیایی در اوکراین

علاوه بر ژنرال های متعدد روسی که تاکنون جانشان را در اوکراین از دست داده اند، دستکم ۴۹ سرهنگ روسیه نیز کشته شده اند. نیروهای روسی حملات خود به شهر سورودونتسک را افزایش داده اند، شهری کلیدی که در منطقه دونباس در شرق اوکراین قرار داشته و تقریباً به کنترل کامل نیروهای روسی درآمده است. در صورتی که کنترل این شهر به طور کامل به دست نیروهای پوتین درآید، کنترل کامل منطقه لوهانسک به دست روسیه افتاده و شرایط جنگ می تواند تغییر کند.

بیشتر بخوانید:

پسر ۱۵ ساله اوکراینی که ارتش به کمک او و پهپاد کوچکش کاروان نیروهای روسی را نابود کرد

خودروهای کوچک اوکراینی به سبک فیلم Mad Max بلای جان تانک های روسی + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • Ali خرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  فیلم هالیوودی زیاد میبینی

 • hh خرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  همین حین که روز.یا.تو صحیح یا غلط خودشو ج.ر داده برای او.کراین و دفاع از گن.دکار.ی های زیلنس.کی، روزانه حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ نفر سرب.از او.کرا.ینی دارن کش.ته میشن و تا الان چند ده هزار نفر داخل این ج.ن.گ ک.شت.ه شدن به خاطر تصمیم اشتباه یه نفر. اما گروه رو.ز.ی.اتو : “ندیدیم، نشنیدیم، نخوندیم. برامون مهم نیست سی.است های اوک.را.ین بود که باعث این ج.ن.گ شد. فقط به خاطر احساسات هد.ایت شد.مون و نفع رسا.نه ای کورکورانه حمایت میکنیم !”

  • بماند... خرداد ۲۲, ۱۴۰۱

   چه‌قدر پُر رو هستین شماها .. وحشی‌گری یک دیوانه‌‌ی جهان‌خواه رو با سیاست‌های داخلی یه‌کشور دیگه توجیه می‌کنین. نه، می‌ترسین .. مثل ارباب‌تون از آزادی‌مون می‌ترسین! ترس‌از این‌که خودمون تصمیم بگیریم، خودمون انتخاب کنیم، می‌ترسین از روزی‌که کسی تابع قوانین‌تون نباشه.عضویت هر کشوری، توو هر نهاد نظامی‌رو مردمش مشخص می‌کنن نه فواید و منافع شما در منطقه‌.