۱۰ سریال محبوب سرویس نتفلیکس بر حسب تعداد بینندگان؛ از Ozark تا Squid Game

۱۰ سریال محبوب سرویس نتفلیکس بر حسب تعداد بینندگان؛ از Ozark تا Squid Game

به عنوان یکی از اولین و اصلی ترین سرویس های استریمینگ آنلاین، نتفلیکس با سریال های محبوب و باکیفیت خود را ثابت کرده است. در جریان مراسم Netflix Geeked Week، این سرویس اعلام کرد که سریال ها و فیلم های باکیفیت بسیار دیگری نیز در راه هستند. با انتشار تازه ترین فصل سریال Stranger Things 4 در روزهای اخیر، نتفلیکس توانسته همچنان به تعداد بینندگان سریال های تلویزیونی خود اضافه کند. سریال های این سرویس، از اکشن گرفته تا تعلیق و عاشقانه و ترسناک بسیار متنوع هستند و برخی از آن ها توانسته اند بینندگان بیشتری نسبت به سریال های دیگر داشته باشند. سریال های متنوعی مانند Bridgerton, Stranger Things و Squid Game در میان پربیننده ترین و محبوب ترین سریال های نتفلیکس در بخش سریال های انگلیسی زبان و غیرانگلیسی زبان قرار دارند که میلیاردها ساعت تماشا را در اولین ۲۸ روز انتشارشان در این پلتفرم داشته اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ سریال محبوب سرویس نتفلیکس بر اساس مقدار ساعات تماشایی که داشته اند آشنا کنیم.

پربیننده ترین سریال های نتفلیکس در یک ماه اول انتشار

۱۰- Ozark (فصل چهارم)- ۴۹۱ میلیون ساعت تماشا

سریال Ozark هر بار با فصل جدیدی بازگشته ما را ناامید نکرده است و در فصل سوم نیز چنین بود. در فصل چهارم و پنجم بود که بسیاری از نقاط مبهم روشن شده و بسیاری از طرفداران از پایانی که داستان داشت راضی بودند. شاید در سایه سریال های بزرگ و باشکوه این دوران، Ozark توانسته بود از کاهش کیفیتی که بسیاری از سریال های دیگر را قربانی خود کرده بود جلوگیری کند. فصل آخر فراز و نشیب ها و لحظات احساسی خاص خودش را داشت که مخاطبان را سرگرم نگه می داشت، اگر چه در قالب دو بخش در چهار ماه منتشر شد. تداوم این سریال در فصل آخر از ابتدا تا پایان باعث شد میلیون ها نفر تماشای این فصل از سریال را ضروری بدانند و به تماشایش بنشینند.

پربیننده ترین سریال های نتفلیکس در یک ماه اول انتشار

۹- ۱۳ Reasons Why (فصل دوم)- ۴۹۶ میلیون ساعت تماشا

در سال ۲۰۱۷، یک سریال تلویزیونی اقتباسی از کتابی شناخته شده منتشر شد و همه را غافلگیر کرد، سریالی که به سرعت پرطرفدار شده و به طور ویژه در فصل اولش بسیار محبوب شد. وقتی ۱۳ Reasons Why بازگشت بزرگش را نشان داد، توانست رکورد تماشای سریال های نتفلیکس را جابجا کند. با لبه هایی از درام و رازآلودگی، سریال ۱۳ Reasons Why باعث شد بسیاری از مشترکان نتفلیکس اشتراک خود را تمدید کنند، در حالی که با اشتیاق و دلهره انتظار فصل دوم را می کشیدند. شاید به دلیل توانایی سریال در نشان دادن تجربه واقعی نوجوانان، فصل دوم بیش از پیش تعداد طرفداران سریال را افزایش داده و آینده ای امیدبخش را نوید می داد. اگر چه این سریال در طی چهار فصل دچار افت شده و در نهایت ادامه آن کنسل شد اما در دوران اوجش یکی از پرطرفدارترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی بود.

پربیننده ترین سریال های نتفلیکس در یک ماه اول انتشار

۸- Inventing Anna (فصل اول)- ۵۱۱ میلیون ساعت تماشا

سریال جدیدی که برای نتفلیکس رکوردشکن شد بر اساس یک داستان واقعی ساخته شد. سریال Inventing Anna داستان ویوین کنت را روایت می کند، روزنامه نگاری که داستان آنا دلوی را روایت می کند، زنی که خود را یک دختر ثروتمند آلمانی معرفی کرده بود. با تنها یک فصل منتشر شده، Inventing Anna نشان داد که ژانر درام- رازآلود تلویزیون هنوز مانند همیشه زنده و جذاب است. با بیش از نیم میلیارد ساعت تماشا، این سریال پتانسیل بالایی در به تصویر کشیدن یک داستان دراماتیک روی صفحه تلویزیون داشته است. اما به عنوان یک مینی سریال، این اطمینان وجود ندارد که شاهد توسعه سریال به فصول دیگر باشم. با این وجود، تماشای این مینی سریال ۹ اپیزودی ارزش وقتی که می گذارید را خواهد داشت.

پربیننده ترین سریال های نتفلیکس در یک ماه اول انتشار

۷- The Witcher (فصل اول)- ۵۴۱ میلیون ساعت تماشا

به عنوان یکی از بهترین سریال های فانتزی تاریخ تلویزیون، سریال The Witcher با بازی هنری کاویل در نقش اصلی داستان اگر چه مسیر دقیق نسخه سری بازی های ویدیویی را دنبال نکرد اما هنوز هم اکشن و خشونت موجود در نسخه بازی ها را در خود دارد. فصل ابتدایی چنان بی نقص و قوی بود که هنوز هم بر تعداد بینندگان آن افزود می شود. پیش از انتشار فصل دوم در اوایل سال ۲۰۲۲، ساخت فصل سوم نیز تایید شده است. به دلیل داستان سرگرم کننده، اکشن هیجان انگیز و بازی های خارق العاده بازیگران، The Witcher یکی از بهترین گزینه ها برای تماشای بی وقفه است.

۶- All Of Us Are Dead  (فصل اول)- ۵۶۰ میلیون ساعت تماشا

یکی از معدود سریال های غیرانگلیسی زبانی که به چنین جایگاهی در میان مشترکان سرویس نتفلیکس دست پیدا می کند سریال کره ای All Of Us Are Dead است. داستان این سریال در یک دبیرستان در کره جنوبی روایت می شود، جایی که آخرالزمان زامبی ها شروع می شود. این سریال کره ای بسیار دراماتیک، پرتنش و غالباً پر از کارهای قهرمانانه است. All Of Us Are Dead یک سریال جدید باکیفیت و پربیننده بود که به باشگاه نیم میلیارد بار تماشا شده های نتفلیکس اضافه شد. به تازگی ساخت فصل دوم این سریال نیز تایید شده و به احتمال فراوان بینندگان بسیایر جلب کرده و شخصیت های جوان جذابی را دنبال خواهد کرد که خطرناک ترین تجربه دبیرستانی قابل تصور را خواهند داشت.

۵- Lucifer  (فصل پنجم)- ۵۶۹ میلیون ساعت تماشا

Lucifer سریالی است که دائماً توانسته بینندگان خود را حفظ کرده، افزایش دهد و همچنان محبوب بماند. سریال های زیادی بوده اند که در فصول بعد از فصول اول و دوم خود دچار افت کیفیت شده و علاقه مخاطبان را از دست داده اند اما Lucifer به شکلی باورنکردنی بیشترین تعداد بیننده و مدت تماشای خود را در فصل پنجم پیدا کرده است. این سریال که فصل ششم آن نیز منتشر شده، در فصل پنجم خود بیش از ۵۶۹ میلیون ساعت تماشا شده است. انگار که رکوردگذاری در زمینه تعداد بازدید برای این سریال کافی نبوده و Lucifer توانست رکورد سریال Squid Game به عنوان پربیننده ترین سریال سال ۲۰۲۱ نتفلیکس را شکست.

۴- Stranger Things (فصل سوم)- ۵۸۲ میلیون ساعت تماشا

یکی از اصلی ترین سریال های اورجینال نتفلیکس سریال Stranger Things است که چهارمین فصل آن نیز منتشر شده و تنها یک فصل دیگر ادامه خواهد داشت. اما در سال ۲۰۱۹، سومین فصل آن به ماجرای بچه های شهر هاوکینز و دنیای وارونه در تابستان دهه ۸۰ پرداخت و همه را شیفته خود کرد. سومین فصل Stranger Things ابهامات بیشتری به داستان اضافه کرد که پاسخ آن ها در فصل چهارم داده شد. هنوز هم علاقه و کشش به سریال Stranger Things حس می شود و به نظر می رسد که در ۲۸ روز ابتدایی انتشار خود، این سریال در صدر پربیننده ترین سریال های سرویس نتفلیکس در ماه اول انتشار قرار خواهد گرفت زیرا هنوز چند روز بیشتر از انتشار فصل چهارم نگذشته است.

۳- Bridgerton  (فصل دوم)- ۶۵۶ میلیون ساعت تماشا

در مارس ۲۰۲۲، فصل دوم و بسیار مورد انتظار سریال Bridgerton بالاخره از راه رسید. این سریال به عنوان یکی از معدود سریال های نتفلیکس که بیش از ۶۰۰ میلیون ساعت تماشا شده است به لطف پیچش های داستانی اش به چنین دستاوردی دست یافت. این درام تاریخی بریتانیایی همچنان به تحلیل جامعه ثروتمندان و نخبه های سیاسی بریتانیا و رقابت خواهر و برادری خود ادامه می دهد، حال و هوایی که بسیاری را شیفته این سریال تاریخی بریتانیایی کرده است. استقبال از فصل دوم سریال Bridgerton چنان خوب بود که به سرعت برای فصل سوم و چهارم تمدید شد و این به معنای رکوردشکنی های بیشتر در زمینه تماشاگران در آینده برای این سریال است.

۲- Money Heist (فصل پنجم)- ۷۹۲ میلیون ساعت تماشا

این سریال غیرانگلیسی جذاب و پیچیده که با گذشت زمان بهتر می شود، آخرین فصل یا بخش خود را در اواخر سال ۲۰۲۱ منتشر کرد که پنجمین فصل بود و رکورد تعداد تماشاگران نتفلیکس را شکست. سریال Money Heist نزدیک به ۸۰۰ میلیون ساعت تماشا را در اولین ماه انتشار خود تجربه کرد. دراماتیزه سازی داستان سریال از اقتصاد اسپانیا و برداشت خاص آن از کلیشه معمول سرقت از بانک باعث شده که این سریال ارزش تماشای بیش از یک بار را داشته باشد.

۱- Squid Game (فصل اول)- ۱.۶ میلیارد ساعت تماشا

در یک اتفاق غیرمنتظره و باورنکردنی، سریال Squid Game به جذاب ترین و پربیننده ترین سریال سال ۲۰۲۱ تبدیل شد. در این سریال شاهد رویارویی داستان فیلم های اره با درامی به سبک بازی های گرسنگی هستیم که بیش از یک میلیارد ساعت در سرویس نتفلیکس تماشا شده است. تماشا نکردن سریال با توجه به فضا و تاثیرگذاری فرهنگی که برای مدت ها بر عموم مردم جهان گذاشته بود دشوار به نظر می رسید. اکثر پربیننده ترین سریال ها تنها با چند میلیون ساعت تماشا اختلاف از هم جدا می شوند اما Squid Game هیچ رقیبی برای خود نمی دید و بیش از دو برابر دومین سریال پربیننده نتفلیکس در ماه اول نمایشش بازدید داشت و در نهایت به پربیننده ترین سریال تاریخ نتفلیکس تبدیل شد. نه تنها این سریال داستانی گیرا و مسحور کننده دارد بلکه ساخت و دستاوردهای آن یک داستان الهام بخش از سریالی است که مدت ها نادیده گرفته شده و ساخت آن طول کشید.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های جدید سال ۲۰۲۲ به انتخاب IMDB؛ از The Dropout تا Severance

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • M خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

  من شنیدم فیلم بازی ماهی مرکب و نباید دید چون سابلیمینال داره ک مغز و به سمت آدم کشی بود فک کنم و نمی دونم چیز دیگه ای بود یا ن ،سوق می ده،ولی نمی دونم درسته یا ن ،خودتون از منابع معتبر تحقیق کنید تا متوجه بشید

  • Aram خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

   نه بابا‌…
   بیخود نگرانی

  • Mehradhidden1 خرداد ۲۶, ۱۴۰۱

   اینقدر این اسکویید گیم رو اورریتد کردن خالم ازش بهم میخوره
   تمام سریال های بالا یه سر و کردن ازش بالاتر بودن مخصوصا مانی هیست و استرینجر
   خلاصه هرکیو میدیدی تا این سریال شر و ور رو میبینه از گاف هاشم تا صب میتونم براتون بگم