ژان لویی ترنتینیان بازیگر فیلم های خاطره انگیز فرانسوی درگذشت

ژان لویی ترنتینیان بازیگر فیلم های خاطره انگیز فرانسوی درگذشت

ژان لویی ترنتینیان (Jean-Louis Trintignant) پس از یک عمر فعالیت طولانی و موفق در صحنه تئاتر و پرده سینما و همچنین پیست مسابقه، در سن ۹۱ سالگی درگذشت. او به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران فرانسه در طول فعالیت حرفه ای که شش دهه طول کشید، در نظر گرفته می شود.

ژان لوئی ترینتنیان در 17 ژئن 2022 درگذشت!همسر ژان لویی در بیانیه ای که توسط نماینده این بازیگر به خبرگزاری های فرانسه فرستاده شده است، مرگ او را تایید کرد. در این بیانیه آمده است که او بامداد روز جمعه ۱۷ ژوئن در خانه خود در منطقه گارد، در جنوب فرانسه درگذشت. بر اساس این بیانیه، ژان لویی هنگام مرگ در کنار عزیزانش بود.

ژان لوئی ترینتنیان در 17 ژئن 2022 درگذشت!ژان لویی ترنتینیان در فیلم‌های کلاسیک اروپایی مانند «سه رنگ: قرمز» کریستوف کیشلوفسکی، «Z» از کوستا گاوراس و «کانفورمیست» ساخته برناردو برتولوچی بازی کرد.

ژان لوئی ترینتنیان در 17 ژئن 2022 درگذشت!در سال ۲۰۱۲، ژان لویی ترنتینیان در فیلم «عشق» به کارگردانی مایکل هانکه بازی کرد. در این فیلم او، نقش مردی هشتاد ساله را بازی می کرد که در تلاش برای مراقبت از همسرش پس از سکته مغزی است.

ژان لوئی ترینتنیان در 17 ژئن 2022 درگذشت!در سال ۲۰۰۳، زمانی که دخترش، ماری توسط ستاره راک برتراند کانتات کشته شد، زندگی او با یک تراژدی مواجه شد. مرگ او و محاکمه قاتل، موجی از شوک را در فرانسه ایجاد کرد و تصاویر ژان لوئی که در مراسم تشییع جنازه دخترش گریه می کرد، باعث شد که او در سراسر کشور مورد توجه و ترحم قرار گیرد. با وجود این، ژان لوئی گفت که کانتات، خواننده گروه فرانسوی نوآر دزیر را می بخشد و هیچ خشمی نسبت به او ندارد. او گفت: «ای کاش هرگز او را نمی دیدم و دخترم او را ملاقات نمی کرد. اما دخترم عمیقا عاشقش بود و فکر می کنم او نیز عاشق دخترم بود.»

ژان لوئی ترینتنیان در 17 ژئن 2022 درگذشت!خانواده او که در سال ۱۹۳۰ متولد شد، صنعتگران ثروتمندی در جنوب فرانسه بودند، اما جنگ جهانی دوم دوران کودکی او را در هم شکست. ژان لویی ترنتینیان همچنین به سرگرمی خانوادگی، مسابقات اتومبیلرانی، علاقه داشت و عمویش موریس ترنتینیان، اسطوره فرمول یک بود. مسابقات اتومبیل رانی و بازیگری در نهایت با  ایفای نقش او به عنوان راننده مسابقه در فیلم «یک مرد و یک زن» در مقابل آنوک ایمی با هم یکی شد.

بیشتر بخوانید:

خلاصه ای از زندگی و کارنامه بازیگری ژان پل بلموندو ستاره موج نو سینمای فرانسه

شوک به سینمای جهان؛ تصمیم آلن دلون برای اُتانازی و پایان دادن خودخواسته به زندگی

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود