زن ۲۵ ساله ترک‌تبار باز هم رکورددار « قدبلندترین زن جهان » شد

زن ۲۵ ساله ترک‌تبار باز هم رکورددار « قدبلندترین زن جهان » شد

تصور کنید نه یک یا دو، بلکه پنج رکورد جهانی داشته باشید! تصورش هم شگفت انگیز است. اما تمام این رکوردها متعلق به یک زن ترک تبار است؛ رومِیسا گلگی، زنی ۲۵ ساله از ترکیه که با عنوان « قدبلندترین زن جهان » سرتیتر اخبار سراسر جهان شده است.

رومیسا می خواهد آگاهی مردم نسبت به وضعیتی که از آن رنج می برد را گسترش دهد. او با یک جهش ژنتیکی بسیار نادر به نام سندرم ویور (Weaver syndrome) متولد شد.

این سندروم باعث رشد سریع در بدن می شود، اغلب حرکت مفاصل را محدود و استخوان ها را ضعیف می کند. رومیسا قبل از ۵ سالگی تحت دو عمل جراحی قابل توجه قرار گرفت تا سرانجام بتواند برای اولین بار با کمک واکر راه برود.

در سال ۲۰۱۴، رومیسا به دلیل داشتن قد ۷ فوت و ۰.۰۹ اینچ (۲۱۳.۶ سانتی متر) در سن ۱۷ سالگی، عنوان «قدبلندترین نوجوان زن زنده جهان» را دریافت کرد.

در سال ۲۰۲۱، قد او ۷ فوت و ۰.۷ اینچ (۲۱۵.۱۶ سانتی متر) شد و عنوان «بلندترین زن زنده» را به خود اختصاص داد.

رومیسا به دلیل قد بلند و وضعیت پزشکی اش، بیشتر اوقات از ویلچر برای حرکت استفاده می کند. با این حال، او مصمم است به جنبه های مثبت نگاه کند و از هر روز بهترین استفاده را بکند.

او در مصاحبه ای با گینس گفت:

«هر نقطه ضعفی را می توان به یک مزیت برای خود تبدیل کرد، بنابراین خود را همانگونه که هستید بپذیرید، از پتانسیل خود آگاه باشید و بهترین کار را انجام دهید.»

۵ رکورد گینس برای رومیسا

رومیسا علاوه بر دو عنوان جهانی برای قدش، امسال سه عنوان دیگر نیز کسب کرد. او اکنون بلندترین انگشت یک زن زنده (۴.۴۰ اینچ)، بزرگترین دست زن (راست ۹.۸۱ اینچ و سمت چپ ۹.۵۵ اینچ) و بلندترین پشت یک زن (۲۳.۵۸ اینچ) را دارد.

رومیسا که قادر به مدرسه رفتن نبود، تحصیلات خود را از خانه به پایان رساند. او همیشه می خواست در صنعت فناوری کار کند. بنابراین، شروع به تحصیل در زمینه توسعه وب کرد و اکنون یک توسعه دهنده Front-End خودآموخته است.

رومیسا یک مدافع و یک محقق نیز هست. او در اوقات فراغت، دوست دارد به شنا برود، خرید کند، مکان‌های جدید را کشف کند و گربه‌اش را در آغوش بگیرد.

پبشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

ساخت «دیوار سبز بزرگ» در صحرای آفریقا؛ هشتمین عجایب با میلیون‌ها هکتار وسعت

با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید؛ از زیستگاه کرم های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید؛ از شهری در عمق ۸۵ متری زمین تا پناهگاهی برای آخرالزمان

عجایب جهان: نوزادی که فقط چند دقیقه پس از تولد شروع به راه رفتن کرد [تماشا کنید]

گشتی در میان عجایب هفتگانه جهان؛ حیرت انگیزترین دست ساخته های بشر

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود