داستان جالب ۵ مردی که ۴۰ سال است یک مدل عکس یادگاری می‌گیرند

داستان جالب ۵ مردی که ۴۰ سال است یک مدل عکس یادگاری می‌گیرند

یک عکاسی خلاقانه و دوستانه! پنج مرد ۴۰ سال است که یک مدل عکس یادگاری می گیرند! این پنج دوست هر پنج سال یک‌بار در یک مکان مشخص، دریاچه کالیفرنیا، عکس یادگاری می گیرند. چند سالی است که یکی از این دوستان به سرطان مبتلا شده است.

اولین عکس از این مجموعه عکس های یادگاری دوستان کالیفرنیایی در سال های ۱۹۸۲ گرفته شد. عکس های بعدی به ترتیب هر ۵ سال یک بار تکرار شد و در سال های ۱۹۸۷، ۱۹۹۲، ۱۹۹۷، ۲۰۰۲، ۲۰۰۷، ۲۰۱۲، ۲۰۱۷، ثبت شده است. جدیدترین عکس نیز که نهمین عکس یادگاری این گروه از دوستان است چند روز پیش، ۴۰ سال بعد از اولین عکس، گرفته شد.

ترس از سرطان

ترس از سرطان یکی از دوستان، همه را پریشان و نگران کرده بود. هر کس با خودش فکر می کرد ممکن است این آخرین عکس ۵ نفری آنها باشد و شاید برای عکس بعدی جای یکی از آنها برای همیشه خالی شود.

دالاس برنی، که در وسط مجموعه عکس‌هایی که ژست‌های همان عکس اول را تکرار می‌کنند، نشسته است، به خبرگزاری سی ان ان گفت که در سال ۲۰۱۹ یک تومور سرطانی بزرگ از پای چپش برداشته شد.

او که معلم مدرسه است و در مقطع ابتدایی تدریس می کند افزود:

«سرطان من – لیپوسارکوم است. ماه ها می دانستم بیمار هستم. من پنج ماه است که دیگر مدرسه نمی روم. دیگر نمی توانم بدوم، اما مطمئناً می توانم راه بروم.»

همه آنها از زمانی که آخرین عکس یادگاری را در سال ۲۰۱۷ گرفتند از هم جدا و دور بودند. سرطان برنی و بیماری همه گیر کرونا، ملاقات مجدد را دشوار کرد.

سنت چهل ساله عکس یادگاری

ظهر چهارشنبه هفته گذشته، زمان رویداد اصلی، دیدار مجدد و گرفتن عکس یادگاری بود. این ۵ نفر کنار هم به ردیف نشستند و جلوی دوربین عکاسی نیکون D800 ، به همان روشی که ۴۰ سال پیش برای اولین عکسشان ژست گرفتند، نشستند تا تایمر خودکار دوربین عمل کند.

این پنج دوست همگی فارغ التحصیل دبیرستان سانتا باربارا بودند. چهار نفر از این دوستان ۵۹ ساله هستند. اما رامر کلیری ۵۸ سال دارد.

در این مجموعه عکس های یادگاری، کلاه همیشه روی پاها یا زانوی رامر کلیری قرار می گیرد. مولونی یک بطری در دست راست خود نگه می دارد. دست راست برنی روی زانوی راست او قرار دارد.

یک پیوند دوستانه قدیمی و عمیق

دیکسون تنها کسی است که هنوز در سانتا باربارا زندگی می کند. او یک وب سایت گردشگری SantaBarbara.com را اداره می کند. مولونی یک عکاس اهل نیواورلئان است. رامر کلیری بازنشسته است و در پورتلند، اورگان زندگی می کند. واردلاو فیلمساز و عکاسی است که در بند، اورگان زندگی می کند. برنی، کهنه سرباز نیروی هوایی، در پاییز در کالیفرنیای شمالی وارد بیست و سومین سال تدریس خود می شود.

او که به بیماری سرطان مبتلاست، نگران آینده عکس و سلامتی خود نیست. او می گوید:

«من از نشستن روی آن نرده وحشت دارم. با بالا رفتن سن، نرده‌ها هم بزرگ‌تر می‌شوند. کمی بزرگ‌تر و سنگین‌تر می‌شویم. آن نیمکت و نرده حدود ۳۰ فوت بالاتر است. »

برنی ادامه داد:

«خوشحالم که به اینجا برمی‌گردیم و می‌دانیم که سرطان قرار نیست کاری را که ما انجام می‌دهیم از بین ببرد.»

پیوند دوستی نزدیکی که در آخرین عکس یادگاری، در سال ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شد، یک بار دیگر شور و هیجانی را برای این گروه پنج نفره از دوستان به ارمغان آورد.

تصاویر آنها در فضای مجازی پخش شد و در سایت های رسانه های اجتماعی دست به دست چرخید. همه تغییر ظاهر و پیوند دوستانه عمیق و چهل ساله آنها را تحسین و تمجید کردند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود