بازخوانی آهنگ «گل آفتابگردون» توسط اعضای گروه آریان پس از ۲۲ سال + ویدیو

بازخوانی آهنگ «گل آفتابگردون» توسط اعضای گروه آریان پس از ۲۲ سال + ویدیو

علی پهلوان و ساناز کاشمری از اعضای گروه آریان آهنگ خاطره انگیز «گل آفتابگردون» را بازخوانی کردند ؛ آهنگی که در سال ۱۳۷۹، یعنی ۲۲ سال پیش، برای اولین بار توسط این گروه موسیقی منتشر شد.

گروه موسیقی آریان برای قشر جوان و مخاطبان آن دوره پر از جذابیت بود. از لحظه ورود این گروه به بازار موسیقی کشور، یعنی از نیمه اول سال ۱۳۷۸ دنیای اخبار موسیقی منفجر شد و همه پیگیر فعالیت این گروه بودند. گروه آریان خیلی زود توانست هم برای هموطنان در داخل ایران و هم ایرانیان سراسر دنیا جذاب باشد.

متن آهنگ

گل آفتابگردون هر روز به انتظار دیدن یاره اما خورشیدو پوشونده ابری که تاریکه و تاره

چشمای آفتابگردون باز نگران از ابرا داد می زنن این تنها طاقت دوری نداره

تا بشه وقتی خورشید از دل ابرا پیدا باز کار آفتابگردون انتظاره انتظاره

آخرش ابرا رو از رو رخ خورشید برمیدارم توی آغوش نفس ها عطر لبخند رو می یارم
واسه دیدارت همیشه می زنم تا آسمون پل بمون همیشه کنارم تویی خورشید، منم اون گل

این گروه پاپ ایرانی کارش را با ۱۵ عضو شروع کرد و آن قدر شروع خوبی داشت که انتظار می رفت به این زودی ها از دور خارج نشوند اما پایان فعالیت این گروه در اسفندماه ۱۳۹۳ با حواشی زیاد رقم خورد.

گروه آریان اولین گروه پاپ رسمی موسیقی بعد از انقلاب به شمار می رفت که ریشه های شکل گیری آن با آشنایی علی پهلوان و پیام صالحی، اعضای اصلی گروه، در دوران سربازی ایجاد شد.

دو خواننده اصلی (علی پهلوان و پیام صالحی) با لحن و نوایی متفاوت می خواندند و در پشت این نواها خانم ها به عنوان همخوان همراهی می کردند؛ عاملی که بدون شک از نقاط قوت این گروه به شمار می رفت. این گروه با استفاده از عباراتی ساده و دلچسب در اشعار، طیف گسترده ای از جامعه را جذب کرد.

ترکیب گروه به این صورت شکل گرفته بود و کار خود را آغاز کرد:

 • علی پهلوان «خواننده و گیتاریست اصلی»
 • پیام صالحی «خواننده و گیتاریست اصلی»
 • سیامک خواهانی «ویولن»
 • محمدرضا گلزار «گیتاریست»
 • برزویه بدیهی «ضرب و پرکاشن»
 • شراره فرنژاد «گیتاریست و همخوان»
 • ساناز کاشمری «همخوان»
 • سحر کاشمری «همخوان»

کمی پس از شروع کار گروه آریان، علیرضا طباطبایی، نوازنده ساز درام، به این گروه اضافه شد. محمدرضا گلزار که آن روزها علاوه بر بازیگری، گیتار هم می نواخت، مدتی بعد گروه را ترک کرد. امیرحسین مستعد، نوازنده گیتار بیس، هم وقتی برای اجرای کنسرت به خارج از کشور رفته بود، دیگر به ایران بازنگشت؛ اتفاقی که منجر به لغو کنسرت های این گروه شد.

ماجرای منحل شدن گروه آریان

اتفاقات مختلفی بر سر این گروه محبوب آمد که منجر به ایجاد روندی نزولی شد و باعث شد هر کدام از اعضای آن به صورت مستقل و جداگانه به فعالیت هایشان در موسیقی ادامه دهند.

اما در نهایت، به دلیل سوء مدیریت و مهاجرت علی پهلوان فعالیت های این گروه محبوب به یکباره با آلبومی به نام «خداحافظ» خاتمه یافت آن هم به شکلی که نه تنها مخاطبان و هوادارانش را راضی نکرد بلکه صدای شکایاتشان هم به گوش رسید.

علی پهلوان یکی از مهره های مهم و اصلی و خواننده گروه «آریان» بود . او مهمتر از همه بود زیرا شعرها و آهنگ های زیادی نوشته و ساخته بود و حضور پر رنگ تری در گروه داشت. هنگامی که علی پهلوان تصمیم به مهاجرت گرفت، به طبع تاثیری زیاد و مهمی در پایان کار و منحل شدن این گروه پرطرفدار داشت.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

بازخوانی آهنگ خاطره انگیز گروه آریان توسط علی پهلوان و ساناز کاشمری + ویدئو

توضیحات علی پهلوان در مورد علت منحل شدن گروه آریان و آهنگ های جدیدش

گریه های دختران طرفدار محمدرضا گلزار از تصور دنیای بدون او! + ویدئو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • منصور لرستانی خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

  یادش بخیر الهام چقدر این اهنگ دوست داشت

 • مریم خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

  یادش بخیر ، چقدر محبوب بود این گروه ❤️

 • نوا خرداد ۲۷, ۱۴۰۱

  یادش بخیر گروه خوبی بود البته قبل از مهاجرت علی پهلوان هم آریان اوضاع خوبی نداشت و بخاطر مجوز نگرفتن و اختلافات اعضای گروه، داشت فراموش میشد