مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟

مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟

MMA یا هنرهای رزمی ترکیبی ورزشی است که سریع تر از هر ورزش دیگری در دنیای کنونی رشد کرده است. دنیای UFC از یک طرف موسسه است که مبارزات دنیای MMA را سازماندهی می کند و از طرف دیگر در طی سال های اخیر به خاطر مبارزه ها و مبارزانش به شهرت بی سابقه ای دست یافته است. اما مبارزان یو اف سی در هر مسابقه یا مبارزه خود چقدر دستمزد می گیرند. دستمزد مبارزان در دنیای UFC در سال های اخیر همیشه موضوع بحث برانگیزی بوده است. و در حالی که عدد نسبتاً متوسطی برای دستمزد مبارزان UFC در هر مبارزه وجود دارد اما در اصل سه دسته پرداخت دستمزد وجود دارد که یک مبارز هنرهای رزمی ترکیبی در یکی از این دسته ها قرار می گیرد.

مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟

دستمزد مبارزان دنیای UFC چقدر است؟

اصلی ترین روش کسب درآمد برای مبارزان در دنیای UFC از طریق مبارزات و دستمزدی است که برای هر مبارزه دریافت می کنند. مبارزان معمولاً برای تعداد مشخصی مبارزه و مبلغ ثابتی برای هر مسابقه در درون قفس با سازمان قرارداد امضا می کنند. سه دسته دستمزد پایه، متوسط و بالا وجود دارد و در دسته اول دستمزد بین ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار برای هر مبارزه تعیین شده است در حالی که این عدد برای بالاترین دسته بین ۵۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ دلار به ازای هر مبارزه است.

مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟

مبارزان تازه کاری که اولین قرارداد خود با UFC را می بندند معمولاً کمترین دستمزد را دریافت می کنند. بعد از چند برد و کسب اعتبار در داخل قفس، قرارداد بهتری بسته شده و دستمزد او به درجه بالاتر تغییر می کند که بین ۸۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار برای هر مبارزه است. اعتبار و شهرت مبارز در کنار نتایج اخیر هر مبارز بر دستمزدی که دریافت می کند تاثیرگذار بوده که می تواند تفاوت چند صد تا چند هزار دلاری دستمزد را تعیین کند. قهرمانان UFC و مبارزان که بیشترین پایگاه طرفداری را دارند بهترین نوع قرارداد را با بالاترین میزان دستمزد دریافت می کنند که همان ۵۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ دلار به ازای هر مبارزه است. هر چه تعداد بیشتری را به عنوان تماشاگر به دنیای UFC کشانده و طرفداران بیشتری داشته باشند، مبارزان می توانند دستمزد بیشتری دریافت کنند.

اگر چه اکثر اوقات اشتباه تصور می شود اما واقعیت این است که هر دو مبارز دستمزد دریافت می کنند. بسته به بزرگی پایگاه طرفداران و دسته دستمزدی که در آن قرار دارند، هر دو مبارزه (هم برنده و هم بازنده) دستمزد تعیین شده را دریافت می کنند. علاوه بر این، هر کسی که برنده مبارزه شود یک جایزه اضافی نیز دریافت خواهد کرد که گاهی اوقات دو برابر کردن دستمزد پایه آن هاست و معمولاً تنها برای دو دسته دستمزدی اول در نظر گرفته می شود. البته نوع پیروزی نیز در میزان این جایزه موثر است و در صورتی که ناک اوت صورت گیرد، علاوه بر دستمزد تعیین شده و توافق شده، عدد خاصی به عنوان جایزه به برنده داده خواهد شد.

مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟

متوسط درآمد یک مبارز UFC در سال ۲۰۲۱ کمی بیش از ۱۶۰ هزار دلار بوده است در حالی که متوسط درآمد در ایالات متحده به طور کلی در سال ۲۰۲۱ کمی بیش از ۲۵ هزار دلار بوده است. در سال ۲۰۲۱، بالاترین دستمزد بیش از ۲ میلیون دلار بود که به کامارو عثمان داده شد و کمترین دستمزد نیز ۲۳۰ هزار دلار بود که به آلاجامین استرلینگ داده شد.

در سال ۲۰۲۱ در دنیای UFC هیچ مبارزی به اندازه کانر مک گرگور دستمزد نگرفته است. او در ژانویه ۲۰۲۱ و علیرغم شکست برابر داستین پویریر توانست ۲۲ میلیون دلار دستمزد بگیرد. آخرین مسابقه او قبل از این شکست، یک سال قبل تر رخ داده بود که برابر دونالد «کوبوی» سرونه بود و با ناک اوت شدن سرونه همراه بود. مک گرگور برای این مبارزه ۳۰ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد و بدین ترتیب دستمزد دریافتی او تنها برای این دو مبارزه بیش از ۵۲ میلیون دلار بود.

بیشتر بخوانید:

۱۰ مسابقه پولساز و پربیننده تاریخ ورزش بوکس؛ از «دوران- شوگر ری» تا «تایسون- هالیفیلد»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود